Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

no to powodzenia!!!

zaczynasz w tym roku czy na wiosne?

dobrze byloby wylać ławy i dojść do "0" w tym roku....

 

Nie-dziękuję za życzenia ;)

 

..chcemy ruszyć w tym roku i.. jak zima nie dopisze to zamknać się przed zimą..

Bardzo bym chciała by się wyrobić z zamknięciem przed zimą by potem przez zimę działać w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nie-dziękuję za życzenia ;)

 

..chcemy ruszyć w tym roku i.. jak zima nie dopisze to zamknać się przed zimą..

Bardzo bym chciała by się wyrobić z zamknięciem przed zimą by potem przez zimę działać w środku.

to ambitny plan,

w zasadzie do wykonania, ale bez zachowania przerw technologicznych miedzy poszczególnymi etapami prac.

ja nie jestem zwolennikiem deweloperskiego stawiania domów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a powiedzcie mi ze swojego doświadczenia - lepiej załatwiać kredyt przez doradcę czy lepiej bezpośrednio isc do banku?

Bo mamy z mężem rozbierzne poglady..

 

Pewnie dużo zależy od tego ile macie czasu, choć wiele osób uważa, że samemu i tak się nie wynegocjuje lepszych warunków - szczerze nie wiem :] My załatwiamy przez doradcę, a i tak było mnóstwo papierkologii i czasu do poświęcenia... dodatkowo jak czegoś brakuje itp. to doradca nam podrzuca i odbiera papierki, pomógł zbudować harmonogram, podpowiedział jak obejść pewne problemy, na pewno jest to uproszczenie. Ale zależy kto się trafi, my zmieniliśmy w trakcie i jak na razie jesteśmy zadowoleni, ale zobaczymy jak będzie na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam powinno się dokręcać co jakiś czas ale po obudowie już się nie da i proszę się nie zdziwić że przy dokręcaniu śruby będą mocno poluzowane

ja myślałam że one wcale nie były zakręcone ale dekarz mnie uspokoił że to normalne

 

Dziwi mnie to, że nie stosuje się w tym przypadku sprężyn talerzowych, które po dokręceniu śrub, w miarę poddawania się drewna rozprężałyby się i połączenie by się samo "dopasowywało" bez znaczących zmian siły naprężenia - nie trzeba by wtedy dokręcać nakrętek ani martwić się, że się poluzowały.

 

Link do opisu sprężyn talerzowych:

http://www.sodemann-sprezyny.pl/sklep-internetowy/informacje-techniczne/sprężyny-talerzowe.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśmę musisz dokupić - nie pamiętam nazwy, ale kupowałem ją u Samira, w Renovie na Buforowej

Jakiś amerykański wynalazek ale sprawdza się - ma tam małą ekspozycję tych taśm

 

Wojgoc, chłopaki rozmawiali dzis przy mnie z Samirem i Samir rekomenduje tę tasmę owszem ale do kg, do tynków powiedział, że "pierwszy raz słyszy". Same chłopaki też nie bardzo wiedzą, jak mieliby tego użyć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam powinno się dokręcać co jakiś czas ale po obudowie już się nie da i proszę się nie zdziwić że przy dokręcaniu śruby będą mocno poluzowane

ja myślałam że one wcale nie były zakręcone ale dekarz mnie uspokoił że to normalne

 

Śruby dokręcaliśmy, faktycznie były luźne. Na jętkach podobna sytuacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, chłopaki rozmawiali dzis przy mnie z Samirem i Samir rekomenduje tę tasmę owszem ale do kg, do tynków powiedział, że "pierwszy raz słyszy". Same chłopaki też nie bardzo wiedzą, jak mieliby tego użyć... ;)

tylko do kg powiadasz?:eek:

nie bardzo wiem czemu nie mozna tego zastosować w przypadku styro, przed nalozeniem siatki i kleju i warstwy tynku - skoro sprawda się na kg w miejscach skurczu/rozciągliwosci płyty to na styku styro/ mur sciany kolankowej gdzie nastepuja te same zjawiska nie sprawdzila się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko do kg powiadasz?:eek:

nie bardzo wiem czemu nie mozna tego zastosować w przypadku styro, przed nalozeniem siatki i kleju i warstwy tynku - skoro sprawda się na kg w miejscach skurczu/rozciągliwosci płyty to na styku styro/ mur sciany kolankowej gdzie nastepuja te same zjawiska nie sprawdzila się:)

 

Bo gadka Panów była taka, że niby czym oni mieliby to kleić, Samir mów, że to się gipsem mocuje, a oni nie mogą gipsu dawać pod tynk a klj tez cos im nie pasowal :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gadka Panów była taka, że niby czym oni mieliby to kleić, Samir mów, że to się gipsem mocuje, a oni nie mogą gipsu dawać pod tynk a klj tez cos im nie pasowal :confused:

to zamiast zwykłej siatki pod styro daj siatke leduchowskiego, tak by część siatki nachodziła na mur ściany kolankowej - od strony styro przyjdzie taśma, ta siatka, klej , obrzutka i tynk

a od muru siatke zasklepi obrzutka i na to właściwy tynk

sama taśma, z tego co pamiętam ma w sobie klej, choć mogę się tu mylić - miałem kilka różnych rodzai tych taśm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zamiast zwykłej siatki pod styro daj siatke leduchowskiego, tak by część siatki nachodziła na mur ściany kolankowej - od strony styro przyjdzie taśma, ta siatka, klej , obrzutka i tynk

a od muru siatke zasklepi obrzutka i na to właściwy tynk

sama taśma, z tego co pamiętam ma w sobie klej, choć mogę się tu mylić - miałem kilka różnych rodzai tych taśm:)

 

Kiedy ja już zakupiłam nie leduchowskiego :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...