Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wykonawca mówi że 8 starczy, a ja chciałem dać nawet 15, a 12 to było min. Mówi też, że posadzkę lać 7,5-8cm zamiast 5cm i siatki i że to będzie lepiej :|

 

To mówicie stop robić? Ktoś też powiedział żeby tylko ściany zostawić, bo wtedy się tak nie leje po ścianach ze stropu.

 

To jeszcze jedno, gazobeton z klejem ma powiedzmy 25cm. Czy 4 warstwy do okna wystarczą - to wyjdzie 100cm. 12cm styropian, 6cm wylewki, podłogówki chyba nie będzie (będą zwykłe dechy na podłodze) albo podłogówka z parkietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba:

Czy mógłby ktoś z Was, polecić firmę/ekipę/osobę która wykonuje/projektuje ogrzewanie podłogowe?

Z góry dziękuję z jakieś namiary.Chcę zlecić wykonanie ogrzewania w dwóch domach i szukam kogoś kto zaprojektuje i potem ewentualnie wykona taką instalację. Serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca mówi że 8 starczy, a ja chciałem dać nawet 15, a 12 to było min. Mówi też, że posadzkę lać 7,5-8cm zamiast 5cm i siatki i że to będzie lepiej :| .

 

Daj 10cm i będzie OK moim zdaniem. Nikt Cię nie powstrzyma przed 15cm możesz dac i 30cm, tylko czy to ma sens? Nie wiem. Tak na mój chłopski rozum, to jesli masz ocieplony fundament, to skąd ma Ci to zimno przenikać. po jakimś czasie w warstwie pod podłogą będziesz miał prawie stałą roczną temp. . Na to podłogówka i wylewka. Moim zdaniem i 8cm dobrego styro wystarczy, ale jeśli chcesz sie z tym czuć lepiej to daj sobie 10cm. Po co generować koszty.

 

 

... podłogówki chyba nie będzie (będą zwykłe dechy na podłodze) albo podłogówka z parkietem.

 

Pamiętaj tylko, decydując się na drewno, ze ono jest izolatorem i wypada odrobinę zagęścić podłogówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam proste pytanie - jak mi się PnB uprawomocni, zgłaszam rozpoczecie prac do PINB i co?

Po 7 dniach mogę kopać już?

 

Tak, po siedmiu.

Choć zdarzają się przypadki, że ekipa już ściąga humus, tyczą budynek, a w tym czasie PNB się uprawomocnia. Kierownik i geodeta robi wpis z odpowiednią datą. Do czego oczywiście nie namawiam, tak tylko wspominam, że to się zdarza... a feee!!

 

Edit: Tablicę, jak widać w niektórych dziennikach, też można wbijać dopiero na etapie postawionych fundamentów... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po siedmiu.

Choć zdarzają się przypadki, że ekipa już ściąga humus, tyczą budynek, a w tym czasie PNB się uprawomocnia. Kierownik i geodeta robi wpis z odpowiednią datą. Do czego oczywiście nie namawiam, tak tylko wspominam, że to się zdarza... a feee!!

 

Edit: Tablicę, jak widać w niektórych dziennikach, też można wbijać dopiero na etapie postawionych fundamentów... :oops:

 

Niektórzy zaczynali długo przed PNB a tablicy nie mieli w ogóle - czego oczywiście nie polecam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wojtku. A łazienka skończona, Pani zadowolona, a wykonawca prosił o niepolecenie, bo tyle ma roboty...

Efekty można będzie zobaczyć na moim wątku kiedy wykombinuję jakiś aparat porządny ( bo mój robi słabe zdjęcia) Ale ze względów wiadomych nie pasuje mi teraz mieć ten wydatek ( zakup nowego)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206011-Wsp%C3%B3%C5%82czesnie-i-na-bia%C5%82o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...