Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ależ oczywiście :]

Ale generalnie podobała nam się jego oferta na Heka Si82, szczególnie że mamy problemy z dużymi przeszkleniami, więc chcemy skorzystać... a montaż zależy od tego kiedy uda nam się dach zamknąć... Jak się uda wyrobić i będzie długa jesień lub trochę ciepłych dni zimą to zamontujemy, jak nie to czekamy do wiosny...

 

Ja się boję, że nie będzie tej długiej i przyjaznej jesieni. Postanowiliśmy zrobić tylko sso (z kompletnym dachem - co w naszym przypadku oznacza ocieplenie i wyizolowanie dachu), zabić okienka i bramę garażową, a w ramach drzwi stawić "cuś" taniego i metalowego. A z ponownym impetem chcemy ruszyć od wiosny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja się boję, że nie będzie tej długiej i przyjaznej jesieni. Postanowiliśmy zrobić tylko sso (z kompletnym dachem - co w naszym przypadku oznacza ocieplenie i wyizolowanie dachu), zabić okienka i bramę garażową, a w ramach drzwi stawić "cuś" taniego i metalowego. A z ponownym impetem chcemy ruszyć od wiosny. ;)

 

Nie strasz, bo mamy nadzieję dach przykryć przed zimą :]

Natomiast z oknami pewnie u nas tak samo się skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę być trzeci do wspólnych zakupów.

 

 

 

To samo powiedział mi wykonawca, żeby kłaść od razu i ma schnąć pod dachem.

 

To ja chyba czwarta do zakupów, bo my ruszamy z początkiem października i jak pogoda da to przed zimą będzimey przykrywać.

 

Tak czy inaczej do zamówienia chętnie się dołączymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba czwarta do zakupów, bo my ruszamy z początkiem października i jak pogoda da to przed zimą będzimey przykrywać.

 

Tak czy inaczej do zamówienia chętnie się dołączymy.

 

 

JA "swój" namiar na firmę od więźby będę mieć w tym tygodniu - zapomniałam, że moje "źródło" wiedzy budowlanej w tym tygodniu wraca z wakacji... Dam znać. Porównamy ceny i będzie można spróbować ponegocjować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie by to nie było, myślałbym teraz o czterostronnie struganej. Impregnacja pędzlem czy zanurzeniowa, to pic na wodę. Dzięki struganiu, nie łapie się tego ogień i szkodniki. Zwykle przed taką operacją drewno jest też dobrze suszone.

 

Potwierdzam - sam widziałem jaka warstwa impregnacji jest w drewnie na więźbę - to jest po prostu kpina.

 

Strugana jest niewiele droższa - przynajmniej tak wyszło gdy kupowałem w tartaku drewno na wiatę, a jest zdecydowanie lepsza jakościowo.

 

Jak będziesz chciał pomalować krokwie to także impregnatu pójdzie duuuużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja nie wiem jakiego wykonawce na brame wybrac, jest tego masa. Może ktoś sie doktoryzował i po prostu napisze mi jaka firma jest w miare sensowana jakość/cena?

 

Na przykład Irga sprzedaje Horrmana, ale do niego polecam napęd FAAC [ten szybszy - ostatnio doradzałem w tej kwestii koledze] bo potem tymi samymi pilotami obsłuży się bez kombinacji napęd bramy wjazdowej do której także FAAC-a polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kwestia tego co robił - mi znany z grupy elektryk pozostawiał sterczace kable bez zadnego opisu i schematu. to typowy sposób uzaleznienia Inwestora od kaprysów Wykonawcy
Wojgoc - instalacja elektryczna to w większości przypadków nie jest czarna magia. Dla tych co ich czeka montaż osprzętu: W gniazdkach - 3 kable: żółto-zielony (uziemienie ochronne), niebieski (zero - "N") i inny (faza "L"). W wyłącznikach zwykłych - wsio ryba. W wyłącznikach seryjnych - jeden to faza ("L"), dwa inne to korespondenty (nie opisane styki) - jak nie wyróżniają się niczym, to ciągle wystarczy zwierać każdy z każdym. W przypadku zmiennego (schodowego) - znowu mamy trzy kable i jeden powinien się wyróżniać i to on idzie na styk fazowy ("L") na wyłączniku. Jeżeli nie opisane i nie różnią się niczym, to wkręcić żarówkę w lampę i wziąć wystarczająco długi kabel. Zakładając, że wiemy które to puszki - jeden koniec kabla podłączamy w jednym wyłączniku, a drugi w drugim. Kombinacji jest 9, a tylko w jednym przypadku żarówka się zaświeci. To będą przewody do podpięcia na stykach "L". Pozostałe podpiąć na innych. z krzyżowym jest ciut więcej zabawy, więc pytać jak będzie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - instalacja elektryczna to w większości przypadków nie jest czarna magia. Dla tych co ich czeka montaż osprzętu: W gniazdkach - 3 kable: żółto-zielony (uziemienie ochronne), niebieski (zero - "N") i inny (faza "L"). W wyłącznikach zwykłych - wsio ryba. W wyłącznikach seryjnych - jeden to faza ("L"), dwa inne to korespondenty (nie opisane styki) - jak nie wyróżniają się niczym, to ciągle wystarczy zwierać każdy z każdym. W przypadku zmiennego (schodowego) - znowu mamy trzy kable i jeden powinien się wyróżniać i to on idzie na styk fazowy ("L") na wyłączniku. Jeżeli nie opisane i nie różnią się niczym, to wkręcić żarówkę w lampę i wziąć wystarczająco długi kabel. Zakładając, że wiemy które to puszki - jeden koniec kabla podłączamy w jednym wyłączniku, a drugi w drugim. Kombinacji jest 9, a tylko w jednym przypadku żarówka się zaświeci. To będą przewody do podpięcia na stykach "L". Pozostałe podpiąć na innych. z krzyżowym jest ciut więcej zabawy, więc pytać jak będzie problem.

bede mial na uwadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie prosze, gdzie zamowic parapety z klejonej sosny na cito, ale w bardzo rozsadnej cenie?

 

[edited]

 

nikt nic nie poradzi? Interesuje mnie cena ok. 200zl/m2 parapetu z klejonki sosnowej grubosci 30mm, czyli srednio 65zl/mb parapetu (plus do tego lakierowanie i montaz). Takie ceny sa u stolarzy na allegro, ale wroclawscy oscyluja blizej 350-400zl/m2!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie prosze, gdzie zamowic parapety z klejonej sosny na cito, ale w bardzo rozsadnej cenie? [edited] nikt nic nie poradzi? Interesuje mnie cena ok. 200zl/m2 parapetu z klejonki sosnowej grubosci 30mm, czyli srednio 65zl/mb parapetu (plus do tego lakierowanie i montaz). Takie ceny sa u stolarzy na allegro, ale wroclawscy oscyluja blizej 350-400zl/m2!!
Wiadomo, że na Allegro powinno być taniej. Zwłaszcza jak jest to określona rozmiarówka. Porównujesz te same parametry? Czy te 350-400 to już z lakierowaniem i montażem czy to co na Allegro? Pierwszy rzut oka - 71zł/mb dla szer. 25cm, czyli 284 zł/m2. Jak gość ma przyjechać, zmierzyć, polakierować, zamontować, to nie dziwię się, że chce 350zł. Jak będzie tego więcej niż 1 szt., to pewnie będzie otwarty na negocjacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...