Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

mam pytanie o drzwi zewnetrzne:

czy zamawiając drzwi zewnetrzne z montazem Vat jest 8% na calość, czy tylko na uslugę montazową?

 

ja mam fakturę na "montaż drzwi", ale vat 8% jest na drzwi i montaż. czyli np. drzwi 4000, montaż 100, to netto 4100 i do tego 8% vatu. od razu mówię, że kwoty z kapelusza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja mam fakturę na "montaż drzwi", ale vat 8% jest na drzwi i montaż. czyli np. drzwi 4000, montaż 100, to netto 4100 i do tego 8% vatu. od razu mówię, że kwoty z kapelusza :D

stąd moje zdziwienie, bo nie zamawiam taboreta czy lóżka do wykonania, tylko drzwi, których nie wezmę pod pache.

widać chca mnie skroić, lub uwazaja, że przeoczę - co na jedno wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - u mnie nawet szerokosc prawie 50cm wchodzi w gre, a w marketach maks 30cm.

 

zadzwoń zapytaj p. Artur 698035402 (co prawda nie z Wrocławia ale schody montuje również we Wrocławiu)

robi schody i parapety nie wiem jak z montazem parapetów swoje wyroby sprzedaje również poprzez allegro ma dobre ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i taniej, ale ja chce sosnowe. Tyle ze nie chce placic, jak za debowe...

 

rozumiem, że zwierząt żadnych nie planujesz? ja mam w obecnym domu sosnowe - jak się kot dobrze wybije z progu... szkoda gadać ;) inna rzecz, że mnie to nie wadzi, że drewno nie jest w stanie idealnym, bo "ładnie zniszczone" drewno też jest piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak:bash:

 

aaa bo widzisz, ten vat 8% na towar zakupiony z montażem, to sprzedający może naliczyć, ale nie musi - coś mi tak ostatnio znajomy tłumaczył, który prowadzi działałność. ale dlaczego mieliby woleć naliczać 23% to nie wiem.

 

w każdym razie nieładna zagrywka :( co to za firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że zwierząt żadnych nie planujesz? ja mam w obecnym domu sosnowe - jak się kot dobrze wybije z progu... szkoda gadać ;) inna rzecz, że mnie to nie wadzi, że drewno nie jest w stanie idealnym, bo "ładnie zniszczone" drewno też jest piękne :)

 

Mam kota, ale nielota. Zreszta i tak bede parapety bejcowal na ciemny braz i potem lakierowal.

 

Dodam, ze znalazlem plyty sosnowe klejone w praktikerze w dobrych rozmiarach nawet - wyszloby ok. 200zl/m2, ale piekne nie sa. Klejonka z 2cm paskow i z wstawionymi "waleczkami" zamiast sekow. To jeszcze kij, bo i tak bejcuje, ale ta waska klejonka o watpliwej jakosci klejenia i koniecznosc docinania oraz szlifowania za cene ok. 2x nizsza sprawia, ze sie zastanawiam, czy jednak nie doplacic te 1500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu coś z tym VATem kombinują, niby zarobią więcej, ale i tak przecież muszą odprowadzić.

Wojgoc, a może ktoś się po prostu rąbnął?

może się rąbnął.....;) - grzecznie napisalem, czy oferta przypadkiem nie zawiera jakis blędów:)

z tym Vat to firma sie rozlicza na różnicy miedzy kupionym a sprzedanym Vatem i nie zawsze u sie chce miec zwrot bo np. urzedy skarbowe częściej kontrolują takie firmy:)

a firma ta sama co mi robila okna, więc tym bardziej jest zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, dzięki.

Właśnie, druga sprawa to zastanawiam się co zrobić z grubością...

Do OZC miałem przyjęte 10cm i ponoć więcej nie ma sensu, natomiast wyszedłby chyba za duży uskok do planowanych 18-20cm na elewacji. Zastanawiam się czy pogrubiać od dołu, czy tylko na cokół nad gruntem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...