Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

aż doczytałam... ale wiesz, wykład o mieszaniu gispu to trochę przesada... ;) i okazuje się, że takie pierścionki mi elektryk zrobił przy problematycznych światełkach ledowych przy schodach. :)

 

No i co - bolało? ;)

Wykład o mieszaniu gipsu to może przesada dla Ciebie, ale w przypadku kolegów - niekoniecznie. Jak już coś piszę, to nie tylko dlatego, że ulegam płci pięknej, ale żeby pożytek z tego był. Patrząc jak niektórzy koledzy z pracy zabierają się do prostych czynności technicznych, zauważyłem różnicę w rozwoju dzieci w rodzinach mieszczańskich i robotniczych. Oni po prostu nie mieli szansy nauczyć się pewnych rzeczy i najprostsze czynności urastają do rangi problemu, czy mogą zostać przez nich sknocone. Staram się więc robić opis dla każdego, bo takie szczegóły mogą się jednak komuś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Patrząc jak niektórzy koledzy z pracy zabierają się do prostych czynności technicznych, zauważyłem różnicę w rozwoju dzieci w rodzinach mieszczańskich i robotniczych. Oni po prostu nie mieli szansy nauczyć się pewnych rzeczy i najprostsze czynności urastają do rangi problemu, czy mogą zostać przez nich sknocone. Staram się więc robić opis dla każdego, bo takie szczegóły mogą się jednak komuś przydać.

 

a to masz rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak to jest z brakiem biletu za parkowanie we Wrocławiu? Kontroler musi umieścić świstek za wycieraczką?

Dziś miałem taką sytuację, że dosłownie na 2 minuty zaparkowałem, a ponieważ przy parkomacie była jakaś ekipa serwisowa, to pobiegłem za róg do sklepu. Gdy wracałem ta ekipa robiła fotki autom znajdującym się kilka metrów ode mnie. :| Wydaje mi się, że coś wkładali komuś za wycieraczkę, ale nie dam głowy, bo wsiadałem do auta i odjechałem. Mogę szykować kasę na mandacik czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak to jest z brakiem biletu za parkowanie we Wrocławiu? Kontroler musi umieścić świstek za wycieraczką?

Dziś miałem taką sytuację, że dosłownie na 2 minuty zaparkowałem, a ponieważ przy parkomacie była jakaś ekipa serwisowa, to pobiegłem za róg do sklepu. Gdy wracałem ta ekipa robiła fotki autom znajdującym się kilka metrów ode mnie. :| Wydaje mi się, że coś wkładali komuś za wycieraczkę, ale nie dam głowy, bo wsiadałem do auta i odjechałem. Mogę szykować kasę na mandacik czy nie? :)

Zwykle kontrolerzy wkładają świstek i robię po tym zdjęcie. Obstawiam, że nie dostałeś. Chyba że to jakieś cwaniaczki. Pstryknęli i zabrali, żebyś nie zapłacił mniejszej kary o ile taka jest we Wrocku. W Ostrowie opłacenie w 3 dni to 15zł, a jak później to 50zł.

Jak parkomat nie działa - skoro jest serwisowany to nie działa - dzwoń na numer podany na parkomacie. W Poznaniu czy Warszawie jest tak, że jak zadzwonisz, że nie działa lub nie chce Twojej kasy choć to nie fałszywki, to zapytają o numer parkomatu, numer auta i nie musisz płacić. Nie każą Ci biegać do innego parkomatu :)

Szkoda, że się gości nie zapytałeś ile im to zajmie, lub nie powiedziałeś, że pędzisz do następnego, no ale wiadomo - po fakcie to każdy mądry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś nie mieszka może gdzieś niedaleko przelotu z Poznania na Kłodzko i nie zechciałbym przygarnąć na 2 dni autka? 4 września około 20:30 bym podrzucił i 6 września około 20:00 bym odebrał. Mamy imprezę integracyjną i koleżeństwo będzie podróżować autobusem przez Wrocław.

chyba pomylileś miesiące.....:lol2:

zostaw auto na parkingu Makro - czynne calą dobę i do tego monitorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie drewna na więźbę do płaskiej dachówki. Kupiliśmy zwykłą, impregowaną, w tartaku Iskra. Wyszło bardzo dobrze. Ale ekipa się spisała i kilka osób, które odwiedziło nas na budowie zwróciło uwagę, że dach był porządnie zrobiony. Dodatkowo wykonawcy pozytywnie wypowiadali się na temat jakości dachówki. Faktem jest, że połaci dachowych nie mamy zbyt dużych, bo dach jest dość płaski o kącie 35 stopni ale i tak uważam, że ostateczny efekt to wypadkowa drewna, dachówki i przede wszystkim wykonawcy.... no i pewnie trochę szczęścia ;)

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze dachy

Ka*sia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka*sia Dzięki za info, my po rozpoznaniu w sumie już też jesteśmy nastawieni na zwykłą impregnowaną więźbę, ponoć lepiej dać jej samej dojrzeć i ułożyć się na dachu niż suszyć w suszarni, a na poprawnie sezonowaną w przystępnej cenie chyba nie ma szans...

btw a jaką dachówkę kładliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pomylileś miesiące.....:lol2:

zostaw auto na parkingu Makro - czynne calą dobę i do tego monitorowany

 

Ano pomyliłem. Do niedawna miałem zasuw, po targach się rozchorowałem z przepracowania, a teraz... jest już tylko gorzej (więcej roboty).

Na szczęście podwyżka była.

 

W sumie pomysł niezły. Oczywiście jeżeli Makro nie odholowuje samochodów, które za długo parkują ;)

Miloszk już się zaoferował przygarnąć autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka*sia Dzięki za info, my po rozpoznaniu w sumie już też jesteśmy nastawieni na zwykłą impregnowaną więźbę, ponoć lepiej dać jej samej dojrzeć i ułożyć się na dachu niż suszyć w suszarni, a na poprawnie sezonowaną w przystępnej cenie chyba nie ma szans...

btw a jaką dachówkę kładliście?

 

Ruppceramika Turmalin.

Drewno na więźbę było ciężkie, mokre, tak podsumowali wykonawcy. Ale miało okazję doschnąć, bo poddasze było robione 1,5 roku po postawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruppceramika Turmalin.

Drewno na więźbę było ciężkie, mokre, tak podsumowali wykonawcy. Ale miało okazję doschnąć, bo poddasze było robione 1,5 roku po postawieniu.

 

całkiem fajna dachóweczka, jest w czwórce naszych typów :] Choć u nas chyba jednak będzie tegalit - gdzie większa dachówka i ostre krawędzie jeszcze bardziej chyba mogą ujawnić niedoskonałości podłoża...

U nas więźba będzie miała ok pół roku na doschnięcie, mam nadzieję że wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAcardi, jeśli będziesz brał szary tegalit, to mam do odstąpienia za symboliczne pieniądze oryginalną dachówkę do pionu kanalizacyjnego. uczulam, że hurtownie najchętniej oferują składaki, a kasują za oryginał, który jest systemowy i dość drogi (komplet elementów ok 300 zł). od razu mógłbyś sobie pompę obejrzeć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak jeśli tegalit to ciemno szary, wydawało mi się właśnie że taki również macie, więc jak coś to pewnie byłbym zainteresowany :)

Właśnie na dniach muszę podjąć temat i ostatecznie zamówić dachówkę aby nie było niespodzianek, więc niedługo się odezwę :]

A z pompownią cały czas jestem zainteresowany, tylko z czasem po południu ostatnio było/jest strasznie krucho... ale chyba wychodzę na prosta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno na więźbę było ciężkie, mokre, tak podsumowali wykonawcy. Ale miało okazję doschnąć, bo poddasze było robione 1,5 roku po postawieniu.

brzmi to jak zza czasów socjalizmu - wczoraj w lesie, dzis na stolarni - jutro montaż na budowie.:yes::lol2:

takie drewno przez 1,5 roku, do tego osloniete z góry co najwyzej przeschło:(, a jak nie bylo przewiewu to sobie odparowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi to jak zza czasów socjalizmu - wczoraj w lesie, dzis na stolarni - jutro montaż na budowie.:yes::lol2:

takie drewno przez 1,5 roku, do tego osloniete z góry co najwyzej przeschło:(, a jak nie bylo przewiewu to sobie odparowalo.

Czy to znaczy, że lepiej suszyć w suszarni? bo jakoś nie wierze, że tartaki trzymają tyle czasu drewno aby wyschło naturalnie... Natomiast w samych tartakach polecali raczej aby nie suszyć, już sam nie wiem o co chodzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, ze takie swieze drewno nie powinno byc od razu przykrywane folia, dachówką tylko powinno miec czas na ten naturalny sposob suszenia -

najlepiej jest zrobic więźbę na wiosne a przykrywac dachowka na jesień - w tym czasie co ma sie powyginac to sie powygina, wszelkie niedorobki ciesielskie wyjdą a jednoczesnie czas pokaze gdzie cos jest do poprawy, dokrecenia itp, itd

tyle tylko, ze budując na kredyt nikt nie ma czasu na takie przestoje technologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...