Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Spodobała nam się kiedyś lampa Wofi Savannah (nota bene we Wrocku - kiedy na Brucknera było wyposażenie wnętrz BRW). Cena ok. 1100zł. "Ciut" za wysoka i grzebałem w poszukiwaniu najlepszej oferty, bo w końcu trzeba coś powiesić. Natrafiłem dziś na stronkę cudownelampy.pl i szok - podobna lampa - Wofi Sacramento - kosztuje 350zł. Pytanie czy jej niedostępność jest taktyczna, czy sklep jest podejrzany, czy jest to jakaś wersja "limited". Ta sama lampa na bestlamp.pl kosztuje 944zł !!! Miał ktoś okazję kupować na tej cudownelampy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała nam się kiedyś lampa Wofi Savannah (nota bene we Wrocku - kiedy na Brucknera było wyposażenie wnętrz BRW). Cena ok. 1100zł. "Ciut" za wysoka i grzebałem w poszukiwaniu najlepszej oferty, bo w końcu trzeba coś powiesić. Natrafiłem dziś na stronkę cudownelampy.pl i szok - podobna lampa - Wofi Sacramento - kosztuje 350zł. Pytanie czy jej niedostępność jest taktyczna, czy sklep jest podejrzany, czy jest to jakaś wersja "limited". Ta sama lampa na bestlamp.pl kosztuje 944zł !!! Miał ktoś okazję kupować na tej cudownelampy?

 

Frankai, nie pamietam czy u nich kupowalam, a kupowalam w kilku.

Brakuje mi juz tylko jednego zyrandola.

Ale z tego co widze opinie maja bardzo dobre, a sam sklep znam, bo tez ogladalam kilka lamp u nich.

Mozesz smialo zamawiac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila_Wroc Gratulacje! :)

Ale na pewno chcecie orać na tym etapie? po takiej orce ciężki sprzęt może mieć chyba problem aby tam wjechać. Ekspertem nie jestem, ale zostawił bym to chyba po SSO.

My za radą wykonawcy działki nawet nie wykosiliśmy przed rozpoczęciem, najpierw koparka zebrałą większą część podczas zdejmowania humusu pod ławy, a później poprawiła podczas zasypywania fundamentów i trawy praktycznie nie ma... Przed nami jeszcze odwierty do PCi w przyszłym roku i dopiero będziemy ostatecznie równać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez nic nie równaliśmy, szkoda roboty bo i tak zaraz bedzie hałda z humusem.

teraz, jak już mamy elewację, robimy odprowadzenie od rynien, ogrodzenie, plantujemy i siejemy trawę. Straszne nam chwasty urosły w międzyczasie wiec tylko ze dwa razy człowiek był z randapem. ale jak macie kosę to sami mozecie z nimi walczyć. rośnie zielsko jak szalone, ziemia urodzajna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, w sumie moze i rację macie.. Mi się orka marzyła by tę dżunglę jakoś opanować,

ale w sumie jak drzewa i krzewy się wytnie to powinnam móc wzrokiem ogarnąćte moej "hektary" bo teraz przez dżungle nic nie widać.

 

A wyrównać i tak potem będzimy musieli więc faktycznie, orkę zostawię na etap jak juz będę miała SSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuszka my wiosną z kośa szalelismy, a potem chwilę nas nie było i dżungla odrosła.

Teraz M. opryskał troche randapem bo zielsko strasznie szaleje tam.

u nas tez tak jest, lebioda jak las...pryskalismy w lipcu, a teraz jak człowiek wrocił bo będzie nam robił odprowadzenie wody, to nie mógł uwierzyć ze to ta sama działka, tak zarosło przez 2 m-ce.

wcale się nie dziwię ze uprawy ogródkowe naokoło. żal nie korzystać z takiej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila_Wroc u nas zielsko też strasznie szalało - jedynie sąsiad pilnował pasa dojazdu przez naszą działkę na swoją budowę, a zobacz jak wygląda po wjechaniu koparki w moim dzienniku. Na chwilę obecną żadnych problemów z zielskiem, a nie używaliśmy żadnego roundupu, co do którego i jego nieszkodliwości też mam mieszane uczucia... Natomiast koparkowy współpracujący z naszym wykonawcą miał taką szeroką łychę na długim wysięgu i nią jak kosą wszystko wyciął i wyrównał ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz, jak już mamy elewację, robimy odprowadzenie od rynien, ogrodzenie, plantujemy i siejemy trawę.

 

czuszka, a przemyślałaś tę trawę? bo żeby mieć ładny trawnik, to wysianie trawy nie wystarczy. poza tym trawnik jest najbardziej czasochłonnym, pracochłonnym i nieekologicznym "ogródkiem", więc może nie iść w takie koszty, tylko sobie od razu coś innego zaplanować? poszukaj w wątkach o ogrodach, coś typu porady Elfir czy zmieniamy trawnik w ogródek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuszka, a przemyślałaś tę trawę? bo żeby mieć ładny trawnik, to wysianie trawy nie wystarczy. poza tym trawnik jest najbardziej czasochłonnym, pracochłonnym i nieekologicznym "ogródkiem", więc może nie iść w takie koszty, tylko sobie od razu coś innego zaplanować? poszukaj w wątkach o ogrodach, coś typu porady Elfir czy zmieniamy trawnik w ogródek :)

na ogródek mamy projekt, ma być tam trochę wiecej oprócz trawnika. a ten trawnik narazie to tlyko po to aby zielsko nie rosło. walka z lebiodą i jej siostrami jest nierówna. nie liczę ze trawnik będzie ładny, byle było tam coś innego niż lebioda po pas. narazie. jak się wprowadzimy latem 2013 to powoli wezmę się za ogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...