Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A gdzie polecacie by sie wybrać na pierwszy rekonesans co do:

 

- okien

- rolet

-dachówki

- bram garażowych

- drzwi wejściowych

 

Bo chcemy wykorzystywać soboty na oglądanie, by potem jak już będziemy wiedziec czego chcemy to szukac już tylko dostawcy ze wzgl. na cenę.

 

Mila, to tak:

- bramy garażowe - do pooglądania w Bingo na Sołtysowicach (niestety cenowo już słabo)

- drzwi wejściowe - w drzwi.pl na Zielonogórskiej

- drzwi wejściowe i okna - do poogladania na Brucknera koło Jysk - sklep narożny nie pamiętam nazwy (cenowo też dość wysoko)

- dachówka (ale jaka dachówka?), bo np. płaska (Nelskamp, Jacobi, Creaton, i coś tam jeszcze) do pooglądania w Millenium Długołęce, Meyer Holsen do poogladania na Sołtysowicach

- okna tez nie wiem jakie chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A gdzie polecacie by sie wybrać na pierwszy rekonesans co do:

 

- okien

- rolet

-dachówki

- bram garażowych

- drzwi wejściowych

 

Bo chcemy wykorzystywać soboty na oglądanie, by potem jak już będziemy wiedziec czego chcemy to szukac już tylko dostawcy ze wzgl. na cenę.

 

Hej,

 

Co do okien i rolet polecam firmę KRYSIAK i okna "AVANTE". Jedno biuro na Bystrzyckiej i drugie w okolicy Manex-u. Okna w porządku, właściciel i montażyści również. Jeżeli chcesz bramę Krispola, możesz też u nch zamówić.

Dachówki zamawiałam na Tyskiej (MSM) i też było ok. Musiałam domawiać dachówki krawędziowe i czekałam krócej niż tydzień. Nie było też problemu ze zwrotem niepotrzebnych dachówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie polecacie by sie wybrać na pierwszy rekonesans co do:

 

- okien

- rolet

-dachówki

- bram garażowych

- drzwi wejściowych

 

Bo chcemy wykorzystywać soboty na oglądanie, by potem jak już będziemy wiedziec czego chcemy to szukac już tylko dostawcy ze wzgl. na cenę.

 

- okna jeśli plastiki na schuco, to też polecam zajrzec do bauman w Oleśnicy

- dachówka - do obejrzenia to choćby w Manexie mają wystawkę najpopularniejszych płąskich jak Nibra G10, Creaton Domino, Brass Tegalit, Rup Ceramika Turmalin

- bramy Hormana i Krispola można np. u Mikołajczyka na legnickiej, Norsthal to akurat u kolegi oglądałem ;)

- drzwi -drzwi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi, ja też mam u siebie jedną hurtownię pod ręką, ale to chyba średnie uzasadnienie ;)

W Manexie tylko uważajcie na ceny - nam dwa razy się zdarzyło, że zafakturowali nas inaczej niż się umawialiśmy, poza tym często im się mylą parametry różnych materiałów... :sick:

 

fakt, ostatnio 5 min po ustaleniach dostałem na maila fakturę bez rabatu, trzeba sprawdzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz nie ma sily.

Dekarz wystawil mnie do wiatru - Magbud Krystian Piatek.

Szukam innego.

Ponad rok koresponduje z nim. W czerwcu ustawilam sie w kolejce. Wszystko super.

Termin na przelomie wrzesnia/pazdzienika.

Ale przed pracami mamy sie jeszcze spotkac. No to lece z Irlandii. Anonsuje sie kilka dni przed, a pozniej juz codziennie telefon.

I w ostatni juz dzien pan po prostu zapomnial o mnie.

No, dobra - mysle sobie. Sa rodzice na miejscu to nie ma problemu.

Ale mijaja dni, tygodnie i nic.

No, to wyslalam sms. Nic.

E-mail. Dostalam odpowiedz, ze pan byl obejrzec moj dach?!

Ciekawe skad wzial adres, bo nie ode mnie.

A poza tym to nie ma czasu, a u mnie w jeden dzien nie wykona prac.

A kto mu kaze w jeden dzien. Nie po to sie umawiam z takim wyprzedzeniem, zeby mi odwalil "robote" w jeden dzien.

Po prostu tragedia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, na parapety zewnętrzne teoretycznie można zamówić wszystko (blacha, konglomerat, kamień)? Czy coś sprawdza się lepiej lub gorzej?

Z góry dzięki!

nie wiem co się sprawdza najlepiej ale wiem ze blacha wychodzi niedrogo :-)

u nas jest blacha, ciemny grafit, pod kolor dachówki i rynien. wygląda ok. konglomerat dajemy do środka, uznałam ze taki sam rodzaj parapetów na zewnatrz i w środku (zwłaszcza jak kolor byłby inny) to jakoś nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 50 zł/m2 wykonania elewacji (styropian+tynk) to dobra cena ?:o Orientujecie się może ile kosztuje samo położenie tynku (za m2).

 

AMF, ja płacę 45 zł / m2 ale to po znajomości, z czego 28 zł to ocieplenie + siatka i klej, a pozostałe 17 zł to struktura - my właśnie dzielimy pracę na 2 etapy, strukturę robimy dopiero na wiosnę, może to Ci pomoże, jakoś proporcjonalnie sobie policz albo co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, na parapety zewnętrzne teoretycznie można zamówić wszystko (blacha, konglomerat, kamień)? Czy coś sprawdza się lepiej lub gorzej?

Blacha pewnie jest jednym z tańszych rozwiązań i łatwiejszych w dobraniu koloru, ale nie do każdej elewacji się nadaje (stylistycznie) i "tupop białych mew" (deszczu, gradu, gołębi, itp.) jest wkurzający.

Zapomniałaś o parapetowych płytkach glazurowanych czy klinkierowych.

 

U mnie jest murowany z cegieł klinkierowych i raz, że unikalny, a dwa że nic lepiej nie pasowało do naszego domku stylistycznie. Nic się nie brudzi, kurzu nie widać, nic nie odpada czy kruszy, nic nie stuka. Jedynie w cenie - nie podam dokładnie, bo to była część prac klinkierowych - jest dość kosztowny. Pewnie grubo ponad 300zł za szt 1.5m okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...