Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Szukam profesjonalnego dekarza/blacharza do wykonania obróbki blacharskiej betonowej czapy komina. Jeśli ktoś robił u siebie takie opierzenie i cieszy się z suchego, nieprzeciekającego komina, proszę poratujcie kontaktem. Swojego dekarza boję się prosić, żeby się podjął takiego zadania, bo wiem jaki będzie efekt ... Pozdrawiam.

 

O! o! o!Tez mnie to czeka, więc przyłączam się do prośby. A jak znajdę kogoś netmike, to podzielę się wrażeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, ja z wszystkimi miałam ogólnie "umowy na wykonanie robót budowlanych" lub np. konkretnie "umowy na wykonanie schodów" itp. żadnych o dzieło nie podpisywałam. ale nie wiem, jaka jest różnica.

nie trzeba miec dzialalności gospodarczej, nie płacisz skladek ZUS od takiej umowy.

nie wiedzialem do dzis, ze np. zrobienie tynków może byc na umowe o dzieło - do tej pory kojarzyła mi sie tego typu umowa z czymś autorskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pojęcie gdzie we Wrocławiu znajdę "tradycyjny" sklep z elementami do wody? Potrzebuję wymienić w dwóch umywalkach syfony z korkiem automatycznym, ale jak porównałem ceny z Casto/OBI z tym co można znaleźć na sieci, to mi się odechciało tam kupować. Za komplet (korek + syfon) w casto wychodziło 90zł, a na Allegro za to samo było jakieś 20-30zł. To może w tych samych cenach da się stacjonarnie kupić u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pojęcie gdzie we Wrocławiu znajdę "tradycyjny" sklep z elementami do wody? Potrzebuję wymienić w dwóch umywalkach syfony z korkiem automatycznym, ale jak porównałem ceny z Casto/OBI z tym co można znaleźć na sieci, to mi się odechciało tam kupować. Za komplet (korek + syfon) w casto wychodziło 90zł, a na Allegro za to samo było jakieś 20-30zł. To może w tych samych cenach da się stacjonarnie kupić u nas.

zobacz w sklepiku na rogu Grabiszyńskiej i Tęczowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pojęcie gdzie we Wrocławiu znajdę "tradycyjny" sklep z elementami do wody? Potrzebuję wymienić w dwóch umywalkach syfony z korkiem automatycznym, ale jak porównałem ceny z Casto/OBI z tym co można znaleźć na sieci, to mi się odechciało tam kupować. Za komplet (korek + syfon) w casto wychodziło 90zł, a na Allegro za to samo było jakieś 20-30zł. To może w tych samych cenach da się stacjonarnie kupić u nas.

 

Spytaj na Robotniczej w PPlast:

 

http://www.pplast.pl/index.php/kontakt-hurtownia-pplast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO WSZYSTKICH GRUPOWICZÓW

Czy spotkaliście się z czyms takim, że Wykonawca chce z Wami podpisać umowę o dzieło za wykonywane prace budowlane?

 

Czyli, że sam zaproponował? Jeśli tak, to: hydraulik, tynkarze. Pozostali nie mieli oporów do podpisywania począwszy od ogrodzenia, przez murarzy, dachowców i pozostalych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba miec dzialalności gospodarczej, nie płacisz skladek ZUS od takiej umowy.

nie wiedzialem do dzis, ze np. zrobienie tynków może byc na umowe o dzieło - do tej pory kojarzyła mi sie tego typu umowa z czymś autorskim

Ale on chce pewnie podpisać umowę o "dzieło" a nie o "Dzieło" ;)

Nie wiem jak to jest z gwarancją i rękojmią. Jak Ci wpisze gwarancję w umowę, to nie szukaj.

PS. "Dzieło" to w sumie najprostsza ciekawostka prawna. Ja na co dzień mam do czynienia z "utworami", którymi są np. dokumentacja użytkownika czy jakieś oprogramowanie. Jak Zamawiający daje szablon umowy, to nierzadko chce mieć prawo do emisji utworów (publiczne odtwarzanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO WSZYSTKICH GRUPOWICZÓW

Czy spotkaliście się z czyms takim, że Wykonawca chce z Wami podpisać umowę o dzieło za wykonywane prace budowlane?

 

Nie. Może nie ma po prostu założonej działalności gosp. a bardzo mu zależy na odprowadzeniu składek do ZUSu, mi się wydaje, że cos tam jednak się płaci, chyba zdrowotne tylko, ale nie jestem pewna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...