Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Sprawdzcie, za ile zrobi projekt pan Bartek (nie pamietam nazwiska) pod nr 502355648. Projekty przylacza kanalizacji i gazu kosztowaly mnie bodajze 500zl.

 

Ale blagam, dajcie mi jakis namiar na ekipe, ktora mi rowno polozy styrodur na scianie piwnicy.

 

Olleo, w której części Wrocławia/okolic budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie na prąd? ale jakie - grzejniki konwektorowe, podlogowka elektryczna.

a Ty jaki dom budujesz? parter - piętro - nieużytkowe poddasze? czy parter - uzytkowe poddasze?

grunt 10cm to takie minimum

welna na poddaszu to rozumiem jako ocieplenie dachu od wewnątrz?

 

rozważam grzejniki akumulacyjne, dom to parterówka z możliwością adaptacji poddasza, wełna tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z***y jak na mój gust to chyba zdecydowanie za słabe to ocieplenie do planowanego ogrzewania. Przy elektrycznym docieplenie raczej szybko się zwróci, poza tym dobrze by chyba było, aby dało się wykorzystać drugą taryfę, więc budynek musi trzymać ciepło.

Ja bym proponował z 15-20cm w podłogę, z 20 a mury i 30 wełny w dach - ale to moja laicka opinia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z***y jak na mój gust to chyba zdecydowanie za słabe to ocieplenie do planowanego ogrzewania. Przy elektrycznym docieplenie raczej szybko się zwróci, poza tym dobrze by chyba było, aby dało się wykorzystać drugą taryfę, więc budynek musi trzymać ciepło.

Ja bym proponował z 15-20cm w podłogę, z 20 a mury i 30 wełny w dach - ale to moja laicka opinia :]

 

Też mi się tak wydaje, ale w dach dałbym z 40-50 cm jeśli jest taka możliwość bo tamtędy ucieka najwięcej ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, ale w dach dałbym z 40-50 cm jeśli jest taka możliwość bo tamtędy ucieka najwięcej ciepła.

SUSPENSER - czy Ty nie zmieniłeś pracy na sprzedawcę ociepleń? :confused: Ludzie wkładają 20cm (15+5) nie patrząc co wpychają. Bardziej światli dają tyle dobrej wełny lub 25 cm pierwszej lepszej. Wrażliwi 30cm. Skąd pomysł na 40-50cm? Dobrze wiesz jak wygląda wykres rezystancji cieplnej i że każdy dodatkowy cm na początku daje spore oszczędności, ale im grubsza przegroda, tym mniej oszczędności na tym cm, a jego koszt rośnie (dodatkowe stelaże). To mi już trochę pachnie paranoją. Nie studiowałem domów pasywnych, ale pierwszy raz czytam o takich parametrach. Nawet Lakusz, który póki co jako jedyny robił termos z naszej grupy, nie podawał takich liczb. Inwestując tyle w dach, trzeba by znaleźć jeszcze inne elementy równie oszczędne, a takich okien to chyba nie ma. Nie wiem jak skuteczny jest odzysk przy pomocy WM+PC. Moim zdaniem - wszystko do siebie musi pasować.

Swego czasu na forum, podawał ktoś sposób jak za jakieś śmieszne pieniądze zrobić elektrownię wiatrową. Było to na zasadzie sklejki, drutu miedzianego, kleju i kątownika ze złomowiska. Wiatraczek choć niewielki dawał 500-1000W. Nie lepiej zainwestować ciut więcej i wrzucić sobie grzałkę w obwód c.o.?

Jak sobie wyobrażę moje pomieszczenia na poddaszu, jeżeli doczepiłbym 30cm (mam 20 cm bardzo ciepłej wełny)... Brrrrrr... Klitki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai ale skoro to parterówka, to można spokojnie zasypać 40-50cm granulatu :]

Trochę nie bardzo:

dom to parterówka z możliwością adaptacji poddasza

bo po zasypaniu granulatu nie będzie już możliwości adaptacji. Zresztą po zainstalowaniu 50cm wełny - też sobie nie wyobrażam. No chyba że jeden pokoik, bo jak mniemam - "parterówka z możliwością", nie ma zbyt wysokiego dachu.

 

Tak na marginesie - jak będę na emeryturze, to może sobie pobuduję jaką pasywną parterówkę dla dwojga staruszków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie planują adaptacji poddasza :]

Ja mam 40cm wełny ułożonej w dwóch warstwach (nad parterem, na stelażu sufitu podwieszanego i na wiązarach). Reszta domu odpowiednio. Rachunek za gaz w zimie 300 złotych na miesiąc przy 24 stopniach w domu.

 

Nie studiowałem domów pasywnych, ale pierwszy raz czytam o takich parametrach. Nawet Lakusz, który póki co jako jedyny robił termos z naszej grupy, nie podawał takich liczb..

no to poczytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...