Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A nie wiecie gdzie można wypożyczyć stemple?

nie bardzo wiem gdzie, ale jak "kiedyś" szukałem informacji cenowych, to wyszło że taniej może być kupić używane a czasem nawet nowe...

ostatecznie u mnie jednak stemple i tak zapewnia wykonawca

 

btw od kilku dni gmail zaczął mi wrzucać wszystkie powiadomienia o nowych postach i PW z forum do spamu, musiałem go nauczyć że to nie ładnie... Czy to tylko u mnie tak ich algorytmy zadziałały, czy może ktoś z Was miał tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sprzedawców użył mojego ulubionego tekstu "W całej UE już wycofali wełnę do izolacji kominków, tylko u nas jeszcze tym izolują"... ;) już któryś raz słyszę ten straszak :)

Na forum w wątkach o kominkach i obudowach "znawcy" wypowiadają się dość negatywnie w temacie wełny. Więc może to nie straszak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady: do izolacji obudowy kominka zaproponowano nam albo wełnę (tańsze rozwiązanie) albo płyty silkowe "cośtam" (droższe rozwiązanie). Czy warto wg Was inwestować w te płyty, bo wełna po latach się rozejdzie, stopi, zajmie ogniem, czy to tylko taki chwyt marketingowy? Jak izolowaliście u Was?
Ja nie izoluję, tylko planuję jakąś cegiełkę na obudowę. Zawsze się zagrzeje podczas palenia i potem dogrzeje po zakończeniu palenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Frankai, to są jakies płyty super izol.

Mąż też mnie stopuje z tymi płytami, żeby na spokojnie temat przemyśleć.

Jeden ze sprzedawców użył mojego ulubionego tekstu "W całej UE już wycofali wełnę do izolacji kominków, tylko u nas jeszcze tym izolują"... ;) już któryś raz słyszę ten straszak :)

 

To są chyba płyty krzemianowe. Też mam propozycję ich zastosowania. Wiem tylko, że wychodzą drożej niż wełna plus k-g.

 

Pozdrawiam

Ka*sia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykonawca obiecał mi wylanie ganku i tarasu w późniejszym teerminie niż wylewki w domu, ale nic więcej powiedzieć nie mogę, bo to dopiero przede mną.

nasz też obiecał a teraz wiaodmo -ma większe roboty. ale nic, moze w końcu przyjdzie. teoretycznie ma jutro przyjść. dzięki za namiary, w razie co-będę dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was budował z cegieł jopka? bo słyszałam różne opinie, mój wykonawca mówi że krzywy, natomiast ostatnio w hurtowni usłyszałam że bardzo się poprawili?

 

Moze ja juz przez ta budowe jestem nadmiernym pesymista, ale jeszcze nie widzialem prostych i rownych spoin u nikogo, nawet przy najrowniejszych ceglach/pustakach, wiec co za roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...