Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

do mnie solid sam się odezwał z ofertą monitoringu, 50pln/m-c, do tego projekt systemu alarmowego gratis...

Tak - projekt robi Ci handlowiec, wciskając czujkę praktycznie wszędzie gdzie można i jakie można. Teraz już widzę, że bym inaczej wszystko zmajstrował.

Tak więc ich projekt warto sprawdzić z niezależnym alarmiarzem i oczywiście na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

do mnie solid sam się odezwał z ofertą monitoringu, 50pln/m-c, do tego projekt systemu alarmowego gratis...

Jeżeli już zakładałbym sobie alarm, to albo robiłbym sobie go sam, albo projekt robiłby ktoś inny, a wykonanie ktoś inny. Właśnie po to, żeby uniknąć czerpania dodatkowej korzyści. W dodatku zadbałbym o to, żeby nie było powiązania z firmą ochraniającą. Było kiedyś parę opisów na forum, jak to ludzie dostawali ofertę ochrony, a po jej odrzuceniu... na budowie ktoś zostawił ślady bytności. Nic nie skradziono - zapewne by nie ryzykować wpadki z paragrafem - ale wystraszony inwestor zaraz podpisywał umowę. To świadczy o tym, że różne osoby pracują w tych firmach.

No chyba że umowa z taką firmą obejmuje też ubezpieczenie od włamań, bez jakichś podejrzanych wyłączeń ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie projekt i kable pod alarm robił elektryk p. Kocot i jest to zrobione bardzo sensownie.

Co do monitoringu to do mnie zgłosiły się aż trzy firmy i faktycznie miały ceny ok 50zł, ale jak się nie zdecydowałam to jedna z nich zrobiła nawet promocję na 30zł/mies, ale w przypadku nieuzasadnionej interwencji się ileś tam płaciło, a normalnie chyba w "pakiecie" jest jedna albo dwie takie interwencje.

Ja się nie zdecydowałam na monitoring bo mamy sąsiadów dookoła, a poza tym mamy w alarmie moduł powiadomiania nas na komórkę o włączeniu alarmu (dzwoni do nas telefon). Raz nas powiadomił i po 20 minutach byliśmy na miejscu, okazało się, że kot sąsiadów wszedł dziurą w bramie garażowej (nie było deski bo podłoga się suszyła) i czujka go wychwyciła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam do Baumana by mi zrobił wstępną wycenę, a przy sobocie moze się do niego wybierzemy by coś poogladać.

 

Bacardi a Ty robisz rolety? Bo ja mam dylemat rolety czy zaluzje fasadowe..

 

A, gdzie zamawiać nadproża??

 

Bacardi Ty nadproża brałeś moze w Manexie? Podeslesz mi ceny jakie Ci dali na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila_Wroc, do Baumana warto podjechać. Nadproża brałem z manexu, nie były drogie, zamawiał wykonawca, ja nawet nic nie targowałem - przypomnij mi się na maila to wyślę wieczorem ceny. Rolet nie mamy, mają być żaluzje fasadowe na największych przeszkleniach - ale to upodobania indywidualne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też planowałam/planuję fasadowe ale zastanowił mnie wczoraj temat mycia ich - czy nie będzie to bardzo kłopotliwe..

No i muszę zobaczyć jak to będzie wygladało na oknach o "standardowych wymiarch", bo na dużych przeszkleniach to na pewno ładnie wyglada.

 

A z cenami na nadproża się przypomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam instalację alarmową robił gość od instalacji alarmowej (bardzo dobry namiar od Spirei - mogę polecić). Porównywaliśmy jego ofertę z ofertą solida i faktycznie solid był tańszy, ale proponował podzespoły (centralę, czy jak to sie tam nazywa) gorszej firmy, ludzie na FM pisali, że te centralki lubią się zawieszać, itp. Poza tym tak sobie myślę, że może specjalnie one się zawieszają, żeby było więcej tych interwencji (ale to już pół żartem pół serio). Tak jak Gosia mamy powiadomienia sms i zrezygnowaliśmy z monitoringu. Warto chyba zagłębić się w te podzespoły które proponują, a wykonanie zlecić faktycznie komuś innemu niż projekt. Tak sobie myślę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ludzie na FM pisali, że te centralki lubią się zawieszać, itp. Poza tym tak sobie myślę, że może specjalnie one się zawieszają, żeby było więcej tych interwencji (ale to już pół żartem pół serio)...

heh, rozmawiałem ostatnio z paroma znajomymi którzy się budują/wybudowali i z tym zawieszaniem doszliśmy do tego samego wniosku :)

 

i proponuję za bardzo nie chwalić się publicznie kto nie ma monitoringu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje na temat systemów kominowych z Mega1000? Podobno biorą kominy z Oławy, ale w ofercie nic nie dostałem o certyfikatach itp. Czy ktoś ich sprawdzał? Musze jutro gdzieś zamówić :)

 

ja też w kominowym temacie, własnie dostałam niezłą wycenę z Manexu - podobno pustaki czy co to tam jest mają własne,

a wkłady Schidla czy jak mu tam.

Ktoś coś wiecej wie o Manexowych kominach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wiecej wie o Manexowych kominach?

Kupiłem je u nich. murują się normalnie, jak inne. Wygląd bloczków, wkładu ceramicznego podobny jak u konkurencji i podobnie jak konkurencja w tej samej fabryce w czechach wypalane.

Jeszcze nie odpalałem, bo dopiero więźbę ciągniemy...ale cóż, zobaczymy. Cena dobra, wygląd OK.... to po co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...