Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

3. Kominek - tak, ale nie jako kotłownia w salonie. Miałem, wiem jak to wygląda po pewnym czasie.

4. Zaleca się = nakazuje się, tak to wygląda w prawodawstwie.

Kominek jak dla mnie jest romantyczną i kryzysową alternatywą ;)

Co do zaleca się - nie jestem prawnikiem, a moja wiedza prawnicza ogranicza się do pzp (to akurat w stopniu zaawansowanym) oraz ustawodawstwa branżowego. Za to Spirea błysnęła z doradztwa w szerokim zakresie prawniczym. Coś niby mi świta, że ktoś już o tym "zalecaniu" pisał, a z drugiej spotykam w ustawodawstwie sformułowania "należy", więc "zaleca" brzmi mi słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

kto wie, ile kosztuje podłączenie kominka ? (wylot spalin i dolot powietrza- na popielnik i na szybe), bez obudowy?

 

Właśnie wyceniałam, w zależności od tego jak duża jest odległość wkładu do kominów - ile kolan i m.b. rury zużyją robocizna z materiałem wynosiła 500-800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos wie cos na temat firmy Okna -plus z wroclawia? Czy sa tacy lojalni jak sie opisuja ???

nie znam ich, ja jestem na etapie wybierania okien i na razie mam 2 wyceny - z Baumana i z Wimarolu,

u Baumana byłam pogadać, teraz wybieram sie do Wimarolu i zobaczymy kto da mi lepszą wycenę, oczywiscie w wersji "jakosć - cena"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luca, no zamiera coś... pewnie dlatego, że się mało udzielam ;) ech, gdzie te czasy... jak się budowałam, to miałam rano energię przez dwie strony na rozmaite posty odpisywać, a po przeprowadzce ledwie podczytuję, co jest na tapecie :(

 

w temacie pomp ciepła, chciałam się wypowiedzieć. nie wiem, co Frankai uważa, za duży metraż i słabą izolację, ale ogólnie teorię, że tylko wtedy się opłaca pci obalaliśmy ze dwa lata temu na wątkach pompowych ;) ja mam 165 m2 podłogówki, 15 cm styro na fundamentach i w podłodze, 20 cm grafitowego styro na elewacji, 28 cm wełny w skosach i pompę ciepła 7kW. podobno jest ciut przewymiarowana. mam nadzieję, że rachunki za prąd mnie mile zaskoczą, ale na razie to nawet nie mam czasu wyskoczyć do licznika i sprawdzić,ile nam prądu ciągnie.

 

natomiast gdybym miała gaz sieciowy lub spore szanse na niego, to bym pci nie robiła.

 

acha, wentylacja mechaniczna to jest cudowna sprawa :) polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych, co robienie podjazdów mają za sobą. Jak wygląda cenowo (robocizna + materiały) mniej więcej m2 położenia podjazdu z kostki granitowej a betonowej? Duża to jest różnica w cenie?

 

Byłem nastawiony na jakiegoś kwadraciaka z betonu ew. w jakiś lekkich kolorach. Ale żonka coś napomknęła, że taka granitowa to jej by się bardziej podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to niestety Tatarak po przeprowadzce wygląda :)

Elwood, ja brałam do wylewek polecaną ekipę P. Jarka Korólczyka - numery w wątku o ekipach, na pewno ktoś tam wrzucał. Co do tynków, to mogę dać namiary na swoich - przyjeżdzali z Namysłowa. Przez długi czas miałam mieszane uczucia do nich, ale w ogólnym rozrachunku zrobili dobrą robotę, poza ścianami, które sztukowali ręcznie, bo 2 dni nie było prądu. Trzeba dopilnować, żeby pozdrapywali po sobie grudy tynku. Na nas najpierw zrobili wrażenie, bo pozamiatali i była spora różnica. Dopiero potem, przy rozkładaniu styropianu dotarło do nas, że wszystko trzeba na gładko wyczyścić i byłam zła, że tego nie dopilnowałam. No i wkurzyli mnie na koniec - jak przyjechali poprawiać te ściany po ręcznym nakładaniu, jeden był podpity. Grzecznie siedział w samochodzie i mi się nie pokazywał. Ale niestety w którymś momencie postanowił przyjść i pogadać, jak to 10 lat robią tynki i nikt się nie skarżył. Tynki mieliśmy całkiem ok położone, na gładko pod malowanie. Pod światło wychodziły jednak nierówności i finalnie na części położyliśmy gładzie. Jakby co, to puszczę na priv.

 

Luca, ktoś kiedyś napisał, że jak nikt się nie odzywa, to pewnie nic nie wie na dany temat/ o danej firmie. W każdym razie w teksty na stronach internetowych nie wierzyłabym. Szukaj najlepiej polecanych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych, co robienie podjazdów mają za sobą. Jak wygląda cenowo (robocizna + materiały) mniej więcej m2 położenia podjazdu z kostki granitowej a betonowej? Duża to jest różnica w cenie?

 

Byłem nastawiony na jakiegoś kwadraciaka z betonu ew. w jakiś lekkich kolorach. Ale żonka coś napomknęła, że taka granitowa to jej by się bardziej podobała.

Granitowa lepsza, ale zwykle ułożenie dużo droższe. Zdaje się, że mój pan Zenek ma stawkę podobną, ale musiałbyś zapytać się Natalii Stanko, bo u niej kładł. Na betonową stawkę miał dumpingową ;-) W dodatku określonych producentów (np. Kaczmarek i Drewbud) sprzeda Ci po takiej cenie, że żadna hurtownia Ci takiej nie zaoferuje. Układa po prostu na podsypce piaskowo-cementowej i... świetnie się sprawuje. Terminy na przyjście ma dłuuugie (strzelę, że obecnie już do końca kwietnia ma umówione), a do tego dodaj do 6 tygodni poślizgu ;-) No ale jak ktoś ma takie ceny i jest dobry jakościowo, to warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś mógłby polecić tynkarzy (najlepiej cementowo-wapienne) i wykonawców posadzek (np. mixokret) z okolic Olesnica/Dobroszyce??

Będę niedługo potrzebował takowych, a nie chcę brac kogoś z przypadku. Będę wdzieczny za jakieś kontakty.

 

Elwood, u mnie również - jak u Spirei - wylewki robił Jarek Korólczyk, zdecydowanie polecam.

Tynki cementowo wapienne robiła mi też ekipa z Namysłowa, ale chyba nie dokładnie ta sama co u Spirei (Spirea, u Ciebie chyba robił teściu mojego - z tego co ich przepytałam). W każdym razie swoją ekipę baaardzo polecam, każdy kto ponich przyszedł (czy to gość, czy kolejna ekipa) wyrażał pełen szacun dla ich pracy.

 

W razie czego prześlę namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwood, u mnie również - jak u Spirei - wylewki robił Jarek Korólczyk, zdecydowanie polecam.

W razie czego prześlę namiary na priv.

 

Pięknie dziękuję za odpowiedź i już czekam na wieści priv. Pozdrawiam

 

P.S.

Doszedłem do momentu kiedy wiele rzeczy naraz muszę koordynować i przy okazji robić... bo niedługo okna, drzwi garażowe no i pewne prace muszę pchnąć :) jednym słowem, Trzydzieste Plenum Spółdzielni "ZENUM".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...