Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

potrzebuję montażystę blatu kuchennego :). Meble mam i sami poskręcamy, blat też zakupiony, jedyne czego mi trzeba to kogoś, kto poprzycina blaty odpowiednio ( na odpowiednią szerokość, zrobi wycięcie -parapet itd) i porobi otwory na sprzęty, oraz zamocuje je do mebli + powieszenie szafek górnych. Ktoś kto się tym zajmuje (czyt. ma doświadczenie i sprzęt).

Wiem, że zaraz ktoś doradzi, że można samemu, tak, wszystko można samemu, ale nie chce eksperymentować na sobie robiąc to pierwszy raz, a druga sprawa to sprzęt do cięcia, którego nie mamy.

Jeśli ktoś zna kogoś, kto się tym trudi, będę wdzięczna za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TATAREK widzisz napisalas icos sie ruszylo

 

 

taki dar ;)

 

pompa ciepła to jest obszerny temat. ja mam polski Ecopower C7 z odwiertami 2 x 80 m. trochę informacji i moich przemyśleń w dzienniku. mogę spokojnie polecić człowieka, który mi instalował samą pompę, oraz serdecznie odradzić gościa, którego wynajęłam do dolnego źródła - na szczęście większość roboty przy DZ wykonywali jego podwykonawcy, całkiem sensowni, ale poza tym to taki facet, że i siekiera to mało, żeby go upilnować. ja miałam sporą wiedzę, bardzo szczegółową umowę i wysoki poziom asertywności - inaczej byłoby marnie.

 

 

szczegółowo kosztów jeszcze nie podliczałam, bo nie mam serca do tego. tak na oko: DZ 14 tys, pompa i "kotłownia" circa 24 tys (duży zbiornik bufor+cwu 2 w 1); podłogowkę robiliśmy sami z mężem.

 

 

o wentylacji mechanicznej znajdziesz masę info w sieci i na forum. to taka udoskonalona wersja kominów wentylacyjnych :) może być dodatkowo z odzyskiem ciepła z usuwanego powietrza, czyli z rekuperatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORGETIT , przepraszam jesli pisze nie poprawnie , czasami robie bledy i nie mam polskich liter w tablecie , wiec nie moge nic zrobic , ale specjalnie dla ciebie postaram sie poprawic i wiecej nie grzeszyc z pisownia !!Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z muratorow moze mi powiedziec , czy jeśli ocieple dom wełną , czy będę mógł wykończyć elewacje płytkami silikatowymi czy kamieniem ozdobnym , chodzi mi bardziej o wykonczenie cokolow , naroznikow ??

 

proponuję odpowiedni dział na forum

Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TATAREK widzisz napisalas icos sie ruszylo , sluchaj mnie bardzo ciekawi temat pompy ciepla mozesz ki cos napisac wiecej , widze ze jestes zadowolona , chodzi mi o te odwierty , kto wykonwyal ci prace jaki koszt , no ico to jest ta wentylacja mechaniczna .

Dziekuje zgory i pozdrawiam oczywiscie !

 

O wentylacji mechanicznej możesz poczytać tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1728-rekuperator/page220

 

i tu:

 

http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?69-Wentylacja-klimatyzacja-rekuperacja

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...