Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Gdzie zrobic wyczystkę od komina?

Bo u nas coś chyba jest nie tak i wychodzi na to że albo musimy ją zrobic w łazience albo do kominka?

 

Poratujcie wiedzą jak jest to u Was?

Najlepiej jak wkleisz zdjęcie gdzie masz komin. U mnie wyczystka jest z boku kominka. Dojście do niej bedzie schowane w obudowie za magicznymi drzwiczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie zrobic wyczystkę od komina?

Bo u nas coś chyba jest nie tak i wychodzi na to że albo musimy ją zrobic w łazience albo do kominka?

 

Poratujcie wiedzą jak jest to u Was?

 

załącz jakiś rzut z projektu...

U nas też był problem, albo w szafkach w kuchni (a wypada nam tam lodówka w zabudowie) albo w szafie w wiatrołapie... wybraliśmy to drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załącz jakiś rzut z projektu...

 

http://img831.imageshack.us/img831/2725/komindyskusja.jpg

 

Plan wygląda tak jak na rysunku.

Ponieważ, w łazience chcemy zrobić drzwi prysznicowe na całą szerokość łazienki (zielona przerywana linia), lokalizacja nr. 2 raczej odpada, bo miejsce będzie pokryte kafelkami i często zalewane wodą.

W lokalizacji 1 będziemy mieli lodówkę, (raczej nie zabudowaną), także od biedy mogła by tam być, ale odsuwanie lodówki przy każdym czyszczeniu raczej nam się nie uśmiecha.

3. to nasze główne pytanie - w sensie czy da się zrobić dojśćie z boku lub pod kominkiem do tak umieszczonej wyczystki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila_Wroc, widzę że macie jeszcze gorzej niż u nas... do kuchni tez macie problem, bo jest tam kanał wentylacyjny, ale może jakoś dałoby się to rozwiązać... Nie pozostaje nic innego niż pogadać z firmą która się zajmuje podpięciem kominka, jeśli są wkłady z odpowiendnim podwyższeniem paleniska (albo można go podnieść), to może się uda zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila_Wroc, widzę że macie jeszcze gorzej niż u nas... do kuchni tez macie problem, bo jest tam kanał wentylacyjny, ale może jakoś dałoby się to rozwiązać... Nie pozostaje nic innego niż pogadać z firmą która się zajmuje podpięciem kominka, jeśli są wkłady z odpowiendnim podwyższeniem paleniska (albo można go podnieść), to może się uda zrobić...

 

Do kuchni to jest bardziej problem logistyczny, bo komin będzie obrócony o 180st. wokół osi komina spalinowego, bo projektant kanalizacji nie wział pod uwagę że kanał wentylacyjny wychodzi do pokoju i inaczej nie dałoby się jej zrobić bo wychodzi w miejscu pionu kan. :-)

A decyzję to w sumie powinniśmy podjąć jakoś zaraz, bo będą nam kominy murować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś mógłby polecić tynkarzy (najlepiej cementowo-wapienne) i wykonawców posadzek (np. mixokret) z okolic Olesnica/Dobroszyce??

Będę niedługo potrzebował takowych, a nie chcę brac kogoś z przypadku. Będę wdzieczny za jakieś kontakty.

wylewki - Jarek 602200120, jest z Jelcza-Miloszyce,

tynki - Bartek 785946801, jest z okolic Namysłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, w łazience chcemy zrobić drzwi prysznicowe na całą szerokość łazienki (zielona przerywana linia), lokalizacja nr. 2 raczej odpada, bo miejsce będzie pokryte kafelkami i często zalewane wodą.

Ja bym zrobił w łazience. Przecież prysznic to nie jest basen, a wyczystka nie przepuszcza. Ja mam wyczystkę w gabinecie, gdzie jest parkiet. Sądzisz, że to lepsze miejsce? Co wyczyścisz łatwiej gdyby sadzy się nie dało okiełznać? Zrób wewnętrzną wyczystkę, przykryj płytką na magnesach+silikon lub tak jak ja - kawałkiem marmuru i już.

 

PS. Im dalej - tym problemów i dylematów będzie przybywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJGOC - Na chlopski rozum jesli przykleisz kamien do welny , nawet jesli jest juz otynkowany , tj duze podobienstwo ze welna i tynk moze nie utrzymac tego kamienia , na m2 wychodzi chyba jakies 30 kg ?? Szukałem odpowiedzi , ale wszedzie pisza o styropianie . Tak wiec dlatego..

jasne, ze kamienia do welny nie przykleisz trwale.

zalezy jaki rodzaj sciany stawiasz - w przypadku 3W nie widze problemu,

w kazdym innym nalezy na etapie murowania przygotowac odpowiednia konstrukcję, a najlepiej od razu obkladac na gotowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff... mi tydzień temu skończyli wylewki, a już myślałem, że nie uda się przed zimą.

Myślę co można przez zimę pomajstrować, wiem że nie jest wskazane ocieplanie dachu ze względu na wilgoć z wylewek. Oczywiście odpadają prace które wymagają użycia wszystkiego co ma w składzie wodę.

 

Tak to wygląda na gotowo :)

http://images40.fotosik.pl/1867/3692a3ecdae332adm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff... mi tydzień temu skończyli wylewki, a już myślałem, że nie uda się przed zimą.

Myślę co można przez zimę pomajstrować, wiem że nie jest wskazane ocieplanie dachu ze względu na wilgoć z wylewek. Oczywiście odpadają prace które wymagają użycia wszystkiego co ma w składzie wodę.

wilgoć z wylewek nijak sie ma do wilgoci z tynków.

mozesz spokojnie ocieplac dach - zanim zaczniesz ukladać welnę to prace przygotowawcze typu przykręcanie wieszaków, przycinanie stelazy, zajmą Ci troche czasu - wylewki spokojnie sobie do tego czasu odparują.

Czy wylewkarz wspominał Ci cos o gruntowaniu wylewek 7-10dni po wylaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...