Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nie lubię kolęd i piosenek świątecznych lecących w sklepach od Halloween.

Nie lubię jarmarków, bo to jeszcze gorsza wersja robienia zakupów - kupuje się jakieś mało użyteczne rzeczy ;)

Nie lubię wybierania prezentów.

Nie lubię składania życzeń.

Choinka - może być, czas spędzony z najbliższymi - może być.

 

Wyszło prawie jak u smerfa marudy ;) ale wiesz co - mam podobnie :yes:

 

Lubię za to mieć czas i powód do spotkania się z rodziną ten jeden z nielicznych razów w roku, lubię dostawać prezenty - niespodzianki, lubię mieć czasem urlop, żeby ogarnąć sprawy na które brakuje czasu, przeczytać dobrą książkę, pójść z kumplami na "pasterkę" [czytaj spotkać się u któregoś i porozmawiać przy dobrym trunku] itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to korki nie robią się z odległości między samochodami ale z braku płynności w jeździe, powodowaną głównie nagłym hamowaniem i przyśpieszaniem. Nawet gdzieś niedawno widziałem filmik to obrazujący na zasadzie jazdy samochodów w kółko. Dopóki wszystkie jechały z tą samą prędkością (nieważne jak dużą i nie ważne w jakich odstępach), to wszystko szło płynnie. Gdy jeden się wyłamał, powstał zator.

Wszystko fajnie wychodzi jak się zrobi jedynie słuszne założenia. Wystarczy założyć, że:

- wszystkie auta jakie wyjadą zmieszczą się na danej drodze,

- wszystkie auta jadą idealnie w równym tempie nie uwzględniając, że trzeba się włączyć i wyłączyć z ruchu,

- wszystkie auta jakby co równo przyspieszają.

Komunizm jest idealnym systemem, tylko jakoś ludzie do niego nie pasują ;)

Mówiąc poważniej - jeszcze trochę poczekamy i będą systemy "sklejające" auta (np. te konwoje od Volvo), a wtedy faktycznie to może działać i samochody pojadą równym tempem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie: 4os rodzina w domku zaplaci 132zl/m-c za smieci.

 

85 groszy lub 19 zł - ustalono nowe stawki opłat za wywóz śmieci.

Zapłacimy za metr kwadratowy lub „od głowy”, w zależności od tego, ile metrów kwadratowych przypada na mieszkańca lokalu.

 

Wybór metody mieszanej oznacza możliwie najmniejsze obciążenie mieszkańców.

Przeprowadzone analizy pokazały, że z jednej strony metoda ta stanowi skuteczny sposób zbierania opłat, z drugiej jest przyjazna społecznie, zabezpieczając interesy grup najsłabszych ekonomicznie np. rodzin wielodzietnych i starszych samotnych osób.

 

W przypadku osób mieszkających w zabudowie wielorodzinnej (czyli większości wrocławian), gdy na jednego mieszkańca lokalu przypada do 30 m2, stawkę za m2 (85 gr) mnożymy przez metraż lokalu.

 

Przykładowo: 4 osobowa rodzina w mieszkaniu 60-metrowym zapłaci 51 zł, co stanowi 12,75 zł od osoby.

 

Jeżeli na jednego mieszkańca lokalu przypadnie więcej niż 30 m2, mnożyć będziemy stawkę od osoby – 19 zł przez liczbę osób.

 

W przypadku nieruchomości zabudowanej budynkiem: stawka za metr - 95 gr. liczona będzie dla budynku, w którym znajduje się do czterech lokali mieszkalnych.

Powyżej tej granicy – za każdego mieszkańca zapłacimy 22 zł.

 

Nowe stawki:

 

1) za metr kwadratowy powierzchni lokalu mieszkalnego:

 

a) 0,85 zł, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

 

b) 1,27 zł. jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

 

2) za każdą osobę zamieszkującą daną nieruchomość:

 

a) 19,00 zł, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

 

b) 28,50 zł, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

 

W przypadku nieruchomości zabudowanej budynkiem, w którym znajduje się do 4 (czterech) lokali mieszkalnych, stawka, wynosi:

 

1) za metr kwadratowy powierzchni lokalu mieszkalnego:

 

a) 0,95 zł, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

 

b) 1,42 zł. jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

 

2) za każdą osobę zamieszkującą daną nieruchomość:

 

a) 22,00 zł, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

 

b) 33,00 zł, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

 

Stawka opłaty za każde opróżnienie jednego pojemnika na odpady komunalne dla nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, wynosi w przypadku pojemnika o pojemności nie większej niż:

 

1) 0,06 m3 – 12,94 zł

 

2) 0,08 m3 – 13,88 zł

 

3) 0,12 m3 – 18,57 zł

 

4) 0,24 m3 – 36,83 zł

 

5) 0,36 m3 – 53,17 zł

 

6) 0,66 m3 – 96,55 zł

 

7) 1,10 m3 – 154,73 zł

 

8) 7,00 m3 – 666,02 zł

 

9) 10,00 m3 – 888,03 zł;

 

10) 16,00 m3 – 1334,73 zł.

 

Jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny, stawka opłaty za każde opróżnienie jednego pojemnika wynosi w przypadku pojemnika o pojemności nie większej niż:

 

1) 0,06 m3 – 19,41 zł;

 

2) 0,08 m3 – 20,82 zł;

 

3) 0,12 m3 – 27,85 zł;

 

4) 0,24 m3 – 55,24 zł;

 

5) 0,36 m3 – 79,75 zł;

 

6) 0,66 m3 – 144,82 zł;

 

7) 1,10 m3 – 232,10 zł;

 

8) 7,00 m3 – 999,03 zł;

 

9) 10,00 m3 – 1 332,05 zł;

 

10) 16,00 m3 – 2 002,10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mają jak na razie najtaniej. Jeszcze zrobie przegląd w marketach.

Tylko teraz pytanie, chcę tą szafkę docelowo zamurować w ogrodzeniu, ale na ten moment jest tam siatka, ogrodzenie będzie murowane "jak starczy kasy" Widziałem że montują taką szafkę na dwóch słupkach/rurkach przykręconych obejmami do pleców, a potem pewnie za jakiś czas docelowo obmurowywują. Ktoś stosował podobny patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się chyba dalej. Bywa. Więc może wyjaśnię czemu drążyłem i zakończę (możesz oczywiście też wygłosić swoje ostatnie zdanie).

 

Zacząłeś tak:

 

 

Odpowiedziałem mając na myśli, że ludzie nie fiksują się tu wyłącznie na budowie. Są ludźmi inteligentnymi i mogą rozmawiać na różne tematy:

 

 

Odpowiedziałeś tak jakbym robił Ci jakieś wyrzuty (wyzywając od ograniczonych), że nie chcesz pisać o samochodach.

 

Nic takiego ani względem Twojej, ani innej osoby, z mojej klawiatury nie miało zejść i mam nadzieję nie zeszło. Jeżeli tak było - przeproszę.

A takie cytowanie jak wyżej, to nie po to, żeby komuś coś udowodnić, tylko wyjaśnić punkt widzenia. Jak dialog ciągnie się kilka postów, to traci się z oczu całokształt i warto zrobić podsumowanie. Zdarzyło się nam parę razy z wojgocem pospierać i po takim podsumowaniu często dochodziliśmy do jakieś wniosku, czy wyjaśniliśmy sobie nieporozumienia. Wcześniej nierzadko dostawszy po uszach od naszych koleżanek ;)

 

 

Tak slowo ,ktorego uzyles brzmialo obrazliwie, to jest moje tylko i wylacznie zdanie , wydaje mi sie ze to Ty czegos nie rozumiesz , jesli ktos sie loguje na fora takie jak np to ,oczekuje ze bedzie czytal posty o budowie , doswiadczeniach , poradach itd , itd ,itd , a nie o staniu w korkach , czy jaka predkoscia moge jechac po oblodzonej jezdi , jesli bym chcial sie dowiedziec takich informacji wystarczy ze wlacze sobie program top gear i tam dowiem sie nawet czegos wiecej ! Cieszy mnie to ze we Wroclawskiej grupie jest tylu inteligentych ludzi , co nie ktorzy juz wiele mi pomogli , odpowiadajac mi na pytania ktore mnie nurtowaly , tego wlasnie oczekuje od tego forum , z toba raczej sie nie zrozumiem , rozpisujesz sie nad kazda posta , a mnie tak naprawde malo interesuja tematy ktore akurat Ty poruszasz , przepraszam ale jesli bede chcial sobie postukac na klawiaturze z nudow i popisac o pierdolach , wystarczy ze zmienie blog na czat.pl i tam bbede mogl klikac do woli na rozne tematy, na szczescie nie mam na to czasu . Wiec mam nadzieje ze zrozumiesz teraz ze nikt tu nie musi byc ograniczony lub mniej inteligenty zeby moc pisac o wszystkim tym co Ty chcialbys.

Dobrego wieczoru zycze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło prawie jak u smerfa marudy ;) ale wiesz co - mam podobnie :yes:

 

Lubię za to mieć czas i powód do spotkania się z rodziną ten jeden z nielicznych razów w roku, lubię dostawać prezenty - niespodzianki, lubię mieć czasem urlop, żeby ogarnąć sprawy na które brakuje czasu, przeczytać dobrą książkę, pójść z kumplami na "pasterkę" [czytaj spotkać się u któregoś i porozmawiać przy dobrym trunku] itp.

No i dlatego nie musiał biegać z odkurzaczem. Poprostu zaczoł marudzić i dale sobie spokój, to też jakieś wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem takie pytania do dwoch wroclawskich gazet:

 

Mam parę pytań dot. opłat za śmieci i samego segregowania:

 

1. Czy będzie jakaś granica wieku powyżej ktorej dziecko jest wliczane w liczbę zamieszkałych osób?

 

2. W jaki sposób będzie wyglądać segregacja śmieci? Makulatura? Szkło? Metal? Plastik (jakie tworzywa)? Co z etykietami, kapslami, zabrudzeniami pojemników? Co np. z zatluszczonym papierem po maśle, czy folią po parówkach? Albo zużytymi pieluchami jednorazowymi?

 

3. Kto będzie i w jaki sposób kontrolował segregację śmieci?

 

4. Co ze śmieciami niebiologicznymi, ale spoza katalogu segregowanych, jak np. odpady poremontowe, gruz, materiały wieloskładnikowe (np. rury alu-pex składające się z aluminium i tworzywa sztucznego, czy plyty OSB)?

 

5. Ile mam zostawić miejsca na kubły przy planowaniu ogrodzenia (osobny kubeł na każdy segregowany rodzaj)?

 

6. Co z elektrosmieciami i śmieciami wielkogabarytowymi?

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością (zapewne nie tylko ja) czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luca32 coś widzę że bardzo Cię dotknęło zdanie które kiedyś napisał Frankai, choć w moim odczuciu było napisane w zupełnie innym kontekście. Niestety taki urok słowa pisanego, że każdy je interpretuje na swój sposób i to nie pierwsze takie nieporozumienie...

Co do porad budowlanych to na forum jest mnóstwo grup tematycznych, gdzie poszczególne tematy są dokładnie rozpracowywane, to w moim odczuciu jest bardziej grupa społecznościowa skupiająca ludzi z okolicy zainteresowanych tematami budowlanymi, ale przecież nie tylko o tym muszą tu pisać... To czy akurat wciągniesz się w dany temat czy nie to już inna sprawa, np. dostosowanie prędkości, jazda po lodzie itp. w sumie mógłbym sporo się na ten temat wypowiedzieć, ale mi się nie chciało ;)

 

Olleo fajna lista, mm nadzieję, że uda się uzyskać jakieś odpowiedzi... Co do pkt. 3 to najprawdopodobniej przy odbiorze po prostu zostawią nieopróżnione kubły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luca32 coś widzę że bardzo Cię dotknęło zdanie które kiedyś napisał Frankai, choć w moim odczuciu było napisane w zupełnie innym kontekście. Niestety taki urok słowa pisanego, że każdy je interpretuje na swój sposób i to nie pierwsze takie nieporozumienie...

Co do porad budowlanych to na forum jest mnóstwo grup tematycznych, gdz poszczego tematy są dokładnie rozpracowywane, to w moim odczuciu jest bardziej grupa społecznościowa skupiająca ludzi z okolicy zainteresowanych tematami budowlanymi, przec nie tylko o tym muszą tu pisać... To czy akurat wciągniesz się w dany temat czy nie to już inna sprawa, np. dostosowanie prędkości, jazda po lodzie itp. w sumie mógłbym sporo się na ten temat wypowiedzieć, ale mi się nie chciało ;)

 

Olleo fajna lista, mm nadzieję, że uda się uzyskać jakieś odpowiedzi... Co do pkt. 3 to najprawdopodobniej przy odbiorze po prostu zostawią nieopróżnione kubły...

 

Zgadzam sie z toba , faktycznie odczucie slowa troche mnie dotknelo , zgadzam sie rowniez z toba jesli chodzi o inne grupy , tyle ze jestem z Wroclawia i tu potrzebuje czasami informacji na temat tez co gdzie i jak , a nie ma to jak byc z tego samego miasta , inne grupy nie pomoga mi w tym bo sa z innych czesci kraju . No nic bylo minelo nie bede kontynuowal tego tematu bo juz mnie troche to zmeczylo, szczerze tez mi sie nie chce tracic czasu i pisac na inne tematy niz budowlanka .. mam tylko nadzieje ze jeszcze znajde tu pomocne slowo od forumowiczow z Wroclawia ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi myslisz, ze beda grzebac w smieciach? Bo ja bardzo watpie.

 

Grzebać to pewnie nie, ale jak otworzą klapę i będzie tam nie to co powinno, to pewnie zostawią cały kubeł i tyle...

Pamiętam jak jakiś czas temu będąc na nartach w Austrii, właścicielka posesji intensywnie nas instruowała gdzie co mamy wyrzucać, bo inaczej groziło to u nich pozostawieniem niewywiezionych śmieci i jakimiś karami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi myslisz, ze beda grzebac w smieciach? Bo ja bardzo watpie.

U mnie są od jakiegoś czasu przezroczyste worki i nie trzeba grzebać, żeby zobaczyć, że w plastykach jest opakowanie po jogurcie. Tu jednak kłania się komunikacja władza-pospólstwo. Po pierwsze - nic nie informowano, że wybiera się firmę, która będzie świadczyła odbiór rzeczy do recyclingu. Wcześniej były pojemniki na mieście. Po drugie - ciekawym zbiegiem okoliczności podpisano umowę z firmą z dość odległego miasta, gdzie nasz nowy z-ca burmistrzyni był również z-cą. Po trzecie dano ulotki, gdzie były iż plastik to butelki po napojach, bez korków, pozgniatane. Podobnie super ograniczono co to szkło, itd., bez wytłumaczenia czemu. Zapewne jest jakiś powód - inny typ plastyku, ale arogancja z władzy wyszła: "macie się dostosować co sobie wymyśliliśmy". No i zdarzają się nieodebrane worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...