Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Zgadzam sie z toba , faktycznie odczucie slowa troche mnie dotknelo , zgadzam sie rowniez z toba jesli chodzi o inne grupy , tyle ze jestem z Wroclawia i tu potrzebuje czasami informacji na temat tez co gdzie i jak , a nie ma to jak byc z tego samego miasta , inne grupy nie pomoga mi w tym bo sa z innych czesci kraju . No nic bylo minelo nie bede kontynuowal tego tematu bo juz mnie troche to zmeczylo, szczerze tez mi sie nie chce tracic czasu i pisac na inne tematy niz budowlanka .. mam tylko nadzieje ze jeszcze znajde tu pomocne slowo od forumowiczow z Wroclawia ..

znajdziesz, znajdziesz:wiggle:

 

ja z Frankai "droczyłem się" już kilkakrotnie:rolleyes: - w sumie równy gość, co z miejsca wyłapuje takich, co Im sie nie chce czytać tych 1250stron wstecz, tylko idą na łatwiznę i zadają kolejny raz pytanie:confused: o np. wylewki, tłumacząc się brakiem czasu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Faktycznie mają jak na razie najtaniej. Jeszcze zrobie przegląd w marketach.

Tylko teraz pytanie, chcę tą szafkę docelowo zamurować w ogrodzeniu, ale na ten moment jest tam siatka, ogrodzenie będzie murowane "jak starczy kasy" Widziałem że montują taką szafkę na dwóch słupkach/rurkach przykręconych obejmami do pleców, a potem pewnie za jakiś czas docelowo obmurowywują. Ktoś stosował podobny patent ?

 

U nas szafka - w lini ogrodzenia - jest na stelażu (dwa słupki mocowane do "podstawy", na której stoi szafka). Na razie zabezpieczyliśmy ją folią, bo jest za siatką ogrodzeniową. Po zamontowaniu licznika w siatce zostanie wycięty otwór, aby mogli bez problemów dokonywać odczytów.

Docelowo szafka będzie na podmurówce "w ogrodzeniu".

 

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - no to kto został Miss? Tak z ciekawości pytam ;)

Nie wybrano, a parafrazując "Chłopaki nie płaczą": ale i tak było zaj...iście. ;)

wojgoc a po to by wiedzieć kto startował - a raczej kogo nominowano siłą - musisz się wrócić te 1250 stron :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z miejsca wyłapuje takich, co Im sie nie chce czytać tych 1250stron wstecz, tylko idą na łatwiznę i zadają kolejny raz pytanie:confused: o np. wylewki, tłumacząc się brakiem czasu:P

Nie rób ze mnie Drakuli :p Ja co najwyżej, odsyłam idących na łatwiznę do "Moje ekipy" lub do 2-3 stron wstecz. Nie wspomniałeś, że czasem mnie ponosi i szkolę Tataraczkę z projektowania i wykonawstwa instalacji elektrycznych, choć ona w prąd nie wierzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu podwyżki cen za wywóz śmieci to za kubeł 120L po podwyżce ponad 72zł a było 52zł (wywóz 4 razy w miesiącu).

 

Ja jeszcze czekam na nowe stawki - na pewno będę sporo stratny bo dotąd wystarczał mi kubeł 120 L raz w miesiącu [szkło, plastik, metal, papier i odpadki na kompostownik wyrzucam posegregowane osobno] :mad:

 

Socjalizm rządzący europą opodatkowuje wszystko co się da - już płacimy za "globalne oci[e]p[l]ienie" i emisję CO2 co jest totalnym frajerstwem w skali światowej [obniżanie konkurencyjności własnej gospodarki nie mające znaczącego wpływu na globalną emisję bo najwięksi emitenci olewają temat], teraz zapłacimy za wykoszenie konkurencji z branży wywozu śmieci, ciekawe jak długo ludzie dadzą się jeszcze gnębić zanim wyjdą na ulice jak w Grecji, Włoszech itd.

 

Ciekawe czy efektem tej całej zmiany nie będzie to, że ludzie dotąd segregujący śmieci przestaną to robić, skoro zmusi się ich do płacenia za wywóz śmieci raz w tygodniu [wywożący będzie widział tylko czy np. w worku z plastikiem są tylko butelki PET, ale nie sprawdzi czy w kuble "ogólnym" te butelki będą].

 

Po jaką cholerę mam więc tracić czas na segregowanie skoro i tak nie będzie czym zapełnić kubła - chyba, że zacznę do niego wywalać popiół z kotła, skoszoną trawę itp. może wtedy się trochę nazbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze czekam na nowe stawki - na pewno będę sporo stratny bo dotąd wystarczał mi kubeł 120 L raz w miesiącu [szkło, plastik, metal, papier i odpadki na kompostownik wyrzucam posegregowane osobno] :mad:

 

 

...

 

 

Ciekawe czy efektem tej całej zmiany nie będzie to, że ludzie dotąd segregujący śmieci przestaną to robić, skoro zmusi się ich do płacenia za wywóz śmieci raz w tygodniu [wywożący będzie widział tylko czy np. w worku z plastikiem są tylko butelki PET, ale nie sprawdzi czy w kuble "ogólnym" te butelki będą].

 

Po jaką cholerę mam więc tracić czas na segregowanie skoro i tak nie będzie czym zapełnić kubła - chyba, że zacznę do niego wywalać popiół z kotła, skoszoną trawę itp. może wtedy się trochę nazbiera.

Ja nie zdziwiłbym się, gdyby tak było. Mi też póki co starcza jeden kubeł na miesiąc, nawet przy obecnej zwiększonej ilości pieluch do wyrzucenia. Tak mi jeszcze zostawało trochę miejsca na jakieś pozostałości pobudowlane.

 

Jeżeli zmuszą mnie do częstszego odbierania, to chyba nie będzie wyjścia. Zostanę tylko przy organicznych idących na kompostownik, bo ziemię w ogródku warzywnym wzbogacić trzeba oraz plastikach idących na Hospicjum Wrocławskie.

 

p.s. co obecnie robisz z popiołem, bo mój idzie do kubła (poza ilością wspomnianą wyżej - oddzielne miejsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyszłej gminie, chyba ma być na zasadzie deklaracji, jeśli segregujesz śmieci płacisz mniej. Muszę z ciekawości poszukać biuletynu w którym było to opisane. Tak przemyślałem produkowane śmieci i faktycznie niewiele tego zostanie do wyrzucenia w "kubeł". Plastiki oddzielenie, metal, alu itp osobno, papier osobno, odpady organiczne na kompost. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Belgii nie ma takiego problemu ze smieciami jak u nas - kupujesz worki inne do plastików, inne na zwykłe smieci, inne na papier - ile zuzyjesz to twój koszt.

każdy worek ma inny kolor i inny dzień wystawiania/zabierania. Plusem tych worków jest brak smrodu kubłów

za wywóz trawy i gałęzi płacisz raz w roku ok. 60 euro - ile wystawisz tyle zabierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę tylko przy organicznych idących na kompostownik, bo ziemię w ogródku warzywnym wzbogacić trzeba oraz plastikach idących na Hospicjum Wrocławskie.

 

p.s. co obecnie robisz z popiołem, bo mój idzie do kubła (poza ilością wspomnianą wyżej - oddzielne miejsce).

 

Na to hospicjum to pewnie idą nakrętki z polipropylenu [od butelek PET] ?

 

Popiołem wyrównuję dziury w drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Belgijeszc nie takiego problemu ze smieciami jak u nas - kupujesz worki inne do plastików, inne na zwykłe smieci, inne na papier - ile zuzyjesz to twój koszt.

każdy worek ma inny kolor i inny dzień wystawiania/zabierania. Plusem tych worków jest brak smrodu kubłów

za wywóz trawy i gałęzi płacisz raz w roku ok. 60 euro - ile wystawisz tyle zabierają

 

Zgadzam sie z toba , jeszcze lepiej jest w Angli , w niektorych dzielnicach masz 3 pojemniki, na smieci, plastiki, iogrodowe odpadki, ogrodowe wyworzone sa raz na 3 tyg a reszta co tydzien ,,mysle ze to dobre i wygodne rozwiazanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba , jeszcze lepiej jest w Angli , w niektorych dzielnicach masz 3 pojemniki, na smieci, plastiki, iogrodowe odpadki, ogrodowe wyworzone sa raz na 3 tyg a reszta co tydzien ,,mysle ze to dobre i wygodne rozwiazanie..

 

Ale, niestety nie bezplatne.

W IE za zielony(papiery) placi sie rocznie okolo 110e, brazowy (odpadki organiczne) bezplatny, czarny (cala reszta) okolo 10e za jednorazowy wywoz.

Plus trzeba kupic te specjalne worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to hospicjum to pewnie idą nakrętki z polipropylenu [od butelek PET] ?
Wszyscy właśnie kojarzą tą akcję jedynie z nakrętkami. Ale można zbierać wszystkie plastiki z oznaczeniami PP, PE, LDPE, HDPE. A wbrew pozorom jest tego sporo. Szczegóły - http://www.hospicjum.wroc.pl/pliki_do_pobrania/nakretki_instrukcje.doc.

 

Strona ich akcji to http://www.hospicjum.wroc.pl/nakretki.

Właśnie widzę, że przez ostatnie dwa miesiące znowu prawie 5ton zebrali co dało im ponad 5tyś złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socjalizm rządzący europą opodatkowuje wszystko co się da - już płacimy za "globalne oci[e]p[l]ienie" i emisję CO2 co jest totalnym frajerstwem w skali światowej [obniżanie konkurencyjności własnej gospodarki nie mające znaczącego wpływu na globalną emisję bo najwięksi emitenci olewają temat], teraz zapłacimy za wykoszenie konkurencji z branży wywozu śmieci, ciekawe jak długo ludzie dadzą się jeszcze gnębić zanim wyjdą na ulice jak w Grecji, Włoszech itd.

 

Akurat tam wychodza na ulice w obronie socjalizmu, wiec troche nietrafiony przyklad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tamat był pewnie ale czytam, czytam i sama nie wiem czego chcę..

 

..czy robić rekuperację?

Bo mnie temat ciągle męczy...

I raz jestem na tak (że podobno do około 20% zysków na ogrzewaniu, plus wiadomo komfort świeżego powietrza itd) a z drugiej strony koszt to +/- 15 tys pewnie wiec nie wiem czy mi to aż tak do szczscia potzrebne.

 

Napiszcie mi wiec czy Wy robiliście i jaki największy plus tej rekuperacji jest dla Was.

Może Wasze opinie pomogą mi podjąć decyzję czy robic ten rekuperator czy moze tylko sobie rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka zrobić.

 

U nas bedzie ogrzewanie gazowe (mamy gazociąg czy jak to się tam zwie) + kominek w którym zamierzam palic bo lubię palic :D

Podłogówka tylko w łazienkach będzie i moze w pokoju nad garząem bo on taki najchłodniejszy bedzie.

Jestem raczej ciepłolubna.

 

Napiszcie coś bym potem nie ząłowała że nie zrobiłam albo że zrobiłam :)

Albo dajcie linki do mądrych artykułów, obliczeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...