Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Gdyby była mowa o jakiejś sporej przesłonie, to bym się jeszcze zgodził, ale zasłona? Rozumiem, że kurtyny teatralnej tam nie masz i z boków nie jest przytwierdzona. Powietrze samo się będzie przemieszczać. Obstawiam, że stracisz nie więcej niż paręnaście złotych rocznie.

Jeżeli zasłona miałaby tak wpływać negatywnie na bilans, to roleta od zewnątrz musiałaby kilka razy mocniej pozytywnie wpłynąć :)

 

Pocieszyłeś mnie - może faktycznie niewiele tracę na tych zasłonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

sporo masz tych nawiewników....my własnie się zastanawiamy nad zamontowaniem ze 3 dodatkowych nawiewników w ścianach, bo teraz mamy tylko w 3 oknach a to jednak może się okazać za mało.

Teoretycznie mógłbym na parterze mieć więcej, bo mam nieobsadzone okna. Było to jednak liczone (pewnie raczej szacowane) przez Aereco. Na forum pisywał jak się okazało jeden z dyrektorów i skorzystałem z zaproszenia. Póki co jestem zadowolony, bo ani nie czuję dmuchania, ani mi się nic nie wykrapla na dochowych, a nie mam pod nimi grzejników. Zobaczymy jak będzie, kiedy życie toczyło się będzie pełną parą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jako ignorantce - czyli jak zrobię podłogówkę to już grzejników nie robie wcale? Nawet w łazience?

Najpierw 2 pytania upewniające się, że jest Ci zbędny:

1. Czy nie interesuje Cię dosuszanie ręczników czy czegoś innego?

2. Czy nie masz potrzeba chwilowego podniesienia temperatury na czas kąpieli?

Jeżeli 2 x NIE, to bierz w rękę miarę. Jak się pomylę, bo o tym myślałem ładnych kilka lat temu, to niech mnie ktoś skoryguje. Typowy ocieplony dom potrzebuje 60W/m2. Podłogówka daje 60W/m2 a wyżyłowana 100W/m2. Jeżeli masz prysznic a łazienkę dużą, to spokojnie Ci starczy, ale jak masz małą łazienkę i to z dużą wanną, to może być kiszka. Wtedy trzeba sobie pomóc grzejnikiem lub... ścianą. Wypadałoby też pamiętać, że to 60W/m2 to ogólnie, a w łazience potrzeba więcej, bo chcemy 23 a nie 20 stopni. Niestety jak będziesz miała wszędzie podłogówkę i źródło nieskotemperaturowe (PC lub kocioł kondensacyjny), to nie opłaca się kombinować z jedną drabinką - kupa elementów instalacyjnych (zawory, mieszacz, etc.) i gorsza sprawność przy wyższych temperaturach. Wtedy w razie potrzeby lepiej już chyba dać drabinkę elektryczną.

Co do ogrzewania ściennego, to warto wiedzieć, że...wmontowanie ogrzewania pod lustrem zapobiegnie jego zaparowywaniu. Trzeba tylko sobie dobrze rozplanować, gdzie będzie kran, oświetlenie, wieszaki do umywalki i na akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, ja w łazienkach na pewno chcę panele shipdeck - no jestem w nich totalnie akochana, bo przypominają mi pokłąd jachtu a że żeglarstwo to nasza rodzinna pasja to nie ma innej opcji. Np. tu zobacz http://bel-pol.pl/catalog/products/1248

 

 

A powiedz mi jako ignorantce - czyli jak zrobię podłogówkę to już grzejników nie robie wcale? Nawet w łazience?

 

A liczyłaś jak to wyglada cenowo podłogówka - grzejniki? Bo wczoraj jak napisaliście mi tu o tej łatwiejszej aranżacji wnętrza bez uroczych grzejnikó na scianach to zaczełam rozważać, i chyba w salonie jako miejscu eksponowanym też zrobimy podłogówkę.

 

 

 

A, mam pytanie - czy ktoś z Was zna tartak ISKRA? Bo oferują wieźbę chyba w niezłejh cenie (750 zł) ale wolałabym usłyszeć że znacie, lubicie, polecacie :)

 

Mila_Wroc zadzwoń do Tartaku Chrabański - wycenili mi dużo korzystniej drewno na strop i więźbę - Iskra doliczała sobie za większe przekroje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw 2 pytania upewniające się, że jest Ci zbędny:

1. Czy nie interesuje Cię dosuszanie ręczników czy czegoś innego?

2. Czy nie masz potrzeba chwilowego podniesienia temperatury na czas kąpieli?

Jeżeli 2 x NIE, to bierz w rękę miarę. Jak się pomylę, bo o tym myślałem ładnych kilka lat temu, to niech mnie ktoś skoryguje. Typowy ocieplony dom potrzebuje 60W/m2. Podłogówka daje 60W/m2 a wyżyłowana 100W/m2. Jeżeli masz prysznic a łazienkę dużą, to spokojnie Ci starczy, ale jak masz małą łazienkę i to z dużą wanną, to może być kiszka. Wtedy trzeba sobie pomóc grzejnikiem lub... ścianą. Wypadałoby też pamiętać, że to 60W/m2 to ogólnie, a w łazience potrzeba więcej, bo chcemy 23 a nie 20 stopni. Niestety jak będziesz miała wszędzie podłogówkę i źródło nieskotemperaturowe (PC lub kocioł kondensacyjny), to nie opłaca się kombinować z jedną drabinką - kupa elementów instalacyjnych (zawory, mieszacz, etc.) i gorsza sprawność przy wyższych temperaturach. Wtedy w razie potrzeby lepiej już chyba dać drabinkę elektryczną.

 

A nie lepiej po prostu jak napisała Spirea zrobić od razu projekt przy okazji wyliczeń OZC? Świadectwo energetyczne i tak trzeba mieć do odbioru a sam papierek kosztuje niewiele mniej niż pełne OZC, do tego w pakiecie projekt podłogówki z uwzględnieniem OZC i określonych temperatur w pomieszczeniach nie jest już dużym wydatkiem i może się zwrócić choćby brakiem nadmiarowych rurek...

 

Drabinkę w łazience można też podpiąć niskotemperaturową na oddzielnej pętli, choć sam się właśnie zastanawiam czy ją dawać, czy może awaryjną elektryczną albo w ogóle zrezygnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Okna dachowe mam też bez nawiewników (szczelniejsze). Zaznaczam, że jak je kupowałam to tylko Roto miało w standardzie brak nawiewników. W Fakro i Velux trzeba było dopłacać za ich brak.

...

Ja mam Veluxa GGL z wentylacją, ale ona jest zintegrowana w klapie z górnym uchwytem i aby działała trzeba otworzyć klapę. Z tego co się dowiadywałem (chciałem bez do WM), to nie było opcji bez tego nawiewnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się odniosę do kwestii obróbki okien dachowych i problemu skraplania wody na nich. przed uruchomieniem WM mieliśmy wszystkie okna mokre, a po uruchomieniu WM wszystkie okna są suche - włącznie z tym, które wg specjalistow od okien dachowych jest wykończone w sposób totalnie utrudniający cyrkulację powietrza. w dodatku jest to okno w pralni. a więc tak naprawdę wszystko rozbija się o prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną wentylację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tutaj nowa, kupiliśmy włąsnie dom w stanie surowym otwartym i się zaczęło... Chcemy ogrzewanie na pompę ciepła z rekuperatorem, podobno na naszej działce (piach suchy) tylko kolektor pozimy w chodzi w grę, do tego na praktycznie całej działce. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, pamiętaj tylko, że taka ocena/ekspertyza będzie i tak uznana jako dowód prywatny. Oczywiście możesz ją zrobić, ale potem przed sądem, jak druga strona ją będzie kwestionować, trzeba będzie powołać biegłego i jego opinia będzie wiążąca. Oczywiście będzie to kosztować, a w związku z tym, że pewnie Ty będziesz o to wnosić, to sąd Ciebie wezwie o zaliczkę na poczet wynagrodzenia biegłego.

 

No to jest to powazny problem, bo musialbym czekac z naprawa tynkow do konca rozprawy, a to oznacza pewnie nawet pare lat. Dlatego chce skorzystac z art. 636 kc, zeby skorzystac z wykonastwa zastepczego bez wyroku sadu i jechac dalej z budowa, a o zwrot kosztow ubiegac sie post factum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabinkę w łazience można też podpiąć niskotemperaturową na oddzielnej pętli, choć sam się właśnie zastanawiam czy ją dawać, czy może awaryjną elektryczną albo w ogóle zrezygnować...

 

U mnie drabinka przy ogrzewaniu podłogowym w łazience i wentylacji mechanicznej jest całkowicie zbędną - ręczniki pięknie dosychają na wieszakach, więc jest prawie bezużyteczna [korzystam tylko z jej termostatu regulując nim temperaturę podłogówki, która jest na powrocie grzejnika] a kosztowała 750 zł [żonie taka się spodobała i nie było wyjścia].

 

Do tego miałem mały grzejnik - już go zdemontowałem bo był zbędny - i tak mam tam ponad 26 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tutaj nowa, kupiliśmy włąsnie dom w stanie surowym otwartym i się zaczęło... Chcemy ogrzewanie na pompę ciepła z rekuperatorem, podobno na naszej działce (piach suchy) tylko kolektor pozimy w chodzi w grę, do tego na praktycznie całej działce. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Cześć,

 

Najlepiej w kwestii pomp ciepła doradzą Ci w wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tutaj nowa, kupiliśmy włąsnie dom w stanie surowym otwartym i się zaczęło... Chcemy ogrzewanie na pompę ciepła z rekuperatorem, podobno na naszej działce (piach suchy) tylko kolektor pozimy w chodzi w grę, do tego na praktycznie całej działce. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

przy suchym piachu to jak napisała tatarak dużo lepiej pionowy się sprawdzi, bo to najgorszy rodzaj gruntu pod kolektor poziomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...