Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wojgoc, {usunięto na prośbę autora}

dobra, ja kończę temat, bo to nie ten wątek :)

Ja może nie mam tak optymistycznej wizji na sądownictwo jak Ty, ale z jednym się zgadzam - należy rozmawiać o konkretach, paragrafach, a nie o jakichś teoriach co się komu wydaje. {usunięto na prośbę autora}

Też kończę tą dyskusję i skupię się na merytoryce. Czasu co prawda za dużo nie mam, ale może parę rad się przyda i mam nadzieję Spirea - jako bardziej doświadczona, że jeszcze się wypowiesz w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Parę słów organizacyjnych od Moderatora grupy (znaczy się mnie):

wojgoc poprosił mnie o usunięcie jego postów. Cenzura to paskudna sprawa, ale skoro to autocenzura i podał powód, to przychyliłem się. W zasadzie to mógł sam wyedytować swoje posty i o to proszę każdą osobę w przyszłości, kiedy z tych czy innych powodów chce coś usunąć.

Pozostaje kwestia cytatów - wyedytowałem swoje posty z cytatami wojgoca, które leżały w zakresie usuwania. Nie chcę wkraczać narzędziami (usuwaniem) w to co napisał ktoś inny. Zaleciłem, żeby wojgoc najpierw poprosił autorów by usunęli konkretne cytaty. Proszę o przychylenie się do prośby, ale nie o usuwanie całości tylko wybranych fragmentów, bo jest tam też merytoryka, która przyda się Olleo i innym użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek - okazalo sie, ze prawnik zna wykonawce i sie nie podejmie sprawy, ale dal pare rad i obiecal, ze kogos poleci. Rada, to opinia rzeczoznawcy, jak pisaliscie, nie musi byc bieglego, bo to nie ma znaczenia, a zeby wystapic do sadu o zabezpieczenie dowodow, to trzeba zalozyc sprawe, a na to musialbym czekac.

 

Nastepnie - obawiam sie, ze nie ma juz czasu na powiadamianie pisemne wykonawcy o ogledzinach itd., bo pismo po prostu nie zdazy dojsc (umowiony jestem z rzeczoznawca z PWr na piatek), moge sprobowac powiadomic go osobiscie (telefonow oczywiscie nie odbiera).

 

Kolejna rzecz - mam wujka sedziego (co prawda wojskowego) na emeryturze, ktory juz trzy domy wybudowal. Twierdzi, ze powinien w ogole wystarczyc protokol kierownika budowy poparty pomiarami i zdjeciami. Ma racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada, to opinia rzeczoznawcy, jak pisaliscie, nie musi byc bieglego, bo to nie ma znaczenia, a zeby wystapic do sadu o zabezpieczenie dowodow, to trzeba zalozyc sprawe, a na to musialbym czekac.

Wydaje mi się - niech Spirea potwierdzi - że inaczej będzie traktowania opinia biegłego sądowego nawet zlecona przez Ciebie przed złożeniem pozwu, niż innej osoby.

 

Twierdzi, ze powinien w ogole wystarczyc protokol kierownika budowy poparty pomiarami i zdjeciami. Ma racje?

Generalnie tak, ale oczywiście może być próba podważania. Zrób dokładne rysunki gdzie zostały dokonane pomiary i jak. Najlepiej jak to będzie podparte zdjęciami z miarką pokazującą odchyłkę od łaty. W szczególności nie ograniczaj się do wybranych fragmentów, bo tak jak już pisałem - może być kwestia, że zasądzą Ci koszty poprawienia konkretnej ściany mimo, że zlecisz całość.

 

Jakbyś chciał ostatnie strony sprzed edycji, to zrzuciłem do PDF-a przed kasowaniem.

W kwestii zdjęć odezwij się w piątek rano, to wyszukam na kompie dodatkowe względem tego na mojej stronie. Tak czy owak - zupełnie inaczej jest jak się dotknie ręką i zobaczy podświetlone (nie mam takich zdjęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie grupę wrocławską :)

Mam do Was moi mili pytanie a mianowicie zamierzamy z małżonką wystartować z budową w okolicach Oleśnicy ichciałbym potpytać Was jakie hurtownie budowlane z tych okolic polecacie chodzi nam o dobre ceny na bloczki betonowe, stal, porotherm, dachówkę etc. oraz namiary na dobrą i tanią:p betoniarnie.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Witaj Czantoria :bye:

Ja osobiście będę w te okolice zamawiała beton z betoniarni w Oleśnicy: http://e-beton.pl/ Wielu sąsiadów zamawiało stamtąd i są zadowoleni.

 

Muszę nabyć stal na zbrojenie fundamentu ogrodzenia, więc będę zgłębiała temat :) Póki co znalazłam namiary na firmę z Oleśnicy, ale jeszcze nie dzwoniłam: PPH Stalchem. Kubaccy S.J. (71) 314-40-58 oraz http://www.aner.com.pl/index.php/content/view/full/81.

Jak coś konkretnego znajdziesz dać znać :D

 

Co do hurtowni w Oleśnicy to odradzam Dolmat (składy PSB), ponieważ wypada drogo w porównaniu do innych miejsc. Jest też pod Oleśnicą TECH-BUD o którym pisała Spirea. Wiele rzeczy mogą ściągnąć i przynajmniej w moim przypadku transport miałam zawsze gratis ;)

Większość materiałów zamawiałam jednak z różnych hurtowni we Wrocławiu.

 

ŚMIECI

To ile w końcu tych pojemników na odpadki ma być bo nie wiem ile mam uwzględnić miejsca w moim projekcie ogrodzenia? :confused:

 

Nawiązując do miejsca na śmieci. Posiadacie jakąś wiedzę na temat tego ile może kosztować postawienie więźby oraz pokrycie dachówką zadaszenia śmietnika (daszek dwuspadowy, wielkość tego śmietnika na 2-3 pojemniki)?

 

 

Olleo Strasznie Ci współczuję :roll: Mam nadzieję, że jakiś CUDEM uda Ci się dogadać z wykonawcą. Mam znajomych którzy walczą już 3 lata w sądzie w takiej sprawie. Obie strony uzbroiły się w prawników i końca nie widać :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślęzanka - ja stal brałam z Aneru oraz z Centrostalu. Oie firmy miały ceny ok, tylko że Centrostal dolicza 240 zł netto za transport (Wrocław).

 

 

 

Ja walcze z zamawianiem więźby, znalazłam tartak w Szczytnej, z bardzo dobrymi cenami ALE tartak mówi że impregnują zanurzeniowo,

a ich lokalna konkurencja mówi ze wcale nie, że pędzlem impregnują. No i komu wierzyć?? Jak to sprawdzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walcze z zamawianiem więźby, znalazłam tartak w Szczytnej, z bardzo dobrymi cenami ALE tartak mówi że impregnują zanurzeniowo, a ich lokalna konkurencja mówi ze wcale nie, że pędzlem impregnują. No i komu wierzyć?? Jak to sprawdzić..

pojedź i zobacz jak to robią - czy mają rynnę zanurzeniową czy nie, a jak mają to czy jest w niej preparat czy też rynna jest sucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powinni. Ustalając stawki - a te gminy już ustaliły - podają przecież ile będzie kosztował wywóz jakiego typu śmieci.

 

Dzięki Frankai :)

 

Właśnie dzwoniłam do UG i faktycznie posiadają już wiedzę odnośnie wywozu śmieci. U nas wygląda to następująco:

- należy się zadeklarować czy śmieci będą segregowanie czy niesegregowane do dnia 31.01.2013r.

- ŚMIECI NIESEGREGOWANE 1 pojemnik na odpady mieszane (110,120 lub 240 l) = 14 zł/os. - wywóz 2 razy w miesiącu

- ŚMIECI SEGREGOWANE 1 pojemnik na odpady mieszane (110,120 lub 240 l) + 3 dodatkowe pojemniki (które należy samemu nabyć) na papier, szkło, plastik = 9 zł/os. - wywóz 2 razy w miesiącu.

 

Temat już przerabiany przez Was niejednokrotnie. Niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć co będzie w momencie kiedy nie będziemy w stanie zapełnić w ciągu 2 tygodni pojemnika papierem, szkłem czy plastikiem :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem, tylko do Szczytnej mi wycieczka nie po drodze.. Moze poproszę własciciela by mi MMSa przysłał z impregnacją :D

może Ci wyślę - tylko czy swoją rynnę?

więźba to konkretny wydatek, więc zaoszczedzisz czas a mozesz stracić na późniejszych problemach więcej czasu, zdrowia - czego Ci nie życzę.

ja swoją więźbę impregnowaną zanurzeniowo, po 2 latach obleciałem impregnatem i wchłonęła prawie 100l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślężanka, dzięki za ściągnięcie informacji :)

Byłam ostatnio w UG i była kolejka i tylko powiedziano mi, że coś trzeba zadeklarować.

Podejrzewam, że płaci się niezależnie od tego, czy zapełnisz czy nie. Zabierają tyle, ile będzie.

Czy ktoś ma linki do takich kubłów domowych do segregacji? Teraz zbierałam w domu i wywoziłam do tych kontenerów zbiorczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślężanka, dzięki za ściągnięcie informacji :)

Byłam ostatnio w UG i była kolejka i tylko powiedziano mi, że coś trzeba zadeklarować.

Podejrzewam, że płaci się niezależnie od tego, czy zapełnisz czy nie. Zabierają tyle, ile będzie.

Czy ktoś ma linki do takich kubłów domowych do segregacji? Teraz zbierałam w domu i wywoziłam do tych kontenerów zbiorczych.

 

Spirea Proszę bardzo :)

 

Urzędniczka powiedziała mi, że jest sporo niejasności związanych z tą ustawą i wszytko wyjdzie "w praniu". Może jakoś ten problem zostanie rozwiązany, zobaczymy. Zmiany mają wejść w życie z dniem 1 lipca 2013r.

 

Na prv wyślę Ci zaraz bezpośredniego linka do deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz z wzorem :yes:

 

Pytałam w urzędzie o te kubły i powiedziano mi aby się wstrzymać do wiosny bo wtedy więcej firm będzie je oferowało i będą w lepszych cenach, więc może faktycznie warto się chwilę przemęczyć ;)

 

W ogóle to jestem bardzo zadowolona z naszego UG, Starostwa, Nadzoru Budowlanego :D i innych urzędów bo zawsze jest miła, fachowa i bezproblemowa obsługa :D

Szczególnie miło wspominam załatwianie formalności dot. pozwolenia na użytkowanie domu (chociaż to było 2 lata temu) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolona :) Najbardziej podoba mi się to, że większość rzeczy można załatwić od ręki, są cierpliwi w odpowiedziach, wyjaśniają na telefon, pomagają w formularzach, które mnie przerastają ;) (deklaracje podatkowe za nieruchomość np.).

Teraz mam kubeł z MPK i najchętniej odkupiłabym go (podejrzewam, że zrobią takie opcje, bo co zrobią z tymi wszystkimi kubłami). Natomiast te do segregacji, to trzeba będzie kupić. Albo tak jak dzisiaj - zbierać w domu/garażu i w dniu wywózki wystawiać same worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolona :) Najbardziej podoba mi się to, że większość rzeczy można załatwić od ręki, są cierpliwi w odpowiedziach, wyjaśniają na telefon, pomagają w formularzach, które mnie przerastają ;) (deklaracje podatkowe za nieruchomość np.).

Teraz mam kubeł z MPK i najchętniej odkupiłabym go (podejrzewam, że zrobią takie opcje, bo co zrobią z tymi wszystkimi kubłami). Natomiast te do segregacji, to trzeba będzie kupić. Albo tak jak dzisiaj - zbierać w domu/garażu i w dniu wywózki wystawiać same worki.

 

Truth :yes:

 

Ja zakupię specjalne kubły na papier, szkło i plastik :)

 

Jeszcze inf. dot. worków:

Po wypełnieniu deklaracji urząd zawrze w imieniu mieszkańca umowę z firmą na wywóz śmieci. Firma będzie wybrana w drodze przetargu i będzie obsługiwała teren całej gminy. Będzie również odpowiedzialna za dostarczanie worków . Dla każdego mieszkańca, który w deklaracji określa zapotrzebowanie, będą udostępnione worki i pojemniki do selektywnej zbiórki śmieci (w urzędzie mówili o zakupie kubłów :confused:).

Jeżeli ktoś będzie potrzebował więcej niż wskazał w deklaracji, będzie miał możliwość dokupić na swój koszt worki u odbiorcy.

 

Do 30 czerwca 2013 r. możemy zachować dotychczasową umowę na odbieranie odpadów komunalnych i nie wnosić opłat do gminy. Pamiętajmy jednak, że umowy zawarte z firmami odbierającymi śmieci nie wygasają automatycznie z dniem 30 czerwca 2013r. – trzeba je wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...