Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś ma linki do takich kubłów domowych do segregacji? Teraz zbierałam w domu i wywoziłam do tych kontenerów zbiorczych.

 

Znalazłam coś takiego:

 

http://images35.fotosik.pl/1772/83a4b556bbbbefb9med.jpg

 

Cena za szt. 99,63 zł

 

Link: http://allegro.pl/pojemnik-na-odpady-120l-kosz-na-smieci-segregacja-i2936829045.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć co będzie w momencie kiedy nie będziemy w stanie zapełnić w ciągu 2 tygodni pojemnika papierem, szkłem czy plastikiem :confused:

Spirea zaraz wyczai na podstawie ustawy :)

Ja sobie troszkę pospekuluję. Przede wszystkim ustawa ma na celu zwiększenie ilości odzyskiwanych śmieci poprzez usunięcie rzeczy podlegających recycligowi ze śmieci ogólnych. Nikt nie będzie zmuszał Cię do generowania niepotrzebnych śmieci recyclingowych ;) Jedyny problem pojawić się może, jeżeli ktoś wpadnie na pomysł, żeby rabatów udzielać względem ilości odzyskanych śmieci lub ich procenta, a nie od samej segregacji. To byłoby jednak przeregulowanie sprawy i cwany Polak wymyślił by 1000 sposobów jak sobie zwiększyć rabat. Powinno więc zostać na zasadzie: kara za pomyłki w segregacji.

Jeszcze jedna uwaga - jeżeli firmy odzyskujące śmieci będą tak restrykcyjne jak u nas (plastik to tylko butelka PET) - to sporo PETów nie będących butelkami trafi do śmieci ogólnych. Niestety jest to węzeł gordyjski, bo nie da się szybko zweryfikować co jest PET a co nie jest. Znacznie szybciej idzie rozpoznanie - co jest a co nie jest butelką. Czas = pieniądz, więc firmy recyclingowe nie będą zainteresowane innymi PETami. I nasuwa się refleksja - czy nie lepiej jak to jest w Niemczech - zwracać PETów do sklepów? 50 groszy od butelki spowodowałoby, że każdy zwróciłby PETy i to w dodatku czyste.

Co do worków - przy obostrzeniach firmy odbierającej - nie mamy żadnego problemu przy 4 osobach, a i przy pięciu było spoko. Plastiki trzeba zgniatać, a butelek aż tyle nie mamy (prawie abstyneci ;) ). Podejrzewam, że i tak będziesz musiała kupić tylko pierwszy worek, a kolejne dostaniesz na podmianę w ramach zasług. U nas chyba dawali jak tylko ktoś poprosił. Więcej materiału - większy zysk. Znajomy twierdzi, że firma jego brata zajmująca się recyclingiem ma 400% zyskowności i tylko brat leniwy, bo małym kosztem się utrzymuje, a mógłby kokosy trzepać. Ciekawe ile przesadził, ale że dobry interes w tym jest to wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są całkiem spore. Nie mam tyle miejsca na kubły. Trzeba pewnie poczekać, tak jak Tobie powiedzieli i zobaczyć co firmy zaproponują.

A kto wie jak daleko od płotu sąsiada ma być miejsce na kubły? Przy moim płocie (19m), nie bardzo mam miejsce, żeby być w zgodzie z prawem. Sąsiad policjant (i jak się z nim kłócić?) walnął mi boxa zaraz obok mojej bramy. Jeszcze lepiej sobie zrobił, bo to zaraz przy jego furtce. Póki co nastawiam się na poranne wystawianie przed bramę (mam cofniętą), a w głębi działki ustawię je za pergolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łubu bubu, łubu dubu... ;)

 

Frankai Zauważ proszę, że obie ze Spireą jesteśmy zadowolone z urzędów :p

 

Oczywiście masz rację, że nikt mnie nie zmusi do generwania śmieci.

Podobno w naszym urzędzie jest jakiś informator w którym są szczegółówe informacje odnośnie segregacji śmieci.

Przekonamy się jak to będzie wyglądać za jakiś czas :rolleyes:

 

 

SPOSÓB USYTUOWANIA ŚMIETNIKA określa rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 poz. 690 z 2002 r. ze zmianami).

 

§ 22. [Miejsca na odpadki]

1. Na działkach budowlanych należy przewidzieć miejsca na pojemniki służące do czasowego gromadzenia odpadów stałych, z uwzględnieniem możliwości ich segregacji.

2. Miejscami, o których mowa w ust. 1, mogą być:

1) zadaszone osłony lub pomieszczenia ze ścianami pełnymi bądź ażurowymi,

3) utwardzone place do ustawiania kontenerów z zamykanymi otworami wrzutowymi.

 

§ 23. [Odległość od budynków]

1. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3 m od granicy z sąsiednią działką. Zachowanie odległości od granicy działki nie jest wymagane, jeżeli osłony lub pomieszczenia stykają się z

podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej.

 

2. W przypadku przebudowy istniejącej zabudowy, odległości, o których mowa w ust. 1, mogą byćnpomniejszone, jednak nie więcej niż o połowę, po uzyskaniu opinii państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

 

3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się zmniejszenie odległości określonych w ust. 1 od okien i drzwi do 3 m, od granicy działki do 2 m, a także sytuowanie zadaszonych osłon lub pomieszczeń na granicy działek, jeżeli stykają się one z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej bądź też przy linii rozgraniczającej od strony ulicy.

 

4. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, nie

powinna wynosić więcej niż 80 m od najdalszego wejścia do obsługiwanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymaganie to nie dotyczy budynków na terenach zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienajmniejsze zamówienie czyli jakie?

 

No nienajmniejsze, bo wieksze, niz w mieszkaniu i ciut wieksze, niz w przecietnym domku jednorodzinnym ;)

 

15 skrzydel drzwi wewnetrznych, obudowa drewnem 3 biegow schodow betonowych (2x5 stopni i 1x10 stopni), 1x5 stopni schodow drewnianych samonosnych i 1x12 stopni samonosnych z dlugim spocznikiem i troche kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślężankaaa, troche lipa u mnie bedzie, jesli 2m od granicy dzialek. Akurat 2m przy granicy chcialem na to wykorzystac. Mamy z sasiadem przy tej granicy ogrodzenie cofniete, bo droga jest b. waska i dzieki temu jest miejsce, by sobie swobodnie wyjechac, czy nawet zaparkowac na chwile tak, by nie blokowac przejazdu. Sasiad ma wjazd od samej granicy, a u mnie pierwsze 2m nie ma sensu, bo to pas z drzewkami (2 duze orzechy wloskie i 3 iglaste).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nienajmniejsze, bo wieksze, niz w mieszkaniu i ciut wieksze, niz w przecietnym domku jednorodzinnym ;)

 

15 skrzydel drzwi wewnetrznych, obudowa drewnem 3 biegow schodow betonowych (2x5 stopni i 1x10 stopni), 1x5 stopni schodow drewnianych samonosnych i 1x12 stopni samonosnych z dlugim spocznikiem i troche kombinowania.

to schodów masz jak w dwóch domkach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nienajmniejsze, bo wieksze, niz w mieszkaniu i ciut wieksze, niz w przecietnym domku jednorodzinnym ;)

 

15 skrzydel drzwi wewnetrznych, obudowa drewnem 3 biegow schodow betonowych (2x5 stopni i 1x10 stopni), 1x5 stopni schodow drewnianych samonosnych i 1x12 stopni samonosnych z dlugim spocznikiem i troche kombinowania.

 

Olleo Przy takim zamówieniu tylko negocjować cenę :yes: Ja Ci niestety nie polecę mojego stolarza :no:

 

A sąsiad gdzie ma ustawione kubły na śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślężankaaa, troche lipa u mnie bedzie, jesli 2m od granicy dzialek. Akurat 2m przy granicy chcialem na to wykorzystac. Mamy z sasiadem przy tej granicy ogrodzenie cofniete, bo droga jest b. waska i dzieki temu jest miejsce, by sobie swobodnie wyjechac, czy nawet zaparkowac na chwile tak, by nie blokowac przejazdu. Sasiad ma wjazd od samej granicy, a u mnie pierwsze 2m nie ma sensu, bo to pas z drzewkami (2 duze orzechy wloskie i 3 iglaste).

jeśli dobrze czytam to co najmniej 3m, i jeśli można przesunąć do 2m, to nie zmienia faktu, że mozesz zrobić i 6m od linii działek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to schodów masz jak w dwóch domkach;)

 

Ano troche jest - licze, ze na same schody bedzie ze 20-23k, to bym chcial z drzwiami zejsc z cena do akceptowalnej (cena drzwi sosnowych golych badz z oblogiem sosnowym bez lakierowania, z oscieznica regulowana na allegro i w marketach waha sie w granicach 600-650zl, wiec z bejcowaniem i lakierowaniem moge dac do 700-750zl powiedzmy). Planowalem poczatkowo kupic w markecie z surowej sosny i samemu szlifowac, bejcowac, malowac i montowac, ale zdaje sie, ze nie bede mogl sobie na marnowanie tyle czasu pozwolic. I tak 4 skrzydla z tych 15 bedzie pewnie kombinowanych, wiec koszt bedzie wyzszy (prawdopodobnie jedne przesuwne, drugie przesuwne, albo jakies skladane, bo w garderobie skos mamy, trzecie z jakas przeszklona scianka, bo to wiatrolap, a czwarte z dostawka, bo otwor jest na 110+cm - 80tka plus dostawka 30). Czyli w sumie moglby mi stolarz zejsc z cena tych pozostalych 11 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, bo na granicy mamy murek ok. 120cm wysoki z plotkiem 30cm, wiec by mu tak bardzo chyba nie przeszkadzaly.

 

 

Olleo Ja na Twoim miejscu próbowałabym się dogadać z sąsiadem :yes: Planujesz jakieś zadaszenie?

 

Jestem ciekawa czy uda Ci się zmieścić w kwocie 22-23k za schody:rolleyes: bo my za swoje dywanowe zapłaciliśmy kilka tys. więcej niż Ty podałeś :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...