Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ano troche jest - licze, ze na same schody bedzie ze 20-23

to jestes cenowym optymistą:rolleyes:

kto bym chcial z drzwiami zejsc z cena do akceptowalnej (cena drzwi sosnowych golych badz z oblogiem sosnowym bez lakierowania, z oscieznica regulowana na allegro i w marketach waha sie w granicach 600-650zl, wiec z bejcowaniem i lakierowaniem moge dac do 700-750zl powiedzmy). Planowalem poczatkowo kupic w markecie z surowej sosny i samemu szlifowac, bejcowac, malowac i montowac, ale zdaje sie, ze nie bede mogl sobie na marnowanie tyle czasu pozwolic. I tak 4 skrzydla z tych 15 bedzie pewnie kombinowanych, wiec koszt bedzie wyzszy (prawdopodobnie jedne przesuwne, drugie przesuwne, albo jakies skladane, bo w garderobie skos mamy, trzecie z jakas przeszklona scianka, bo to wiatrolap, a czwarte z dostawka, bo otwor jest na 110+cm - 80tka plus dostawka 30). Czyli w sumie moglby mi stolarz zejsc z cena tych pozostalych 11 ;)

wg mnie cięzko bedzie znależc dobrego stolarza co przyjmie Twoje warunki cenowe - chyba, że weźmiesz material pozaklasowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

wg mnie cięzko bedzie znależc dobrego stolarza co przyjmie Twoje warunki cenowe - chyba, że weźmiesz material pozaklasowy;)

Mój stolarz pochwalił się, że wygrał w sądzie przetarg. Nie, nie na sali, tylko w dziale zakupów, ale... konkurencja chce go podać do sądu :rotfl: Za dumping cenowy, ale jak sobie to tłumaczę na pzp - za "rażąco niską cenę do KIO". Za 3.5 tys. zł/szt, zrobi duże dębowe drzwi na całe piętro. Konkurencja oferowała ceny 2 razy wyższe i twierdzi, że materiału nie kupi się za tyle, a on bierze materiał... z Niemiec. Bo taniej!!! Ma tam kogoś, kto bierze drewno opałowe, klasyfikowane przez maszynę z uwagi na jakieś okruchy metalu, ale czego Niemiec nie umie, to Polak wyrzeza. Mówił, że piękne 6 metrowe proste pnie.

Od razu zaznaczę, że nie zrobi ani drzwi ani pewnie schodów Olleo w wymarzonej cenie, bo to jednak nie ta klasa, a drogi trochę jest z Pleszewa. Moje drzwi robił po około 2 tys., bo mam chowane zawiasy Kubica K2 (po 3 szt.), zamki magnetyczne i szyby, zrobione z czerwonego dębu + bejca. Drugi - ten co schody mi robił i się opóźniał na potęgę dużo tańszy (te drzwi cenił na ok. 1500zł), ale jak widziałem jakość wykonania - nie zleciłem mu. Schody zrobione OK, ale za terminowość bym zastrzelił i omal nie wylądowaliśmy w sądzie lub on w US z mojego donosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo Ja na Twoim miejscu próbowałabym się dogadać z sąsiadem :yes: Planujesz jakieś zadaszenie?

 

Jestem ciekawa czy uda Ci się zmieścić w kwocie 22-23k za schody:rolleyes: bo my za swoje dywanowe zapłaciliśmy kilka tys. więcej niż Ty podałeś :confused:

Ja za swoje o ile dobrze pamiętam 4500 za konstrukcję stalową, 5500 za elementy z kwasówki i 7000 za stopnie, obróbkę stropu i pochwyt (w tym było 2000zł za zmianę buku na merbau).

Co do boxu, to była mowa o przytulaniu - jeżeli są obok siebie boksy, to można je przytulić zgodnie z prawem. Jeżeli sąsiad tam nie daje, to zawsze można się spróbować dogadać, żeby nie musieć się odsuwać. Nadzór można olać, bo nikt się nie przejmuje sam z siebie, więc jak sąsiad nie będzie protestował, to sobie boks może stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Mam wielka prosbe do osób zorientowanych w temacie załatwiania formalnosci związanych z budową.

Właśnie wygrałem przetarg na działke z Urzedu Miasta.

Nie podpisałem jeszcze aktu notarialnego, jedyny dokument jaki posiadam to protokół z przetargu gdzie jestem wpisany jako zwycięzca.

 

Czy posiadając taki dokument moge juz załatwiac Tauron, PGNIG i MPWIK oraz pozwolenie archeologiczne???

Próbował moze ktos, czy jednak za bardzo sie spiesze?

 

Z góry dziekuje za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Mam wielka prosbe do osób zorientowanych w temacie załatwiania formalnosci związanych z budową.

Właśnie wygrałem przetarg na działke z Urzedu Miasta.

Nie podpisałem jeszcze aktu notarialnego, jedyny dokument jaki posiadam to protokół z przetargu gdzie jestem wpisany jako zwycięzca.

 

Czy posiadając taki dokument moge juz załatwiac Tauron, PGNIG i MPWIK oraz pozwolenie archeologiczne???

Próbował moze ktos, czy jednak za bardzo sie spiesze?

 

Z góry dziekuje za odpowiedz

 

Pozdrawiam

 

Odpowiem sobie sam :)

 

Można składać

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana niektorzy mowia, ze te drzwi z marketu, to tani badziew, ktory zaraz spuchnie, albo sie rozeschnie - bedzie trzeba szlifowac, kleic i sposobic. Z drugiej strony na forum muratora pare opinii jest dobrych. Sam nie wiem. Duzo jest szlifowania? Jak ogladalem castoramowe i z praktikera, to nie wygladaja na gotowe do malowania, a zona sie denerwuje, ze bedzie je sie bardzo ciezko czyscic, jesli nie beda idealnie wyszlifowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana niektorzy mowia, ze te drzwi z marketu, to tani badziew, ktory zaraz spuchnie, albo sie rozeschnie - bedzie trzeba szlifowac, kleic i sposobic. Z drugiej strony na forum muratora pare opinii jest dobrych. Sam nie wiem. Duzo jest szlifowania? Jak ogladalem castoramowe i z praktikera, to nie wygladaja na gotowe do malowania, a zona sie denerwuje, ze bedzie je sie bardzo ciezko czyscic, jesli nie beda idealnie wyszlifowane.

 

Ja mam takie z praktikera zamontowane do łazienki, stoją już parę miesięcy i nic się z nimi nie stało, nie spuchły, nie rozeszły się, wyglądają ładnie. Fakt było trochę roboty, podwójne malowanie, szlifowanie, wyszło cały weekend, łącznie z przerwą na wyschnięcie. Z ościeżnicami regulowanymi i farbą koszt 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie z praktikera zamontowane do łazienki, stoją już parę miesięcy i nic się z nimi nie stało, nie spuchły, nie rozeszły się, wyglądają ładnie. Fakt było trochę roboty, podwójne malowanie, szlifowanie, wyszło cały weekend, łącznie z przerwą na wyschnięcie. Z ościeżnicami regulowanymi i farbą koszt 500zł.

 

Nie masz przypadkiem bardzo cieniutkich scian? ;)

 

Ogladalem drzwi w praktikerze i bardzo nierowny maja ten fornir - kazdy sloj czuc, a zona sobie umyslila, ze ma byc latwo wycierac i myc powierzchnie, bo drzwi sie brudza. Znalazlem w castoramie drzwi firmy kornik za 159zl i chyba te (procz splendoor za 419zl/skrzydlo) sa najlepiej wyszlifowane, choc sa z sekami. Do tego oscieznica regulowana od 200 do 450zl (mam roznej grubosci mury). Sa tez na allegro podobne drzwi kornika, ale bezseczne (i chyba ladniejsze, bo w markecie sa bez tych listew wokol paneli):

http://allegro.pl/drzwi-drewniane-sosnowe-bezseczne-kornik-producent-i2929809506.html

 

Czy ktos zna blizej te produkty? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo my właśnie kornika z Castoramy trenujemy. Drzwi do łazienki zamontowałem już 2 lata temu - nic się złego nie dzieje choć jak to na drewnianych widać, że reagują na zmiany wilgotności w domu. Ale nie stanowi to problemu.

 

Twoja Żona ma rację co do potrzeby szlifowania itp. - tu ma podobne zdania jak moja Małgosia. Nie jest lekko ale da się zrobić.

 

Teraz osadzamy podobne do wiatrołapu. U nas ściana ma 13-14 cm więc potrzeba ościeżnica + poszerzenie. Mamy też do zrobienia dwoje drzwi na ścianie 25 cm - czyli potrzebne dodatkowe poszerzenia.

Na wąską ścianę w rezultacie potrzebna ościeżnica + poszerzenie + listwy ozdobne 7cm (montuję takie same po obu stronach - taki eksperyment). Te konkretne skrzydło do wiatrołapu (są z miejscem na przeszklenia itp) to Garda 6 80P - koszt elementów to około 590,- + klamka + farba (my zastosowaliśmy Lazurę Bondexu) + czas.

Malujemy 3 razy.

Szlifujemy tylko skrzydło - wg mnie inne elementy są OK. Pewnie też zależy czym się maluje - lakier "podniesie" wszystkie zadry itp.

 

Jest też kwestia "pasowania" drzwi do charakteru domu i wystroju. Akurat u nas takie drewniane bardzo dobrze się komponują. W naszym dzienniku budowy na stronie 7 (początek listopada 2010) - jest prę fotek z instalowania tych pierwszych drzwi oraz efekt końcowy.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126475-Gustowny-C84-pod-Wroc%C5%82awiem-Ma%C5%82go%C5%9B-Micha%C5%82-i-Megi/page7

 

Dość dawno nie sprawdzałem oferty stolarzy itp. - sądzę że koszty są niewiele niższe niż gdybyśmy zamówili komplet u stolarza ale 2 lata temu i teraz są inne potrzeby niż wyłożenie kilku tysięcy na drzwi. Jeszcze mam alergię na "fachowców" więc dodatkowy plus to komfort psychiczny ;-). A jak już zaczeliśmy to trzeba ciągnąć dalej - żeby wszystkie były "z tej samej bajki".

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana niektorzy mowia, ze te drzwi z marketu, to tani badziew, ktory zaraz spuchnie, albo sie rozeschnie - bedzie trzeba szlifowac, kleic i sposobic. Z drugiej strony na forum muratora pare opinii jest dobrych. Sam nie wiem. Duzo jest szlifowania? Jak ogladalem castoramowe i z praktikera, to nie wygladaja na gotowe do malowania, a zona sie denerwuje, ze bedzie je sie bardzo ciezko czyscic, jesli nie beda idealnie wyszlifowane.

 

My zamontowaliśmy drzwi z Casto prawie 10 lat temu, sosnowe z firmy Remix o ile pamięta. Mamy w sumie 5 szt, raz przeszlifowane i pomalowane jakimś lakierem (2 warstwy). Kompletnie nic się z nimi nie dzieje.

 

Mam pytanie do tych co ocieplanie poddasza wełną mają już za sobą, jak ma się sprawa zimy do kupowania wełny, casto widziałem że trzyma je "pod chmurką", pewnie inne składy mają podobnie. Wpływa to jakoś na jej zawilgocenie ? Chciał bym za 2 tyg zacząć ocieplać pięterko i sam nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też kwestia "pasowania" drzwi do charakteru domu i wystroju. Akurat u nas takie drewniane bardzo dobrze się komponują. W naszym dzienniku budowy na stronie 7 (początek listopada 2010) - jest prę fotek z instalowania tych pierwszych drzwi oraz efekt końcowy.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126475-Gustowny-C84-pod-Wroc%C5%82awiem-Ma%C5%82go%C5%9B-Micha%C5%82-i-Megi/page7

Znalazlem na stronie 14 ;) A wczesniej widzialem Twoje parapety - mamy podobne, ale chyba ciutke jasniejsze. Dzis wlasnie je tynkarze osadzali, w poniedzialek beda obrabiac. Jednak po raz kolejny potwierdza sie, ze obcy nigdy nie bedzie tak dokladny, jak samemu by sie chcialo zrobic, ale zle nie jest. A w temacie drzwi... caly weekend na 1 skrzydlo? Ja mam 13 plus 2 na zamowienie...

 

Prosba do wszystkich - moze ktos mi pomoc w tym temacie?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211244-Drzwi-wewnetrzne-przeszklone-czy-pelne&p=5762926#post5762926

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo kwestia gustu. Mi szyba przezroczysta by przeszkadzała (ja ze stronnictwa firankowców jestem ;) ). Mamy więc albo pełne - albo z szybą satinato. Tańsze od satinato są mleczne, ale nie komponują się tak dobrze z drewnem. Przez te satinato światła ciut przejdzie, zarys osoby też, a szczegółów nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co ocieplanie poddasza wełną mają już za sobą, jak ma się sprawa zimy do kupowania wełny, casto widziałem że trzyma je "pod chmurką", pewnie inne składy mają podobnie. Wpływa to jakoś na jej zawilgocenie ? Chciał bym za 2 tyg zacząć ocieplać pięterko i sam nie wiem co zrobić.

 

przelicz sobie, ile tej wełny potrzebujesz i czy nie opłaci Ci się kupić z dostawą prosto od producenta - ja tak kupowałam przez stronę domenergooszczedny.eu - miałam fajną cenę, bezpłatny transport i towar prosto z fabryki, na paletachowiniętych masakryczną ilością folii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicz sobie, ile tej wełny potrzebujesz i czy nie opłaci Ci się kupić z dostawą prosto od producenta - ja tak kupowałam przez stronę domenergooszczedny.eu - miałam fajną cenę, bezpłatny transport i towar prosto z fabryki, na paletachowiniętych masakryczną ilością folii :)

ja kupowalem Isovera SuperMate na http://www.pph-henko.pl - dostawa na cale palety, w ciagu 3-4dni roboczych.

Tym samym transportem inna welna byla zawozona do Casto. Innych producentów tez ma w ofercie.

Po Nowym roku widzialem w Liroy superMate w bardzo dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...