Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ciekawostka dla planujących sie starac o pozwolenie na budowe w tym roku.

Inofrmacje otrzymałem z UM Wrocławia

 

"Z prowadzonej statystyki wynika, że około 60% złożonych w tut. Wydziale kompletnych wniosków o pozwolenie na budowę jest wydawane w czasie o 50% krótszym, niż przewiduje prawo budowlane."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przydało by się nareszcie, bo przekładali już 2 razy - najpierw miało być przed Euro 2012, potem w Styczniu 2013, teraz w Lutym - już się nie napalam - choć gdy otworzą ucieszę się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla planujących sie starac o pozwolenie na budowe w tym roku.

Inofrmacje otrzymałem z UM Wrocławia

 

"Z prowadzonej statystyki wynika, że około 60% złożonych w tut. Wydziale kompletnych wniosków o pozwolenie na budowę jest wydawane w czasie o 50% krótszym, niż przewiduje prawo budowlane."

ze statystyki wynika, ze co czwarty czlowiek to Chinczyk;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o ceny. Ile obecnie placi sie za sucha zabudowe poddasza (cgodzi mi o robocizne, choc chetnie sie dowiem ile wychodzi na gotowo).

 

Mam pare poleconych ekip, ale wolaja 80-100zl/m2, a to juz co najmniej lekkie przegiecie.

 

I drugie pytanie z innej beczki - co na ocieplenie dachu - welna z rolki (ponoc szybko siada i 25cm robi sie 15), welna z plyty (problem z mostkami i sztukowaniem?), czy moze natrysk pianki PIR(PU?)? Dodam, ze mam pelne deskowanie na obu dachach, a na wyzszym jest problem z wentylacja nad warstwa izolacji - nie konczy sie kalenica, ale obrobka blacharska przy ogniomurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o ceny. Ile obecnie placi sie za sucha zabudowe poddasza (cgodzi mi o robocizne, choc chetnie sie dowiem ile wychodzi na gotowo).

 

Mam pare poleconych ekip, ale wolaja 80-100zl/m2, a to juz co najmniej lekkie przegiecie.

 

I drugie pytanie z innej beczki - co na ocieplenie dachu - welna z rolki (ponoc szybko siada i 25cm robi sie 15), welna z plyty (problem z mostkami i sztukowaniem?), czy moze natrysk pianki PIR(PU?)? Dodam, ze mam pelne deskowanie na obu dachach, a na wyzszym jest problem z wentylacja nad warstwa izolacji - nie konczy sie kalenica, ale obrobka blacharska przy ogniomurku.

 

Ostatnio pamiętam cenę na poziomie 50 zł/m2 - nie przypominam sobie, żeby potem podrożało.

 

U mnie wełna z rolki leży od kilku lat na strychu i nie siadła [widzę to przy wyłazie który osłaniam sporym kawałkiem, który muszę demontować przed otwarciem wyłazu] , więc to jakaś "urban legend" jest.

 

Gorzej jednak by było gdyby zamakała, ale u mnie tego problemu nie ma - szczególnie jakość izolacji widać gdy na dachu leży śnieg - w okolicznych domach gołym okiem widać kto ma dobrze ocieplone skosy na strychu a kto nie.

Gdy przesunęła mi się kiedyś wełna w jednym miejscu na dachu od razu pojawił się wytopiony pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez jakos kojarze cene 50zl/m2 i jakos mi sie kolacze 100zl/m2 z materialem (welna, profile, folia, plyty, gladz, siatka, wkrety). Dobrze mi sie kolacze?

 

Czy ma ktos namiar na godnych polecenia specow, ktorym nie bede musial pokazywac palcem, ze tu brak szczeliny wentylacyjnej, tam za mocno ubita welna, a tu jej brak, czy owdzie plyty w linni/poziomie nie ida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pamiętam cenę na poziomie 50 zł/m2 - nie przypominam sobie, żeby potem podrożało.

ostatnio czyli kiedy?

 

Gorzej jednak by było gdyby zamakała, ale u mnie tego problemu nie ma - szczególnie jakość izolacji widać gdy na dachu leży śnieg - w okolicznych domach gołym okiem widać kto ma dobrze ocieplone skosy na strychu a kto nie.

to jak ktoś ma dobrze to jak ma wyglądac dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez jakos kojarze cene 50zl/m2 i jakos mi sie kolacze 100zl/m2 z materialem (welna, profile, folia, plyty, gladz, siatka, wkrety). Dobrze mi sie kolacze?

 

Czy ma ktos namiar na godnych polecenia specow, ktorym nie bede musial pokazywac palcem, ze tu brak szczeliny wentylacyjnej, tam za mocno ubita welna, a tu jej brak, czy owdzie plyty w linni/poziomie nie ida?

ja pamietam cene sprzed 2 lat i była 60 - 65zł/m2 bez materiału.

ja moge polecić Roberta 601656706

lub Huberta 510477637 - cała wykonczeniówka.

kojarze też osobe o nazwisku Fila - ktos z grupowiczów polecał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez jakos kojarze cene 50zl/m2 i jakos mi sie kolacze 100zl/m2 z materialem (welna, profile, folia, plyty, gladz, siatka, wkrety). Dobrze mi sie kolacze?

 

Czy ma ktos namiar na godnych polecenia specow, ktorym nie bede musial pokazywac palcem, ze tu brak szczeliny wentylacyjnej, tam za mocno ubita welna, a tu jej brak, czy owdzie plyty w linni/poziomie nie ida?

 

Dobrze się kołacze ;)

 

Podam Ci dwóch - jeden robił u mnie a efekty pracy drugiego widziałem u sąsiada:

 

1) Sylwek 510 528 383

2) Artur 508 098 688

 

Porozmawiaj o cenach, terminach itp. może Ci podpasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił instalację solarną i zgłaszał ją albo robił projekt?

Nadzór budowlany wymaga ode mnie przedstawienia projektu lub zgłoszenia w urzędu, a wg art. 30 pkt 3b Prawa budowlanego jest, że zgłoszenia wymagają urządzenia na obiektach o wysokości powyżej 3 metrów. Ciekawa jestem zatem na jakiej podstawie mają takie wymagania, a może to jakieś ich widzimisię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...