Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

a drogę z czego robicie?

 

Teść wziął tę sprawę w swoje ręce, mieli dawać na pewno jakiś tłuczeń, ale co jeszcze, to nie wiem. Byle by się dalo po tym jechać. Do nas od asfaltu byłoby ok 40 m, czyli nie tak żle.

My w kosztach w ogóle partycypować nie będziemy. Oni robią projekt, ciągną rury i dają materiał na droge - na swój koszt.

 

Myślę, że to dobry układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

dobrzykowice - jak uniknęliście budowy przepompowni? Zaproponowaliście inne rozwiązanie czy jednak gmina sfinansowała?

U nas taki problem że jest spadek i dwa rowy po drodze

zastanawiam się czyby nie pomyśleć o pociągnięciu kanalizy z drugiej strony - od innej ulicy - może będzie taniej

 

a z drogą to facet w gminie sam zaproponował - a nawet we wsi sołtys ogłaszał że ma tłuczeń na drogi, kto chce niech bierze :D nie wiem czy dalej aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem pomiar i jest 5 Blg... wpis do Excela... korekta na alkohol i wychodzi... 9%, po tygodniu... trochę za szybko to się dzieje w tym roku, chyba przez te upały .... nie chce mi się trajdać baloników do piwnicy bo tam znów temperatura za niska na ten teraz... no i gulgania nie będzie.... hmmmm... ach te winne dylematy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha BK pisałaś jeszcz o ogrodzeniu docelowym

poczekaj jeszcze trochę przynajmniej do stanu surowego zamkniętego z zwizionym całym ciężkim tałwtajstwem oraz nawiezioną ziemią do ogrodu

 

na razie robię tylko ogrodzenie z trzech stron - szkoda kasy na ponad 150 metrów ogrodzenia tymczasowego - od frontu będzie tymczasowe;

widzę tylko jeden problem - jest spadek w jedną stronę działki, będzie sporo teren podsypywany, może faktycznie z tej strony poczekamy

 

właśnie dostałam wpis hipoteki do KW - to niewiarygodne - 3 tygodnie trwa wpisanie hipoteki w sądzie w Oławie. We Wrocku czekaliśmy 12 miesięcy na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 13 brrr...,nie lubię piątków 13 ,Ivo pamiętam że mamy się blisko ale ostatnie tygodnie miałam troszkę przyciężkie,ale planuję być w sobotę i niedziele u siebie,bo mam robotę czyszczenie starej biblioteczki?,którą nabyłam na starociach od cyganów i troszku jest do zrobienia wymiana zgiłej podłogi jeśli masz ochotę zaglądnąć serdecznie zapraszam tel. wyśle na priva,BK zaciekawiło mnie że studniarz zrobi ci badanie wody na miejscu ?ja mam zrobione na uniwerku po znajomości,ale tylko skład bez bakteriologii a to robi sanepid za jakieś 700 stówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - my w Trzebnicy tez czekalismy ok. 3 tygodni.....to jest duzy plus w mniejszych miejscowościach :-) a i w gminie też mozna zawsze w miarę szybko wszystko załatwić :-)

 

Oj tak! Dlatego ze zmiana niektorych dokumentow to czekam na przeprowadzke - tam w urzedach nie ma kolejek.

A co do sądu... u nas wszelkie wpisy, wypisy w ksiegach wieczystych trwaly jeszcze krócej 8) Trzeba tylko miec zaprzyjaźnionych sąsiadów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dzien dobry...

 

Piszę tutaj pierwszy raz.

Mam na imię Maciej, budowa domu w toku.

Teraz jestem na etapie poszukiwania plastikowego i jak najtanszego zbiornika na scieki. Oczyszczalnie niestety nie moge zalozyc (ujecie wody za blisko)

 

Jakies namiary?

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Maciej

jak zbiornik plastikowy to nie najtańszy - plastikowe są najdroższe

ja sprowadzam z Poręby betonowy zbiornik 10m3 za 2000 uważam że to dobra cena

u mnie nie może być plastikowy bo poziom wód wysoki i plastik by wypłynął :lol:

jeśli chcesz z nami zamówić daj znać - może transport byłby wtedy tańszy

a gdzie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie leją beton - dużo tego 38 kubików :o pewnie 2 razy obrócili

niestety nie mogę tam być bo bez samochodu dzisiaj jestem, z dziećmi, synek pewnie by tam polazł byłby płacz, wiecie jak to jest

będziemy po południu

piątek 13 to dla mnie zawsze szęśliwy dzień - gorzej z niedzielą 13

zagram w totolotka

głęboko wierzę w przesądy, astrologię i takie tam :oops:

 

zbiorniki są chyba w kształcie walca :roll: nie wiem wiem ile kosztują i że mają 10m3

nie mogę się doczekać - pojedziemy tam po południu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...