Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

To mam jeszcze pytanie do tych co w wycenach i mieli cenę "za punkt" - bo bym sobie moze jakos porównała moje wyceny - ile płaciliście za punkt elektryki

i ile za punkt przy odkurzaczu centralnym?

 

jak w weekend uda mi się policzyć w końcu punkty, to Ci podam ile wyszło ;) Dla mnie te punkty to była jakaś abstrakcja, ja chciałem aby mi każdy podał cenę za zakres prac z projektu + moja lista dodatków, co ciekawe bez wielkiego liczenia wychodziło im bardzo podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie jak na jednym policzą taniej to na drugim drożej i stąd różnice...

 

a tak z ciekawości to jak oni w końcu liczą te punkty? np.

- co jeśli z jednego przewodu wyprowadzamy kilka puszek?

- czy jest różnica jeśli ktoś chce mieć więcej obwodów?

- kable internetowe i RTV, kino domowe, czujki itp. liczy się jak prąd?

- ciągnąc każdą osobną skrętkę przez cały budynek punkt do punktu płaci się dwa punktu od kabla?

- jak liczą np. zasilanie awaryjne?

- jak z montażem i wyposażeniem rozdzielni?

- przyłącze do budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiem Ci że taki jeden co u nas był to wszytsko to własnie nam tłumaczył,

ale ja to zapamietałam tylko że włacznik światła i "lampa" to jeden punkt :D

 

Ale w sumie to patrzę też całosciowo - i tak mam jedną wycenę za robocizne na 4,3 tys a drugą na 5 tys + 900 zł na przyłącze do domu razem z dokumentacją

 

No ale to wsyztsko jeszcze wstępne, robocze wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi - mój ojciec to prawie się wściekał jak go pytali ile za punkt. Musiał zobaczyć budynek, wysłuchać kto co chce i albo ustalał cenę za konkretną robotę, albo robione było wg cennika. Lampa to punkt. Gniazdko to punkt. Pytanie jednak czy wyłącznik krzyżowy to 1 punkt (bo jedna lampa), czy 3 punkty lub więcej (bo 3 wyłączniki) ;) Cena za punkt to zwyczajny ryczałt, a wtedy raz się zyskuje, a raz traci. No chyba że fachowiec jest cwany, wtedy zobaczy budowę i dopiero zadecyduje ile za ten punkt chce. Każda budowa i każdy inwestor ma swoją trudność. Brak ścian utrudnia prowadzenie instalacji (oczywiście mam na myśli małą ilość, a nie kompletny brak ;) ). Upierdliwy lub niezdecydowany inwestor również.

Zresztą w tym temacie nie ma co kombinować. Ponoć dybeściak w instalacjach dla grupy to ponoć Kocot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak się zastanawim - z enawet jak na wylewce zachlapie sie tynk - to co? przecie zna to i tak idą panele/kafle..

Te zabrodzenia coś szkodzą?

wylewka ma byc równa i czysta b mniej zuzyc klei pod kafle, parkiet czy co kto chce połozyć. Jak masz zaschniete gnioty tynku to albo trzeba szlifować wylewkę albo masa samopoziomująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kaśka - to tylko nasz murarz tak hasło rzucił - fakt że ma ochotę na robienie tego ocieplenia i sufitu, ale my jestesmy raczej w opcji oddanai tego specjalistom od ociepleń, sufitów, amurarze niech murują ;)

 

widzę że dobrze myślisz:) K-g to delikatna robota i dużo rzeczy można zepsuć to naprawdę musi robić ktoś kto się zna i ma doświadczenie a nie ktoś komu wydaje się że umie

 

jeśli któraś z wycen prądu jest od p. Kocota nawet się nie zastanawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy umówił się za punkt... i jak przyszło do liczenia złapał się za głowę. Punkt to każde miejsce w które można podłączyć do przewodu "coś". Np. zrobił sobie z 15 oczek w kuchni... i miał 15 punktów. Tym bardziej, że takich punktów w miarę tworzenia instalacji przybywa, wiem coś o tym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z naszym elektrykiem, to on prowadzi notatki kalkulacji z każdej budowy i po latach ma już na tyle doświadczenia, że po przejrzeniu projektu i wysłuchaniu opinii inwestora potrafi dość trafnie określić koszty. Zresztą to się później pokrywa w wycenach od polecanych elektryków np. bardzo polecana na grupie ekipa, choć wypadła u nas ostatecznie jako nr 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zrobić tak:

 

1. Dach i od razu wstawienie okien w całym domu (dach bez ocieplenia)

2. Zamontowanie bramy garażowej i docelowych drzwi wejściowych.

3. Instalacje prąd, woda, podłogówka.

4. Tynki

5. Wylewki

 

Mam nadzieję, że z tymi drzwiami i oknami nie będzie potem problemu :|

 

A jeśli chodzi o poprzedni wątek z prądem, to czekałem od listopada 2011 do wczoraj, mając prąd po drugiej stronie nieutwardzonej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrobiliśmy bardzo podobnie...

Dach (nie ocieplony), podbitka.

Okna oraz brama garażowa,

Drzwi wejściowe tymczasowe

Ocieplenie ścian styropianem

Elektryka

Wod kan

Czekamy na pogodę aby zacząć tynki

następnie wylewki

przerwa do czerwca na schnięcie tynków oraz wylewek, następnie ruszamy z ociepleniem poddasza oraz GK.

 

Na skrzynkę z prądem czekaliśmy ok 6 miesięcy (od marca do września).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zrobić tak:

 

1. Dach i od razu wstawienie okien w całym domu (dach bez ocieplenia)

2. Zamontowanie bramy garażowej i docelowych drzwi wejściowych.

3. Instalacje prąd, woda, podłogówka.

4. Tynki

5. Wylewki

 

Mam nadzieję, że z tymi drzwiami i oknami nie będzie potem problemu :|

oszczędny traci podwójnie - drzwi docelowe montuj prawie na samym końcu, abo zaczniesz przepłacać za poszczególne etapy robót bo żadna ekipa nie podpisze kwitu, że nie uszkodzi drzwi przy pracach, noszeniu materiału czy innych czynnościach.

Przy montazu bramy garazowej musisz mieć świadomośc wytynkowania tych ścian przy samej bramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na pogodę aby zacząć tynki

następnie wylewki

przerwa do czerwca na schnięcie tynków oraz wylewek, następnie ruszamy z ociepleniem poddasza oraz GK.

baaaaardzo długo bedą te tynki schły:eek:.

w zasadzie ekipe od poddaszy mozesz wpuścić od razu po tynkowaniu, bo nim Ci przybija regips to troche im zejdzie z montażem profili, ulożeniem wełny, folii - bo przy wylewkach nie ma takiej wilgotności jak przy tynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kolejność jak u kaski, instalację, tylko, wylewki, zabudowa poddasza z ociepleniem.

Ekipa od poddasza nie zrobiła żadnej dziurki na tynkach, to chyba kwestia ekipy. Tynkarze też nic nieuszkodzili, instalacji nie zabezpieczalismy. Nie montowalabym drzwi docelowych przez tynkami, wylewkami, itd. Zresztą chyba ciezko zamontować drzwi bez wylewki.

 

Mila, ze względu na znajomość murarza dam radę, odpusc sobie jego wykonczeniowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zrobić tak:

 

1. Dach i od razu wstawienie okien w całym domu (dach bez ocieplenia)

2. Zamontowanie bramy garażowej i docelowych drzwi wejściowych.

3. Instalacje prąd, woda, podłogówka.

4. Tynki

5. Wylewki

 

Mam nadzieję, że z tymi drzwiami i oknami nie będzie potem problemu :|

 

A jeśli chodzi o poprzedni wątek z prądem, to czekałem od listopada 2011 do wczoraj, mając prąd po drugiej stronie nieutwardzonej drogi.

 

Podłogówka przed tynkami bez wylewek? to chyba nie za bardzo...

Okna na tym etapie to normalne, ale z drzwiami docelowymi to wszyscy polecają zaczekać. My zastanawialiśmy się czy montować od razu bramę docelową, ale po lekturze forum tez zostawiliśmy na etap po tynkach.

 

Apropo prądu, to tauron rozpisuje zawsze przetarg na wykonanie tej nieszczęsnej skrzynki i stąd opóźnienia. Ale wyniki przetargów są jawne, więc ja na ich stronie sobie odnalazłem informację kto wygrał i na kiedy zobowiązał się wykonać i w ten sposób wiedziałem kiedy się spodziewać skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi ale wiesz że przyjadą założyć Ci tą skrzynkę w ostatnim ewentualnie przed ostatnim dniu przed upływem terminu;)

 

ja do swoich od skrzynki nawet kilkakrotnie dzwoniłam i zapraszałam piękną złotą polską jesienią nic to nie dało i skrzynkę przyjechali

zakładać początkiem stycznia przy minus 15 stopniach jak było metr śniegu:bash:

cóż głupota ciężką chorobą jest niestety

 

miloszk

 

ta podłogówka to po tynkach

brama garażowa też

a drzwi docelowe po wylewkach:)

tak będziesz zdrowszy mniej nerwów a i pewnie wyjdzie taniej niż np. zakup drugich drzwi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaaaardzo długo bedą te tynki schły:eek:.

w zasadzie ekipe od poddaszy mozesz wpuścić od razu po tynkowaniu, bo nim Ci przybija regips to troche im zejdzie z montażem profili, ulożeniem wełny, folii - bo przy wylewkach nie ma takiej wilgotności jak przy tynkach.

 

Nie chodziło nam może dokładnie o schnięcie tynków przez dwa miesiące, tylko bardziej o jak najmniejsze przesunięcie terminów z poszczególnymi ekipami. Jak np. teraz, kiedy zaplanowaliśmy tynki z początkiem marca, niestety ze względu na pogodę rozpoczniemy prawie z miesięcznym opóźnieniem, też będziemy musieli teraz dostosować się do harmonogramu panów od ogrzewania podłogowego oraz od wylewek.

Z ekipą od wykończenie umówiliśmy się na ostatni tydzień maja.

W między czasie w planach było ogarnięcie działki, może też zrobienie podjazdu oraz ścieżek.

z drugiej strony dobrze wyschnięte tynki w żaden sposób raczej źle nie wpływają dla ekipy wykończeniowej, gorzej by było w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info, z drzwiami rzeczywiscie trzeba bedzie wymyslec, choc te docelowe i tak drogie nie maja byc bo jakies 1200 drewniane - lezaki magazynowe :)

 

podlogowka po tynkach ? ok

brama garazowa bedzie jednak potrzebna wczesniej, tym bardziej, ze tynkow w garazu na razie nie planuje :)

 

co do energii to mialem kontakty do wszystkich ludzi kto wygral przetarg itp. nawet dawalem im swoje materialy - mapy. niestety nic to nie dalo, przetarg byl organizowany po raz drugi. nowa firma zalatwila wszystko w 2 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...