Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Z tego co wiem, to właściciele przyległych działek zostali powiadomieni...

Tak, częściowo tak więcej szczegółów na temat własności ziemi na której ma stanąć ferma http://www.facebook.com/pages/NIE-dla-gigantycznej-FERMY-NOREK-pod-Wroc%C5%82awiem/472668019465431

A nie uważasz, że taka inwestycja, która ma tak wielki i negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz zdrowie i życie mieszkańców najbliższych wsi powinna być przedyskutowana społecznie?...." Przedsiębiorcy realizujący inwestycje, które mają wpływ na środowisko naturalne, prędzej czy później staną w obliczu konieczności uczestnictwa w konsultacjach społecznych. Taki obowiązek nakłada na nich zarówno dostosowane do ustawodawstwa unijnego, prawo polskie, jak i ratyfikowana przez nasz kraj Konwencja z Aarhus, zapewniająca społeczeństwu dostęp do informacji, udział w podejmowaniu decyzji oraz sprawiedliwości w sprawach dotyczących środowiska naturalnego"....

Rozumiem, że gdyby pod Twoim domem ( ok 500n) powstawała największa w Polsce oraz Europie ferma norek na 150 000 sztuk to byłoby ok gdyby taka informacja do Ciebie nie dotarła bo Twoja działka nie graniczy z inwestycją. Gdyby wartość Twojego domu w ciągu roku spadła o połowę a szansa na sprzedaż działki obok jest w tej sytuacji żadna. Twoi znajomi raczej nie wpadną w weekend na grilla na tarasie bo muchy nie dadzą Wam wysiedzieć a i tak będzie taki smród, że na gości to raczej nie ma co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej, czy ktoś zna opinie lub moze wydać własną ;) n.t. formy od podłóg Spigiel z Długołęki? (może być na priv, coby tu nie robić reklamy/antyreklamy).

Są producentami deski i deski warstwowej, zastanawiam się nad zleceniem im podłogi...

opinii nie dam bo nie robili, ale zainteresowałam się ich podłogą po targach 2 lata temu. Jedna w końcu okazało się ze Castorama tańsza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że gdyby pod Twoim domem ( ok 500n) powstawała największa w Polsce oraz Europie ferma norek na 150 000 sztuk to byłoby ok gdyby taka informacja do Ciebie nie dotarła bo Twoja działka nie graniczy z inwestycją. Gdyby wartość Twojego domu w ciągu roku spadła o połowę a szansa na sprzedaż działki obok jest w tej sytuacji żadna. Twoi znajomi raczej nie wpadną w weekend na grilla na tarasie bo muchy nie dadzą Wam wysiedzieć a i tak będzie taki smród, że na gości to raczej nie ma co czekać.

 

Ten atak, to raczej nie w moja stronę powinien byc skierowany. Podziękuj swoim ziomkom, którzy informacje zostawili dla siebie.

 

W mojej gminie tez była planowana dość duża inwestycja, ale chyba po konsultacjach (nie pamiętam bo było to kilka lat temu) nie będzie jej. Poza tym zmiany w planie zagospodarowania terenu publikowane są na stronie gminy i każdy może się z mini zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten atak, to raczej nie w moja stronę powinien byc skierowany. Podziękuj swoim ziomkom, którzy informacje zostawili dla siebie.

 

W mojej gminie tez była planowana dość duża inwestycja, ale chyba po konsultacjach (nie pamiętam bo było to kilka lat temu) nie będzie jej. Poza tym zmiany w planie zagospodarowania terenu publikowane są na stronie gminy i każdy może się z mini zapoznać.

 

Przepraszam jeśli odebrałeś/łaś to jako atak to nie było moim zamiarem. Mieszkańcy, Rada Gminy dowiedzieli się już po fakcie a informacje opublikowano na stronie Gminy już po uzyskaniu pozwolenia na budowę fermy. Na spotkaniu z mieszkańcami przedstawiciel gminy na pytanie dlaczego tak późno zostało to umieszczone na stronie gminy odpowiedział " lepiej późno niż wcale" i to mówi chyba wszystko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to właściciele przyległych działek zostali powiadomieni...

 

ale jeżeli pewne organa administracji stwierdzą, że zostały jednak popełnione uchybienia przy procedurze wydania pozwolenia na budowę to będą podstawy żeby tymi przypadkami zainteresować prokuratora i złożyć zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych rzeczy dowiedziałem sie ze przy moim projekcie okna polaciowe powinny byc otwierane obrotowo, ze względu na wysokość ścianki kolankowej (a juz prawie zamówiłem inne).

Mam z osią na środku i byłoby fajnie tylko...wypuścić kogoś na dach się nie da, otworzyć w zimie jak śnieg napada też się nie da, bo śnieg wpada do środka.

 

Dowiedziałem sie ze przy piecach gazowych - kondensacyjnych komin można zrobić systemowy z PCV!! tak, tak plastikowy.. :) Viessman ma w ofercie takie wkłady kominowe, które wystarczy włożyć do zwykłego pustaka wentylacyjnego i komin gotowy!

Nie wiem czy ten plastikowy zadziała w każdym momencie. Takim kotłem operuje się na niskich temperaturach, ale przy ostrym mrozie i przy nieprzewymiarowanym kotle zapewne wyjdzie się poza obszar kondensacji kondensacji (51 stopni?). Z tego co pamiętam jak był serwisant, to temperatura spalin na samym wylocie z kotła była 80 stopni. Ja mam zwykłe pustaki wentylacyjne, a w nich wkład dwupłaszczowy, coby sobie zasysał powietrze spoza pomieszczenia. Do systemowych najbardziej zniechęciło mnie to, że muszą być zdylatowane od stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradźcie proszę w kwestii zakupu telewizora bo zgłupiałam już zupełnie nie wiedziałam że tyle tego jest a chcę zrobić mojemu P. prezent urodzinowy wytyczne 50 cali i nie plazma

Kolega zakupił jakiś dostęp do porównywarki. 20zł za miesiąc? Wpisuje się wybrane parametry i już się wszystko wie. Mówił o kilkuset porównywanych modelach. Zapytam go co i jak.

Jak kupowałem 3 lata temu telewizor teściom, którzy nie maja wygórowanych oczekiwań, to warunki miałem 2: przygotowanie pod telewizję cyfrową i długa gwarancja (coby im nie wysiadł po 2 latach). Akurat była promocja znanej marki i dawali 5 lat gwarancji. Obecnie nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie około budowlane ;)

doradźcie proszę w kwestii zakupu telewizora bo zgłupiałam już zupełnie nie wiedziałam że tyle tego jest a chcę zrobić mojemu P. prezent urodzinowy

wytyczne 50 cali i nie plazma

 

A ja jednak radzę plazmę (sam mam więc polecam), obecnie plazmy się nie wypalają tak jak w starszych modelach. Od roku mam Panasonic Viera. Ze względu na ubogą ofertę programów i filmów nie polecam 3D jako pierwszoplanowego parametru przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rok temu wybrałem plazmę Panasonic w promocji z gwarancją 5 lat. Jest ok, jakość doskonała, cena naprawę niewygórowana 3,3 k za 46 cali (porównywalny LCD, fakt z lepszymi bajerami internetowymi i 3D kosztował 6-7 kzł). Minus, pobór prądu mierzony live to od 125 do 180W. Nóż tej technologii wbija właśnie sam Panasonic który wg plotek zamierza wycofać się z produkcji. Choć to może być dobry moment na zakup bo taniej pewnie nie będzie.

 

Pozdr CODI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie około budowlane ;)

doradźcie proszę w kwestii zakupu telewizora bo zgłupiałam już zupełnie nie wiedziałam że tyle tego jest a chcę zrobić mojemu P. prezent urodzinowy

wytyczne 50 cali i nie plazma

 

Bardzo fajny prezent, ale pod warunkiem, że małżonek sam nie ma konkretnie sprecyzowanego wyboru. Ja pewni bym się ucieszył z takiego prezentu, ale wybrać wolałbym samemu ;) Wszystko zależy od budżetu, do czego ma być wykorzystywany i paru innych upodobań... Wybór plazma - lcd też nie jest taki oczywisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie około budowlane ;)

doradźcie proszę w kwestii zakupu telewizora bo zgłupiałam już zupełnie nie wiedziałam że tyle tego jest a chcę zrobić mojemu P. prezent urodzinowy

wytyczne 50 cali i nie plazma

 

Kaśka, pod koniec roku planowaliśmy zakup TV i sporo siedzieliśmy na wyborem (nie umiem kupić ot tak ;) ). Najlepszy TV + stosunek jakości do ceny to była plazma Panasonica, w podanym przez Ciebie rozmiarze to TX-p50st50e. W rankingach lądowała na pierwszych albo czołowych miejscach. Zajrzyj np. na testy na cnet reviews. Ta plazma to właśnie Viera, o której napisał forgetit. Problem jest taki, że Panasonic wprowadza właśnie nową serię na 2013 i ten model st50 jest już dostępny tylko w sztukach magazynowych (zawaliłam sprawę, bo można ją było kupić przed nowym rokiem za 3700 zł). Nowy odpowiednik to TX-p50st60e. TV ma pewne ulepszenia, które były wcześniej w wersji lepszej vt, ma też w zestawie 1 szt. okularów 3d (koszt ok. 200 zł). Też zbiera pozytywne recenzje http://www.digitalversus.com/tv-television/panasonic-tx-p50st60-p15314/test.html, ale nie jest jeszcze przetestowany przez użytkowników, jak ta 50-tka. Na razie pojawił się w cenie 4700 zł. St50 kosztuje teraz ok. 4100 zł.

Na razie musiałam odłożyć zakup, ale jak wrócę do niego, to na pewno po którąś plazmę Panasonica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak radzę plazmę (sam mam więc polecam), obecnie plazmy się nie wypalają tak jak w starszych modelach. Od roku mam Panasonic Viera. Ze względu na ubogą ofertę programów i filmów nie polecam 3D jako pierwszoplanowego parametru przy wyborze.

 

Ja w ogóle chciałam bez 3d, bo po co mam za to płacić, jak nie potrzebuję. Okazuję się, że teraz dobry TV ma po prostu to 3d w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wszystkie dokumenty są dostępne dla zwykłego obywatela i pewnych rzeczy można się jedynie domyślać - np dlaczego syna pana Wójta jeździ z holenderskim inwestorem na plac budowy żeby oglądać postępy prac...

o powód jazdy pewnie się nie dowiesz, ale bardzo dużo informacji zwykły obywatel może otrzymać na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Organ ma obowiązek odpowiedzieć w terminie 14 dni, jak nie odpowie lub odmówi można skarżyć decyzję. Myślę jednak, że w tym trybie wszelkiego rodzaju opinie, decyzje środowiskowe, sanitarne powinny być zwykłemu obywatelowi udostępnione.

 

podstawa art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej

 

można wnieść o przesłanie odpowiedzi mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta... sami widzicie wybór nie jest łatwy

przystępne opisanie problemu plazma czy lcd masz tutaj

 

http://obywatelhd.pl/index.php/2011/08/01/plazma-czy-lcd-oto-jest-pytanie/

 

 

co do lcd, to siostra ma sharp aquos i są zadowoleni. Ale tak jak napisał Codi, lcd są znacznie droższe przypodobnych parametrach do plazm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dużo informacji zwykły obywatel może otrzymać na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Organ ma obowiązek odpowiedzieć w terminie 14 dni, jak nie odpowie lub odmówi można skarżyć decyzję. Myślę jednak, że w tym trybie wszelkiego rodzaju opinie, decyzje środowiskowe, sanitarne powinny być zwykłemu obywatelowi udostępnione.

 

podstawa art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej

 

można wnieść o przesłanie odpowiedzi mailem

 

UG odmówił udostępnienia raportu oddziaływania na środowisko (wykonanego przez inwestora) który był brany pod uwagę przy wydawaniu decyzji środowiskowych motywując to tym że znajdują się w nim tajemnice handlowe inwestora. I z tego co czytałem ustawę "Ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko" mają do tego prawo. :|

Raport byłby dostępny prawdopodobnie na etapie uzgodnień czyli 2 lata temu.

 

BTW byłem dzisiaj w gminie i widziałem tą tablicę informacyjną na której była rzekomo wywieszona informacja o przystąpieniu do wydania decyzji środowiskowej... Znalezienie czegoś na niej wymaga dużo samozaparcia i osobiście nawet jakbym wtedy koło tej tablicy przechodził nie sądzę że zauważyłbym tą informację nawet gdybym przy niej się zatrzymał w celu przejrzenia.

 

Mleko już się rozlało i trzeba spróbować to jakoś naprawić. Apeluję do mieszkańców Wrocławia żeby włączyli się w protest przeciw tej inwestycji. Naprawdę nie jest potrzebna i korzystna dla Wrocławia największa ferma norek w Polsce która będzie 15km od granic miasta.

 

http://www.facebook.com/niedlafermy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lcd, to siostra ma sharp aquos i są zadowoleni. Ale tak jak napisał Codi, lcd są znacznie droższe przypodobnych parametrach do plazm.

 

Aquos Sharpa ma bardzo dobry obraz i półmatową matrycę co jest istotne przy oglądaniu w dzień gdy tv jest w okolicy okna albo drzwi tarasowych ale ma beznadziejne widgety internetowe, w zasadzie youtube tylko - żadnych tvn playerów czy innych polskich serwisów z filmami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...