Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Kto wykonuje we Wrocławiu skrzynkę elektryczna, tzn. mam kabel elektryczny przebiegający w ziemi koło działki ale nie mam żadnej skrzynki elektrycznej. Wykonuje ja sam a później dzwonie do Tauron żeby podłączyli licznik?

 

Była juz taka dyskusja ... no to ma teraz kolega 8 miesięcy oczekiwania minimum :). Wniosek do energetyki, podpisujesz umowę i płacisz po jakimś czasie 2xxx zł. Przybiega do Ciebie firma projektująca po papiery (ode mnie chcieli aktualną mapę do celów projektowych aby przyśpieszyć) później wykonująca aby ustalić gdzie skrzynka. Obie są wybierane w przetargach więc masz parę miechów oczekiwania.

 

Pożycz prąd od sąsiada (obok Ciebie stoi przeciez dom w surrowym stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była juz taka dyskusja ... no to ma teraz kolega 8 miesięcy oczekiwania minimum :). Wniosek do energetyki, podpisujesz umowę i płacisz po jakimś czasie 2xxx zł. Przybiega do Ciebie firma projektująca po papiery (ode mnie chcieli aktualną mapę do celów projektowych aby przyśpieszyć) później wykonująca aby ustalić gdzie skrzynka. Obie są wybierane w przetargach więc masz parę miechów oczekiwania.

 

Pożycz prąd od sąsiada (obok Ciebie stoi przecież dom w surrowym stanie).

 

Hej,

Znam te terminy, można przyspieszyć zlecając wykonanie projektu samodzielnie, później można odsprzedać projekt do Tauron.

W tym wariancie czas oczekiwania do 6 miesiecy.

 

Pytanko,

BETON B-10 152,00 netto za m3

BETON B-15 165,00 netto za m3

BETON B-25 182,00 netto za m3

Pompa dojazd 500,00 netto

 

Czy są to ceny do przyjęcia?

 

CODI ile płaciłeś za zalanie fundamentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie we Wrocławiu można kupić dobrą podbitkę?(tzn. o odpowiedniej wilgotności i normalnej cenie) - jaki rodzaj drewna kupiliście? - polecicie składy drewna? muszę szybko się zdecydować i wiem że jak coś polecicie to w dechę

 

Ja kupowałem tu:

 

http://www.tartak-wroclaw.pl/Podbitka-Wroclaw,13,content.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Kto wykonuje we Wrocławiu skrzynkę elektryczna, tzn. mam kabel elektryczny przebiegający w ziemi koło działki ale nie mam żadnej skrzynki elektrycznej. Wykonuje ja sam a później dzwonie do Tauron żeby podłączyli licznik?

 

Składasz wniosek do tauronu i dostajesz warunki i info o kosztach przyłączenia. Później podpisujesz umowę, Tauron rozpisuje przetarg na wykonanie przyłącza i czekasz tak z 6 m-cy aż postawią skrzynkę (informacje o przetargach są jawne, można przeczytać jakie są terminy i kto wykonuje oraz uderzyć do tej firmy)... później dostajesz info o gotowej skrzynce i bierzesz elektryka który postawi RB'kę lub wykona rozdzielnię w budynku i zgłosi gotowość przyłączenia (najlepiej jeśli pozałatwia te papierki za Ciebie). Dostaniesz potwierdzenie poprawności instalacji do odbioru (na Trzebnickiej) i jedziesz na menniczą podpisać umowę i umówić się na podpięcie licznika... później pewnie się okaże że firma wykonująca skrzynkę coś skopała albo nie zostawiła bezpieczników, więc dobrze mieć odpowiedniego elektryka który zainterweniuje ;) I po tym możesz się już cieszyć prądem- to tak w skrócie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Znam te terminy, można przyspieszyć zlecając wykonanie projektu samodzielnie, później można odsprzedać projekt do Tauron.

W tym wariancie czas oczekiwania do 6 miesiecy.

 

Pytanko,

BETON B-10 152,00 netto za m3

BETON B-15 165,00 netto za m3

BETON B-25 182,00 netto za m3

Pompa dojazd 500,00 netto

 

Czy są to ceny do przyjęcia?

 

CODI ile płaciłeś za zalanie fundamentów?

 

dobre ceny, widze, ze beton staniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek podpisałam umowę z Tauronem, dziś dzwonili i jutro bede miała licznik :)

 

Z***y my płacimy chyba za cem-wapienne 32 zł/m, zacierane na gładko. Ogladałam wykonanie ich i b.fajnie wygladają. Po nich juz tylko malowanie.

Jutro zwożą sprzet na budowę.

 

Wylewki bede płacic po 11 zł/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek podpisałam umowę z Tauronem, dziś dzwonili i jutro bede miała licznik :)

 

Z***y my płacimy chyba za cem-wapienne 32 zł/m, zacierane na gładko. Ogladałam wykonanie ich i b.fajnie wygladają. Po nich juz tylko malowanie.

Jutro zwożą sprzet na budowę.

 

Wylewki bede płacic po 11 zł/m.

 

Poproszę o namiary na wylewki (sprawdzeni ? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wykonawców do tynków i wylewek czy moglibyście kogoś polecić. Ile mniej więcej płaciliście?

 

Witam,

 

Nam policzyli 22 zl robocizna za tynki cementowo wapienne, zacierane na gładko pod malowanie. Tynki wyszły równe, z ładną strukturą. Ekipa zrobiła to w 10 dni (620m2). Z materiałem wyszło 33 zł m2. namiary mogę podać na priv. Chociaż narzekali, że już wszystkie terminy mają zarezerwowane.

 

Mamy wycenę wylewek na 11, 12, 13 zł robocizna + materiał - wstępnie 30-35pln za całość. Materiał zamawiamy sami, więc dokładnie nie wiem ile wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci bedzie robić?

 

Tynki robi Rafał z Obornik Śl.

Ktoś mi go tu polecil ale juz nie pamietam kto.

On mi zaś polecił elektryka (bardzo fajny p. Zbyszek, tynkarz mówi ze tynkowanie po Zbyszku to przyjemnosć)

i wylewkarza (też zrobił dobre wrazenie).

 

Elektryka mogę polecić, jak mówi mój mąz o elektryku "widać ze myśli ;-)

 

Tynkarza, wylewkarza to dobiero po robocie coś wiecej powiem bo na razie to tynki tylko widziałam u niego. Jak zrobi takie same to naprawdę fajne bedą.

A wylewkarz na 1 spotkanie od razu przyjechał z miarką, wszystkie pom. pomierzył ile wylewki by trzeba, pogadał, no miło, sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pod tynki cem-wapienne zacierane na głądko warto kłaśc ten Euro Grunt? Bo mnie wykonawca namawia, ze tak lepiej, ale oczywiscie niby niejest konieczne, a jednak te +/- 2000 zł na całosci jest róznicy..

 

(ściany z silki, na klej)

 

Tatarak - ostatnio w Lidlu chyba była, ale ja mam jeszcze klepisko wiec nie kupowałam, nie "rozgryzałam" tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...