Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja już miałam jesienią orkę, ale ziemia jest b. ciężka - gliniasta. chcę ją jeszcze raz "przegryźć' przed ponownym wysianiem poplonu, bo na taką ubitą (deszczem!) glinę, to szkoda ziarenek :(

rozważam jeszcze wypożyczenie dobrej spalinowej glebogryzarki. ciągnika już nie wpuszczę, bo mam sporo roślin powsadzanych i chodzi mi o to, żeby "skopać" obszary między tymi zalążkami rabatek. trawnika w tym roku jeszcze nie będę zakładać, bo muszę najpierw wygospodarować środki na wszystkie ścieżynki i taras - szkoda by go było potem niszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, materiał chyba Dolina Nidy (jutro zobacze fakturę)

Tynków mam ok. 600 m2

 

Na stronei producenta pisza że zuzycie jest od 0,1 do 0,3 kg preparatu na m2.

 

Czyli w wariancie pesymistycznym u mnie 600 m x 0,3 kg = 180

180/15 kg (wiaderko) = 12 wiaderek

12 wiaderek x +/- 180 zł = 2160

 

w wariancie optymistycznym tj 0,1 kg/m2

600*0,1= 60 kg

60 kg/15 kg = 4 waiderka czyli 720 zł

 

hmm.. no nic, zobacze jutro na faktury.

 

Ale jakby co to gruntować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi wykonawca coś przez tel mówił ze kupił 3 wiaderka + jedno na sufity

ale cos wspomniał ze wiaderko po 460 zł (!)

 

no nic, moze to z jakąś domieszką metali szlachetnych ;)

Jutro sprawdzę, ważne że się doedukowałam w temacie wiec bede miała jakiś poglad na sprawę

(cena katalogowa za wiaderko gruntu 15 KG NIDY to 175 ZŁ + VAT

wiec nijak mi te 460 zł nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki robi Rafał z Obornik Śl.

Ktoś mi go tu polecil ale juz nie pamietam kto.

On mi zaś polecił elektryka (bardzo fajny p. Zbyszek, tynkarz mówi ze tynkowanie po Zbyszku to przyjemnosć)

i wylewkarza (też zrobił dobre wrazenie).

 

Elektryka mogę polecić, jak mówi mój mąz o elektryku "widać ze myśli ;-)

 

Tynkarza, wylewkarza to dobiero po robocie coś wiecej powiem bo na razie to tynki tylko widziałam u niego. Jak zrobi takie same to naprawdę fajne bedą.

A wylewkarz na 1 spotkanie od razu przyjechał z miarką, wszystkie pom. pomierzył ile wylewki by trzeba, pogadał, no miło, sensownie.

 

Rafał z obornik sl, robił u nas. Skończyli tydzień po świętach. Bardzo fajna ekipa, tynki równe, wykończenie narożników i listew przy oknach bardzo ładnie im wyszło.

Rafał też mówił, że przy montowaniu parapetów, podeśle swoich chłopaków, którzy to ładnie obrobią, przy okazji uzupełnią ubytki, które mogą powstać przy następnych pracach.

 

Też, rozmawiałem z chłopakami od wylewek polecanych przez Rafała, ciężko powiedzieć, wydają się być kumaci, myślę, że można brać. U nas po długim weekendzie zapowiadają się wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, materiał chyba Dolina Nidy (jutro zobacze fakturę)

Tynków mam ok. 600 m2

 

Na stronei producenta pisza że zuzycie jest od 0,1 do 0,3 kg preparatu na m2.

 

Czyli w wariancie pesymistycznym u mnie 600 m x 0,3 kg = 180

180/15 kg (wiaderko) = 12 wiaderek

12 wiaderek x +/- 180 zł = 2160

 

w wariancie optymistycznym tj 0,1 kg/m2

600*0,1= 60 kg

60 kg/15 kg = 4 waiderka czyli 720 zł

 

hmm.. no nic, zobacze jutro na faktury.

 

Ale jakby co to gruntować?

 

Mila, u nas na 650m2 poszło 2 wiaderka tego gruntu. Byłem po gruntowaniu, wszystkie ściany były przeleciane - bo daję żółty kolor i było widać, gdzie robione, gdzie nie.

Koszt 1 szt - 170 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, wylewkarze podali nazwę " pozzolit" - 20l - koszt 123 zł.

 

Chyba że jest jakiś inny/lepszy?

 

Czy na 35 ton piasku oraz 6 ton cementy tych 20l wystarczy?

u mnie było coś takiego - http://www.mega-market.com.pl/dodatki-do-betonu/623-wlokna-polipropylenowe.html

poszło tego spoooro.

miałem 370m2 wylewek, ale piachu zużyłem <30t, choć ważna jest też grubość wylewek

dopilnuj jakości piachu - piach ma być płukany (Mietków lub z portu na Odrze) a nie kopany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już miałam jesienią orkę, ale ziemia jest b. ciężka - gliniasta. chcę ją jeszcze raz "przegryźć' przed ponownym wysianiem poplonu, bo na taką ubitą (deszczem!) glinę, to szkoda ziarenek :(

rozważam jeszcze wypożyczenie dobrej spalinowej glebogryzarki. ciągnika już nie wpuszczę, bo mam sporo roślin powsadzanych i chodzi mi o to, żeby "skopać" obszary między tymi zalążkami rabatek. trawnika w tym roku jeszcze nie będę zakładać, bo muszę najpierw wygospodarować środki na wszystkie ścieżynki i taras - szkoda by go było potem niszczyć.

 

Jeżeli już to glebogryzarka spalinowa - elektrycznych nie polecam. Poza tym jeżeli masz ciężką gliniastą glebę samo spulchnienie nic nie da. Powinnaś ją rozluźnić czyli nawieźć piasku i przemieszać - i dopiero zakładać trawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o styro na ścianę z bloczków fundamentowych. Chcę kupić 10 ub 12 cm (na ścianie będzie 20). W zasięgu wzroku mam fabrykę Neotherm na Maslicach, wiecie może czy prowadzą sprzedaż detaliczną, jutro w południe muszę mieć 60 mkw styro na działce :), ew kto takie materiały sprzedaje w dobrej cenie ?

Jak to kleić do ściany pokrytej Dysperbitem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Gdzie we Wrocławiu znajdę największy sklep z panelami?

Chodzi mi o to, żeby małżonka mogła w końcu się określić w jakim kolorze robimy podłogę.

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Belpol na Bielanach (Quick Step, Egger, Kronopol i różne inne), Goliszek na Strzegomskiej (na pewno Witex).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z***y - muszę ziemię spulchnić przed wysianiem poplonu, który będzie z nią potem przeorany... i tak do skutku :)

 

trawnik to mam akurat na końcu listy zadań ogrodowych, gdyż trawnik to monokultura i ZUO. najchętniej w ogóle bym go nie robiła, ale mąż kupił nową wypasioną kosiarkę, to żeby mu się nie zmarnowała coś trzeba będzie zorganizować ")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...