Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Na żyzność nie narzekam - klasa IIIB, ale zbitość i owszem. Jeszcze niedawno stała u mnie woda, a teraz gdy gdzie indziej susza - gleba ciągle wilgotna.

Ten ogrodnik mówił o żwirze do tynkowania - bez kamieni - i do tego suchy obornik. Na chłopski rozum piasek chyba lepszy niż żwir. Co do torfu - to coś mi świta, że on kwaśny jest, a ja już mam 4.5-5.

Rzuciłem okiem na pH gleby i zgłupiałem, bo niby gliniaste są zasadowe, a ja mam kwaśną:

 

 

Donice są trzy i chodzi o tą po lewej, pod ściętym narożnikiem. W tej wysokiej przy wejściu będzie podłużne korytko. Co będzie w tej przed filarem - jeszcze nie wiem.

 

Jak widać ze starego zdjęcia - na wszelki wypadek była zrobiona szczelina odwadniająca, tylko została lekko przytkana, bo tam dochodzi kostka. No ale tak czy owak - raczej będzie tam donica. Skoro przekątna ma około 1 m (4 cegły), to pewnie wejdzie mi donica max 40cm.

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/i-4nnPFFd/0/S/Z1_Wejscie_3412-S.jpg

 

Rozluźnij glinę piaskiem a nie żadnym żwirem. Obornik może być albo kompost. Torf też jest odkwaszony.

 

 

Co do donicy - jest dosyć mała więc jeżeli to ma być roślina całoroczna to np. płożąca odmiana jałowca lub karłowa odmiana sosny szczepionej na pniu (np. Brepo albo Bambino). Można też zrobić kompozycję z kwiatów jednorocznych i co roku w innej kolorystyce (np. w jednym sezonie w odcieniach fioletu w następnym czerwieni itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Jak się zabrać za wybór komika?

 

Moc powiedzmy znalazłem, podstawa pod kominek też. Obudowa? Wkład? hmm

 

są jakieś firmy, którzy w tym się specjalizują? Nie mówię o sklepy, bo te też znalazłem...

 

Może u was robiła jakaś ekipa?

Możecie kogoś polecić aby od A do Z , aby omówić z nimi temat?

 

z góry dzięki

parę stron wczesnie pytała o to Mila_Wroc i podawałam jej namiar. firma robi dobre wrażenie i chyba się na nich zdecydujemy. właściciel przyjedzie na budowę, obejrzy, zaproponuje rozwiązania a później konkretne modele z cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę stron wczesnie pytała o to Mila_Wroc i podawałam jej namiar. firma robi dobre wrażenie i chyba się na nich zdecydujemy. właściciel przyjedzie na budowę, obejrzy, zaproponuje rozwiązania a później konkretne modele z cenami.

 

Pamiętajcie o porównaniu cen systemów do DGP z np. Allegro

W moim przypadku okazało sie, ze na allegro duzo taniej można kupić turbine Darco AN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Odpływ z kuchni mi się coś przytkał. Woda schodzi, ale bardzo powoli. Do tej pory próbowałem kretem i spiralą, ale żadnego postępu. Co też jest dziwne, spirala mi wchodzi cała, a ma ok. 10m. Poddaję się powoli więc poszukuję dobrego majsterklepki hydraulika. Najlepiej ze wschodnich części podwrocławskich, bo ja z Chrząstawy (okolice Jelcza-Laskowic). Znacie kogoś konkretnego.

 

I jako uzupełnienie - ma ktoś na stanie albo dostęp do jakiejś mikro kamerki? Zamocowałbym ją do spirali i zajrzał do środka zobaczyć, co tam się na prawdę dzieje. Bo cała sprawa dla mnie coś podejrzana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu niestety nie pomoge w tym temacie, ale mam inne pytanie.

 

Mam garaż od pólnocy, wielkość 4x7, mam zostawioną dziurę 90x90 na okno-luksfery (blisko granica). I tak sobie myślę, że może lepiej to zamurować i po prostu palić żarówkę? Czy może z takiej luksfery będę miał sporo światła i szkoda z tego rezygnować?

 

Pytanie poboczne, kto jest zadowolony z tylnych drzwi od garażu, a kto wolałby ich nie mieć i dlaczego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garaż od pólnocy, wielkość 4x7, mam zostawioną dziurę 90x90 na okno-luksfery (blisko granica). I tak sobie myślę, że może lepiej to zamurować i po prostu palić żarówkę? Czy może z takiej luksfery będę miał sporo światła i szkoda z tego rezygnować?

też mam gazraż od północy i mam luksfery, i nie żałuję - wbrew pozorom daja duzo światła, choć oczywiście wszystko zależy od rodzaju luksferów. Ja nie mam całych matowych, ale też nie kupiłem całych przezroczystych:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać czy moglibyście polecić jakąś firmę zajmującą się montażem rekuperacji działającej w okolicach Wrocławia? I druga moja prośba czy moglibyście polecić jakiś salon z oknami PCV we Wrocławiu? Byliśmy ostatnio w salonie Oknoplastu na Legniciej ale nie możemy znaleźć o nich żadnej opinii. Czy ktoś ma stamtąd okna mógłby napisać jakąś opinię ewentualnie polecić jakąś inną firmę? Dodam tylko że jesteśmy zainteresowani oknami Winergetic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu niestety nie pomoge w tym temacie, ale mam inne pytanie.

 

Mam garaż od pólnocy, wielkość 4x7, mam zostawioną dziurę 90x90 na okno-luksfery (blisko granica). I tak sobie myślę, że może lepiej to zamurować i po prostu palić żarówkę? Czy może z takiej luksfery będę miał sporo światła i szkoda z tego rezygnować?

 

Pytanie poboczne, kto jest zadowolony z tylnych drzwi od garażu, a kto wolałby ich nie mieć i dlaczego? :)

 

My zrobiliśmy tylko w kotłowni luksfery i teraz czasem załujemy ze w garazu nie zrbilismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Ponieważ po mału udaje mi się "skrzyknąć" sąsiadów na wykonanie rozbudowy sieci wodociągowej szukam namiarów na firmę/firmy do wykonania projektu oraz do wykonania samej rozbudowy i przyłączy do działek.

Inwestycja w Długołęce więć przydała by się firma, która zna teren i "zasady współpracy" z ZUK Kiełczów.

Będę wdzięczny za sprawdzone kontakty.

pozdrawiam,

Krzysiek

 

PS.

Może ktoś się orientuje ile może kosztować wykonanie rozbudowy 200m fi110? Moje pierwsze rozpoznanie to 100zł/m. Natomiast całkowicie nie wiem ile może kosztować projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać czy moglibyście polecić jakąś firmę zajmującą się montażem rekuperacji działającej w okolicach Wrocławia? I druga moja prośba czy moglibyście polecić jakiś salon z oknami PCV we Wrocławiu? Byliśmy ostatnio w salonie Oknoplastu na Legniciej ale nie możemy znaleźć o nich żadnej opinii. Czy ktoś ma stamtąd okna mógłby napisać jakąś opinię ewentualnie polecić jakąś inną firmę? Dodam tylko że jesteśmy zainteresowani oknami Winergetic.

 

Sprawdzcie sobie Teamplast z Sycowa, dostałem od nich najtanszą oferte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I druga moja prośba czy moglibyście polecić jakiś salon z oknami PCV we Wrocławiu? Byliśmy ostatnio w salonie Oknoplastu na Legniciej ale nie możemy znaleźć o nich żadnej opinii. Czy ktoś ma stamtąd okna mógłby napisać jakąś opinię ewentualnie polecić jakąś inną firmę? Dodam tylko że jesteśmy zainteresowani oknami Winergetic.

Winergetic? całkiem ładne z wyglądu profile, którymi bardzo się chwalą, ale miałem pewne zastrzeżenia... Profile mieszczą stosunkowo wąski pakiet szybowy (obniżenie kosztów?), więc wymyślili nowy pakiet na szybach hartowanych 3mm. Czy to dobrze czy źle zdania są podzielone, ale osobiście wolałem zwykły pakiet... Wizualnie podobny efekt można osiągnąć choćby na schuco Si82 z prostymi listwami przyokiennymi, przy okazji przy prostych listwach wejdzie jeszcze szerszy pakiet szybowy... a po ofertę schuco polcam udać się do Bauman w Oleśnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garaż od pólnocy, wielkość 4x7, mam zostawioną dziurę 90x90 na okno-luksfery (blisko granica). I tak sobie myślę, że może lepiej to zamurować i po prostu palić żarówkę? Czy może z takiej luksfery będę miał sporo światła i szkoda z tego rezygnować?
A co będzie z drugiej strony? Nie planujesz może żadnej wiaty, która Ci przesłoni światło? Ja mam w garażu 2 okna, które mi nic nie dają, bo za ścianą mam właśnie wiatę, która bardzo dobrze odcina światło. Więc dzień czy nie dzień, wchodząc do garażu po coś więcej aniżeli odpalenie auta, zapalam światło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie poboczne, kto jest zadowolony z tylnych drzwi od garażu, a kto wolałby ich nie mieć i dlaczego? :)
Ja za garażem (patrząc od przodu domu) mam kotłownię i bardzo brakuje mi tam drzwi, bo węgiel muszę wnosić dookoła, przez garaż właśnie. Tak więc dużo zależy od planu Twojego domu i tego, co zamierzasz przechowywać w garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...