Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Skąd braliście piasek? Jakiego rzędu są to koszta z transportem?

 

Do zasypania stanu zero - 360zł za wywrotkę przy 16 wywrotkach które brałem - majster chwalił bo bardzo dobrze się zagęszczał (ostry, różne frakcje)

Do murowania - 500zł - płukany

Wywrotki 4 osiowe około 8-9m3.

Wszystko z http://www.czystopole.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasypania stanu zero - 360zł za wywrotkę przy 16 wywrotkach które brałem - majster chwalił bo bardzo dobrze się zagęszczał (ostry, różne frakcje)

Do murowania - 500zł - płukany

Wywrotki 4 osiowe około 8-9m3.

Wszystko z http://www.czystopole.pl/

 

Z tego co piszesz wychodzi jakieś 140m3 na zasypanie fundamentów, w swoim zestawieniu mam podane 40m3

Skąd taka różnica?

CODI widziałem Twoje fundamenty nie wyglądają na większe od moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wychodzi jakieś 140m3 na zasypanie fundamentów, w swoim zestawieniu mam podane 40m3

Skąd taka różnica?

CODI widziałem Twoje fundamenty nie wyglądają na większe od moich.

Mam 7 warstw bloczka, razem ponad metr, dom ma rozmiar 14x10m = 140 m3 :)

Tak naprawdę w fundamentach został grunt rodzimy (glinka piaszczysta) który koparkowy rozprowadził na dnie stanu zero a majster ubił stopą, dopiero na to poszły 3 warstwy piasku po 30 cm. Mniej więcej 1 wywrotka została rozprowadzona na podsypkę fundamentów od zewnątrz.

 

EDIT 17.05.2013

- takich komarów jak w tym roku nigdy nie widziałem, dogorywam właśnie pocięły mnie przez koszulkę, skarpety i szorty,

- dlaczego tak pózno siedziałem na działce ... czekałem na bezwietrzną pogodę aby zasypać 1 warstwę ceramiki perlitem. W ciągu dnia nie było szans, zasypywanie koszmar, w końcu wykombinowałem specjalny toolset i jakoś poszło,

- pustki EDER-a klasa I nie są równe, opierd .... majstra że krzywo a on mi pokazał na pustakach jakie są różnice, 1. pustaki są lekko półokrągłe, 2. różnice na wysokości dochodzą do 0,5 cm pomiędzy paletami,

- suma sumarum nie mam spoiny pionowej, myslalem że perlit ją uszczelni ale wysypuje się poprzez dziury między pustakami że hej, parędziesiąt litrów poszło w powietrze.

- liczę (poważnie) na to że mój wysiłek nie pójdzie na marne :)

 

Team, szukam kominów, byl dziś na działce gościu sprzedający kominy ze Źródeł, jak na polską produkcje śą dośc drogie jakieś 1800 zł za 8,5m + dodatki. Jak jest z ich jakością, jakaś alternatywa ?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 7 warstw bloczka, razem ponad metr, dom ma rozmiar 14x10m = 140 m3 :)

Tak naprawdę w fundamentach został grunt rodzimy (glinka piaszczysta) który koparkowy rozprowadził na dnie stanu zero a majster ubił stopą, dopiero na to poszły 3 warstwy piasku po 30 cm. Mniej więcej 1 wywrotka została rozprowadzona na podsypkę fundamentów od zewnątrz.

 

EDIT 17.05.2013

- takich komarów jak w tym roku nigdy nie widziałem, dogorywam właśnie pocięły mnie przez koszulkę, skarpety i szorty,

- dlaczego tak pózno siedziałem na działce ... czekałem na bezwietrzną pogodę aby zasypać 1 warstwę ceramiki perlitem. W ciągu dnia nie było szans, zasypywanie koszmar, w końcu wykombinowałem specjalny toolset i jakoś poszło,

- pustki EDER-a klasa I nie są równe, opierd .... majstra że krzywo a on mi pokazał na pustakach jakie są różnice, 1. pustaki są lekko półokrągłe, 2. różnice na wysokości dochodzą do 0,5 cm pomiędzy paletami,

- suma sumarum nie mam spoiny pionowej, myslalem że perlit ją uszczelni ale wysypuje się poprzez dziury między pustakami że hej, parędziesiąt litrów poszło w powietrze.

- liczę (poważnie) na to że mój wysiłek nie pójdzie na marne :)

 

Team, szukam kominów, byl dziś na działce gościu sprzedający kominy ze Źródeł, jak na polską produkcje śą dośc drogie jakieś 1800 zł za 8,5m + dodatki. Jak jest z ich jakością, jakaś alternatywa ?

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Hmm, z tymi komarami to ciekawe, bylem wczoraj prawie do 19:00 razem z młodym na działce i nas nic nie gryzło :)

Co do komina, ja prawdopodobnie będę brał tutaj: http://www.kom-went.pl/?pl_cenniki,10

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tymi komarami to ciekawe, bylem wczoraj prawie do 19:00 razem z młodym na działce i nas nic nie gryzło :)

Co do komina, ja prawdopodobnie będę brał tutaj: http://www.kom-went.pl/?pl_cenniki,10

 

Pozdrawiam

 

O 19 to ja dopiero dojechałem na działkę i wyjeżdżałem o 21 z groszami, dziś przy pochmurnej pogodzie przed południem znów zaczęło się bzyczenie.

Perlit zasypany, wystarczyło dodatkowo na północną stronę do 2 warstwy cegieł.

Boruwa, team jaki jest powód wkładania folii w wykopie przed zalaniem ławy fundamentowej ? Widziałem że masz tak u siebie. Czyżby wolniejsze oddawanie wody ? Ja po prostu wlałem ponad 1000 litrów w ciągu 5 dni aby poprawić wiązanie betonu.

 

Pozdrawiam

CODI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19 to ja dopiero dojechałem na działkę i wyjeżdżałem o 21 z groszami, dziś przy pochmurnej pogodzie przed południem znów zaczęło się bzyczenie.

Perlit zasypany, wystarczyło dodatkowo na północną stronę do 2 warstwy cegieł.

Boruwa, team jaki jest powód wkładania folii w wykopie przed zalaniem ławy fundamentowej ? Widziałem że masz tak u siebie. Czyżby wolniejsze oddawanie wody ? Ja po prostu wlałem ponad 1000 litrów w ciągu 5 dni aby poprawić wiązanie betonu.

Pozdrawiam

CODI

 

Folia położona jest po to aby zapobiec oddawaniu tzw. "mleczka"do gruntu.

Takie rozwiązanie stosuje się przy braku szalunków.

Swoje fundamenty szalowałeś?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia położona jest po to aby zapobiec oddawaniu tzw. "mleczka"do gruntu.

Takie rozwiązanie stosuje się przy braku szalunków.

Swoje fundamenty szalowałeś?

 

Pozdrawiam

 

Też kładłem folię (ławy bez szalowania) właśnie z ww powodu.

 

Kominy kom-went to właśnie kominy z miejscowości Źródła. Są w porządku (szwagier ma)

Ja jednak kupiłem kominy w mega1000 z Oławy, było kilka dni czekania, ale cena pobiła inne alternatywy, a jakość bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej CODI,

A jak Twoi fachowcy poradzili sobie z wypoziomowaniem ław?

Moi tak krzywo wylali beton, ze różnica sięga 6-7 cm od miejsca najwyższego do najniższego :mad:

 

Nasi robili ławy w szalunkach i wyszło co do 0,5cm, sprawdzone niwelatorem...

 

Mam jeszcze pytanie kontrolne, ile płaciliście za powykonawczą mapkę geodezyjną dla przyłączy elektrycznego, wody i kanalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zrób: dwa znaki A-14, U-3, ewentualnie U-21 i gotowe.

 

Hej forgetit,

Dzieki za poradę, skorzystałem, przysiadłem i zrobiłem jak potrafiłem.

Jak możesz to zerknij na moje dzieło, wysłałem ci na priv.

 

Pozdrawiam

 

P.s. Dostałem pierwsza wycenę, pięć stów chcą za taki projekt :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Grupa,

 

Projekt organizacji ruchu zastępczego, robił ktoś?

Macie może kogoś do polecenia?

 

Masz wąsko więc zalecałbym rzeczywiście przygotowanie jakiegoś oznakowania ale ....

... na Lubelskiej większośc sąsiadów robiła tak:

- zgłaszali budowę i zajęcie pasa w ZDIUM wrzucając tylko projekt organizacji (uwaga, polskie prawo nie wymaga żadnej pieczątki, możesz go zrobić równie dobrze sam),

- budowali przyłącze w dwóch etapach 1 strona drogi zasypanie i druga strona drogi i zasypanie,

- wszystko odbyło się w jedną sobotę kiedy nikt ze ZDiUM nie pracuje a więc i kontroli nie ma i ruch ciężkiego też,

- przejezdność drogi była utrzymana, znaki nie były konieczne :)

 

Jeśli wykop będzie wymagał dłuższej zabawy wówczas rzeczywiście potrzebujesz to zorganizować inaczej. Znaki dość tanio wypożycza Rotomat, czasem ZDIUM sprzedaje używane za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...