Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

W twoim przypadku cenę generuje głębokość wykopu, a nie długość przyłącza.

W cenie zawarta jest pewnie ścianka szczelna i pompowanie wody, w najgorszym razie igłofiltry. Niestety dla ciebie są to drogie roboty. Nazywanie kogoś jeleniem, bo ja miałam naście metrów kanalizacji na głębokości do 2m, gdzie nie potrzeba na dobrą sprawę szalunku (pod Kątami takie grunty właśnie są) jest delikatnie mówiąc nieco przedwczesne.

 

Prawdopodobnie masz racje co do zakresu prac, ale czy to usprawiedliwia takie koszty robót?

Szalunki i igłofiltry to przecież nie sa jednorazowe urządzenia.

Jeżleli na etapie negocjacji ceny wykonawcy obniżają koszt wykonania przyłącza z 26 tys na 18tys to niby co to jest, jak nie szukanie jeleni?

Przecież zakres prac się nie zmienił?

Jeżeli dostaje kolejna ofertę na 12tys, wycenioną na podstawie tych samych projektów za ten sam zakres prac, to tą wycenę na 22tys jakbyś nazwał?

No chyba, ze dla niektórych takie różnice, to nie są kwoty godne zawracania sobie tym głowy.

Ja niestety do tego grona się nie zaliczam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę przesądzać, ale możliwe że ci tańsi nie wiedzą w jakich warunkach przyjdzie im pracować. Złotniki i Stabłowice to wyjątkowo nieprzyjemne warunki gruntowe: wysoko woda i zdarzają się kurzawki. Wtedy nieprzygotowany wykonawca polegnie, a Ty mimo niskiej ceny usługi będziesz miał kłopot z pasztetem, którego narobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a znacie moze firmę MasadaBud Pana Radosława Pilarskiego, bo poważnie rozważam jego ofertę ale to człowiek widmo, ani jednej opinii w internecie no i trochę się boję:)

Miałby robić u mnie sufity z regipsów i łazienki

 

U mnie tynkowal dom na zewnatrz i tym sie zajmowal swego czasu. Byla to firma Najbud.

Nota bene, bardzo jestem z niego zadowolona.

Ale Tataraczke, niestety wystawil do wiatru.

Do "wnetrz" nie mial nikogo. Cokol z klinkieru robili u mnie jacych panowie, ktorych mi przyslal, ale nie byli to jego pracownicy. Pierwszym podziekowalam, nad drugimi stalam i sprawdzalam centymetr po centymetrze.

Bez rewelacji i drogo. Panowie nie byli zawodowymi kafelkarzami. Jednego, jak sie okazalo tato znal zupelnie z innego rodzaju dzialalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynkowal dom na zewnatrz i tym sie zajmowal swego czasu. Byla to firma Najbud.

Nota bene, bardzo jestem z niego zadowolona.

Ale Tataraczke, niestety wystawil do wiatru.

Do "wnetrz" nie mial nikogo. Cokol z klinkieru robili u mnie jacych panowie, ktorych mi przyslal, ale nie byli to jego pracownicy. Pierwszym podziekowalam, nad drugimi stalam i sprawdzalam centymetr po centymetrze.

Bez rewelacji i drogo. Panowie nie byli zawodowymi kafelkarzami. Jednego, jak sie okazalo tato znal zupelnie z innego rodzaju dzialalnosci.[/quot

 

 

No właśnie,... U mnie Pan Radosław o ile go dobrze zrozumiałam ma wykonywać prace samodzielnie. Niestety tylko wszystko jakimiś grubymi nićmi szyte... Dziękuję Ci bardzo za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo wszystko naprawde super.

Odpowiadal na kazdy telefon. Praca wykonana extra.

Jedna z najlepszych i niestety nielicznych ekip, ktorych nie trzeba bylo pilnowac.

Musialo cos sie chyba stac, bo chlopak wydawal sie w porzadku. Mlody, a znal sie na swojej robocie.

Moze mial pozniej, jakies problemy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renorl - pan Radosław wystawił też jeszcze co najmniej jednego forumowicza - może sam się odezwie. W każdym razie zniknął u niego z zaliczką :(

 

Tatarak ten fachowiec ,którego Ci polecałam to mój brat ,z tego co pisałaś to nie pracował u Ciebie a i tak znalazłaś ekipę na czas .Nie znam więcej szczegółów ,dlaczego z jego strony tak wyniknęło. Różne historie chodzą po ludziach .Jeżęli chodzi o podawanie informacji żę zniknął u kogoś z zaliczką ,to zastanowiłabym się zanim podałabym taką informację ,bo to są oszczerstwa . Z tego co wiem jest znany z tego ,ze nigdy od nikogo nie brał i nie bierze zaliczek. Fajnie by się stało ,aby osoba ,która domaga się zwrotu jakiejś zaliczki odezwała się na forum. Inaczej są to oszczerstwa i takimi słowami możesz kogoś bardzo skrzywdzić, a poza tym grozi to procesem sądowym.

 

ellaj bardzo Ci dziękuję za twoją opinię ,jest rzeczowa, sensowna i myślę ze obiektywna. Fachowcowi wystawia się opinię za wykonaną pracę, oczywiśćie za wrażenia ogólne również i myślę ,ze takie moze swoją opinię wystawić Tatarak co już zresztą zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak ten fachowiec ,którego Ci polecałam to mój brat ,z tego co pisałaś to nie pracował u Ciebie a i tak znalazłaś ekipę na czas .Nie znam więcej szczegółów ,dlaczego z jego strony tak wyniknęło. Różne historie chodzą po ludziach .Jeżęli chodzi o podawanie informacji żę zniknął u kogoś z zaliczką ,to zastanowiłabym się zanim podałabym taką informację ,bo to są oszczerstwa . Z tego co wiem jest znany z tego ,ze nigdy od nikogo nie brał i nie bierze zaliczek. Fajnie by się stało ,aby osoba ,która domaga się zwrotu jakiejś zaliczki odezwała się na forum. Inaczej są to oszczerstwa i takimi słowami możesz kogoś bardzo skrzywdzić, a poza tym grozi to procesem sądowym.

 

MRS Constructor - przykro mi, ale się mylisz: polecany przez Ciebie wykonawca wystawił mnie do wiatru. Był ze mną umówiony na roboty elewacyjne z prawie dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Na tydzień przed planowanym rozpoczęciem prac zadzwoniłam, żeby skonsultować ilości materiałów. Niestety Pan przestał odbierać telefon. Po kilku(nastu?) dniach w końcu odebrała go inna osoba, która mnie poinformowała, że właściciel telefonu wyjechał za granicę i że nie ja jedna próbuję nawiązać z nim kontakt.

 

Nieprawdą jest też, że znalazłam ekipę na czas. Musiałam na gwałt szukać innego wykonawcy elewacji, a w środku sezonu to bardzo trudne. W efekcie prace zaplanowane na maj były u mnie wykonywane w środku letnich upałów! Na szczęście nowy wykonawca miał głowę na karku i wszystkie wymogi techniczne zostały dotrzymane. Ale to już żadna zasługa pana R.

 

Różne historie chodzą po ludziach, ale od rzetelnego wykonawcy oczekiwałabym, żeby chociaż zadzwonił i poinformował, że rezygnuje z pracy - do tego potrzeba ociupinki odwagi cywilnej i przyzwoitości, naprawdę.

 

Nie wiem, czy ten forumowicz, który zapłacił panu Radkowi awansem za nieskończone prace (bo taką formę miała ta "zaliczka") jeszcze jest na forum. Jak chcesz, to przekażę Ci na maila, kto to i sama możesz dopytać, jak wyglądały jego rozliczenia z panem R. Poza tym to nie ten forumowicz powinien szukać wykonawcy po forum, tylko wykonawca powinien sam oddać płatność za niewykonaną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedługo będę robił wylewki (szukam też w archiwum namiary na fajnego wylewkarza) i ktoś mi powiedział, że jak mam zostawione 18cm na całą podłogę, to przy styropianie 10cm zabraknie mi 1cm. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo przecież daję: folię, styropian, podłogówka, panele 0,8cm. Jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką chcesz mieć grubość wylewki, a w projekcie podłogówki powinieneś mieć określone - jeśli mnie pamięć nie zawodzi - ile ma być jastrychu NAD rurkami, czyli licząc od ich górnej powierzchni. i jeszcze musisz wziąć pod uwagę, że wylewkarze będą ustalać grubość jastrychu w najwyższym miejscu, czyli jeśli gdzieś masz nierówność chudziaka, to ona się powtórzy na styropianie. u mnie ta nierówność wyniosła 1 cm, więc miałam w najwyższym/najcieńszym miejscu 6,5 cm jastrychu, a w najniższym/najgrubszym 7,5 (plus do tego 1,2 cm średnicy rurki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miloszk może ten ktoś liczył pod gres, wtedy z klejem na ogół odliczają ok 2cm... Przy podłogówce z miksokreta min. wychodzi chyba ok 6,5cm więc powinno wejść Ci standardowe 7cm. Polecany na grupie wylewkarz przyjedzie, pomierzy dokładność osadzenia okien, poziomy chudziaka i powie czy jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedługo będę robił wylewki (szukam też w archiwum namiary na fajnego wylewkarza) i ktoś mi powiedział, że jak mam zostawione 18cm na całą podłogę, to przy styropianie 10cm zabraknie mi 1cm. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo przecież daję: folię, styropian, podłogówka, panele 0,8cm. Jak to jest?
wylewkarza powinno się zaprosić na budowę przed pomiarami okiennymi by określił tzw P100, z którego to wynika m.in. maksymalna grubość wylewki. Zaproś Jarka Korólczyka - 603200120 i odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje/lub nie Twoje wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Temat, który mnie teraz męczy: ZBROJENIE CHUDZIAKA

Architekt sie upiera, ze ma być i to podwójne.

Wykonawca oczywiście, ze nie ma potrzeby.

 

A ja generalnie zgłupiałem, grunt do 7m to piach, zasypujemy również piachem.

Przy dobrym zagęszczeniu wydaje mi sie, ze nie powinno być problemów.

 

Jak robiliście u siebie?

 

Pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...