Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

to może i ja się podłączę w negocjacjach pod te polecenia :)

Wojgoc, strony nie ma. Ma maila, ale lepiej wysłać sms-a albo zadzwonić z info, że się wysłało.

Ja jeszcze rozważam zlecenie tarasu, ale nie wiem, czy nie lepiej dać to ekipie, która się po prostu w drewnie specjalizuje.

Nie wiem, co robi po lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

sosna, świerk raczej za miękka, egzotyk za drogi. Idziemy więc w modrzew. Różnica między syberyjskim a europejskim zaczyna od się ok. 30 zł na m2. Przy naszych planach tarasowych (i ścieżkach, które przedwczoraj zdecydowaliśmy się zrobić z drewna) różnica wyjdzie ok. 2000 zł na samych deskach (legary powinny być z tego samego gatunku). Podobno różnice nie są olbrzymie, więc raczej wybierzemy ten europejski. Będziemy jechać do firmy obejrzeć obie deski. Na razie mam wstępne wyceny - europejski za m2 260 netto jedna firma, 420 (raczej brutto) druga firma, za syberyjski 360 zł netto. Wszystkie wyceny dotyczą stawiania na kotwach zabetonowanych w słupkach. Wycena wykonania jednego słupka od innego wykonawcy (rozważana w wariancie kładzenia desek samemu) - 60 zł/szt. Wszystkie kwoty to materiał i robocizna. Ta za 260 nie uwzględnia kilku rzeczy np. cokołów.

 

 

edit: otrzymałam z I firmy wycenę wg moich rozmiarów i nie wychodzi 260 zł, tylko ok. 366 zł netto + koszt kruszywa (w moim zakresie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

nie mam czasu aktualizowac dziennika ale dobrnełam juz do etapu ze zaraz ocieplenie robimy.

 

I mam prośbę - jakie systemy ociepleń polecacie? Bo jaz upełnie nie ogarniam tematu..

Nie wiem co, nie wiem gdzie kupic...

 

Załozenie jest ze kładzimey 15 cm grafitowego styropianu ale co dalej?

Co kupić, gdzie?

A, chcemy od razu tynk też robic.

 

Pomożecie? Napiszcie jak to u Was wyglada, gdzie kupowaliście.

 

 

A, szukamy też kogoś od wykonania drenażu wokół domu i odprowadzenia do studni chłonnej deszczówki + niwelacji terenu bo chciałabym trawę posiać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kładłam system caparola kupiony w wkt (wtk?) na krakowskiej - miałam od nich kleje do styro i do siatki, siatkę,grunt, tynki - no wszystko oprócz styro.

 

przy czym mam słowo ostrzeżenia - kupując tynk barwiony w hurtowni, trzeba sprawdzić, czy wszystkie wiaderka z bazą pochodzą z tej samej partii produkcyjnej. sęk w tym, że na wiaderku tynku caparol jest tyle naklejek z różnymi kodami, seriami itp, że nawet pracownicy hurtowni nie wiedzą, który to dokładnie numer ma znaczenie.

u mnie wyszły poważne rozbieżności w kolorze na największej ścianie, robiłam reklamację - Caparol się wypiął, chociaż wina leży ewidentnie po jego stronie, ponieważ oznaczenia z aktualnej instrukcji produktu nie pokrywają się z oznaczeniami na wiaderkach. To znaczy, że w instrukcji oczywiście zwracają uwagę, że tynku użyty na jednej ścianie musi pochodzić z jednej serii prod, ale na wiaderkach nie ma takiego oznaczenia jak "seria produkcyjna" i ja już po reklamacji osobiście uczyłam handlowca z hurtowni - która zachowałą się w przeciwieństwie do Caparola bardzo w porządku - która z 4 czy 5 naklejek wskazuje tę nieszczęsną serię :(:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to pewnie że pogadam, dzieki! Juz jestem znim na niedziele umówiona :)

 

A jak on cenowo na tle innych Ci wyszedł?

 

 

Znalazłam firmę od barierek do balkonów, schodów + kabin szklanych - zna ktoś? http://www.design-domain.eu/

Bo wiecie (lub nie) jak bardzo boję się nie sprawdzonych wykonanwców...

 

ja juz biorę tylko takich co mi tu forum szczerze poleciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenową analizę robiła Spirea i wypadł nieźle; ja nie analizowałam, bo na jesieni potrzebowałam, żeby mi ktoś na gwałt uczynił używalny podjazd z kałuży gliniastego błota :)

colorhouse to jest taka sieć (chyba franchising jak mcdonalds) która się zajmuje dystrybucją caparola, ale to nie znaczy, że inne hurtownie nie handlują tą marką.

colorhouse jest na żernickiek, a wkt na krakowskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, rozumiem :)

 

No nic, zobacze co mi dizs tam zaoferują i potem porównam z innymi.

 

A pan brukarz ma terminy na koniec lipca dopiero - ale w sumei do tego czasu to akurat bede miała pomysł na to jak przed domem się poukładąc, gdzie ścieżke zrobic, i wykop po przyłaczu wod-kan. się ulezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...