Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Poszukuję taniej muszli do WC,

potzrebuje jako tymczasową dla robotników?

 

Mozecie coś polecić?

Mieliscie takie tymczasówki czy od razu docelową zakładaliscie?

 

 

jeżeli pracują u Ciebie na budowie ludzie, którym ufasz w 100000 % to zakładaj WC, jeżeli nie to ja bym nie założył żadnego miejsca gdzie można wylać cokolwiek do kanalizy.

 

wolałbym wydać jeszcze przez parę miesięcy na TOI-TOI'a niż potem przebijać rury kanalizacyjne po zaprawach, a jeżeli masz oczyszczalnie ścieków, to tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pracują u Ciebie na budowie ludzie, którym ufasz w 100000 % to zakładaj WC, jeżeli nie to ja bym nie założył żadnego miejsca gdzie można wylać cokolwiek do kanalizy.

 

wolałbym wydać jeszcze przez parę miesięcy na TOI-TOI'a niż potem przebijać rury kanalizacyjne po zaprawach, a jeżeli masz oczyszczalnie ścieków, to tym bardziej

jak Ci wykonawca będzie chciał zrobić na złość, to Ci zbuka dorzuci do zaprawy i po paru latach będziesz miał smród w całym domu a żródło smrodu praktycznie nie do zidentyfikowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko, czy robić wentylację na nie użytkowym stryszku?

Stryszek jest ocieplony między jętkami wełną 18cm do kalenicy, wełna jest przykryta folią. Na podłodze są płyty osb, a między płytami a sufitem jest wełna 18+10cm. Na stryszku są wyprowadzone przewody od rekuperatora i stamtąd rozprowadzone na pomieszczenia pod stryszkiem.

 

Załączam zdjęcie, jak to wygląda.

https://nbvdbq.sn2.livefilestore.com/y2pa-0-O62kO3Cqd3GY2fpIOalywE-Jg2PCH4UBdQZNADTdPf3eT4zUeie6c822966Xpget2I-41AfgHVZgiJH51kKecW6zDuulsSLC77I5WzwdFVXPco9wp2CoNgB4WJSs/DSC_0233.jpg?psid=1

 

Nie rób, ja nie mam i po kilku latach użytkowania jest ok, w końcu zarówno wełna jak i folia wysokoparoprzepuszczalna przepuszczają powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można kupić materiał taki jak jest użyty w markizach na okna dachowe Velux [materiał 5060] ? Chciałbym użyć takiego na okna wykusza przyklejając go wokoło ramy od zewnątrz na taśmie dwustronnej. Jest on o tyle ciekawy, że mocno ogranicza nagrzewanie a w środku jest jasno, i dobrze przez niego widać to co jest na zewnątrz. Znalazłem także inne rozwiązanie - folie OWV, które są stosowane od dawna w witrynach sklepów, banków, na szybach samochodowych - tylko, że nie wiem jak z ich skutecznością ochrony przed nagrzewaniem, no i bardziej chyba ograniczają widoczność od środka - link: http://allegro.pl/folia-one-way-vision-owv-okienna-witryny-48h-1m2-i3317677170.html Może ktoś ma doświadczenia z tymi materiałami i może coś podpowiedzieć [albo zna inne ciekawe materiały] ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam właśnie markizy Roto i podają, że jest to włókno szklane pokryte tworzywem sztucznym. Z czegoś podobnego robi się też moskitiery, które możesz na metry kupić np. tutaj http://zbych1.bazarek.pl/opis/455582/moskitiera-siatka-siatki-na-owady-z-mbszer140-m.html (znalezione na chybił trafił). Ale nie wiem, czy będzie miało te właściwości przeciwsłoneczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

 

Chcę zamówić bramy garażowe i szukam sprawdzonych firm (cen/jakość) we Wrocławiu i okolicach? Czy możecie jakieś polecić? Producent bram dla mnie w zasadzie obojętny - dla mnie wszystko to to samo... no może normstahl się wyróżnia.

Jestem raczej nastawiony na dobrą cenę, byle napęd nie był chiński.

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam właśnie markizy Roto i podają, że jest to włókno szklane pokryte tworzywem sztucznym. Z czegoś podobnego robi się też moskitiery, które możesz na metry kupić np. tutaj http://zbych1.bazarek.pl/opis/455582/moskitiera-siatka-siatki-na-owady-z-mbszer140-m.html (znalezione na chybił trafił). Ale nie wiem, czy będzie miało te właściwości przeciwsłoneczne.

 

Dzięki, to ciekawy trop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

 

Chcę zamówić bramy garażowe i szukam sprawdzonych firm (cen/jakość) we Wrocławiu i okolicach? Czy możecie jakieś polecić? Producent bram dla mnie w zasadzie obojętny - dla mnie wszystko to to samo... no może normstahl się wyróżnia.

Jestem raczej nastawiony na dobrą cenę, byle napęd nie był chiński.

 

K.

 

Witaj,

 

Sprawdź w Bingo, Irga, PSB Mrówka w Jelczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci wykonawca będzie chciał zrobić na złość, to Ci zbuka dorzuci do zaprawy i po paru latach będziesz miał smród w całym domu a żródło smrodu praktycznie nie do zidentyfikowania.

 

ale czemu "na złość"? To, że ludzikom nie chce się wyjść wyrzucić resztkę zaprawy/gipsu/itp na kupę gruzu przed domem, a zrobią to do kibelka - bo im się wydaje, że jak w kibelku nie widać - to się rozpuściło, to wcale nie musi być oznaka złośliwości, a jedynie ograniczonej wyobraźni, czasami głupoty. I to nie musi być człowiek - szef ekipy z którym my rozmawiamy, inteligentny i z doświadczeniem, tylko jego pomocnik, którego zatrudnił 3 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie bram polecam p. Mariusza - firma Bauman z oleśnicy - i bramę krispol.

 

Jeembo - a to fakt, że pracownicy miewają tyle pomyślunku co jednodniowe karibu.... myśmy na etapie wykończeniówki zaczęli prace w ogrodzie i jakież było moje zdumienie, gdy wyszedł z domu pomocnik wykończeniowca, rozejrzał się wokół i mając do dyspozycji naprawdę sporo miejsca w promieniu powiedzmy pięciu metrów, wylał wiadro wody po myciu wałka z farby... centralnie na świeżo wsadzonego iglaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu "na złość"? To, że ludzikom nie chce się wyjść wyrzucić resztkę zaprawy/gipsu/itp na kupę gruzu przed domem, a zrobią to do kibelka - bo im się wydaje, że jak w kibelku nie widać - to się rozpuściło, to wcale nie musi być oznaka złośliwości, a jedynie ograniczonej wyobraźni, czasami głupoty. I to nie musi być człowiek - szef ekipy z którym my rozmawiamy, inteligentny i z doświadczeniem, tylko jego pomocnik, którego zatrudnił 3 tygodnie temu.
ok, zgadzam się z Tobą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się, w kwestii bram garażowych i okien. Bezproblemowa współpraca z Baumanem

 

Również polecam, mamy od nich okna a teraz czekamy na bramę. BTW jeśli ktoś planuje odcienie szarości, to Normstahl ma teraz w nowej ofercie duży wybór w standardzie i RAL7004 wyszedł nam w cenie Krispola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób, ja nie mam i po kilku latach użytkowania jest ok, w końcu zarówno wełna jak i folia wysokoparoprzepuszczalna przepuszczają powietrze.

 

Witam,

 

Dzięki za odpowiedź. Gdyby coś się działo w przyszłości takie otwory można będzie łatwo zrobić... Zostawiam więc bez wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on o tyle ciekawy, że mocno ogranicza nagrzewanie a w środku jest jasno, i dobrze przez niego widać to co jest na zewnątrz. Znalazłem także inne rozwiązanie - folie OWV, które są stosowane od dawna w witrynach sklepów, banków, na szybach samochodowych - tylko, że nie wiem jak z ich skutecznością ochrony przed nagrzewaniem, no i bardziej chyba ograniczają widoczność od środka - link: http://allegro.pl/folia-one-way-vision-owv-okienna-witryny-48h-1m2-i3317677170.html Może ktoś ma doświadczenia z tymi materiałami i może coś podpowiedzieć [albo zna inne ciekawe materiały] ?

W Lidlu była folia ograniczająca dopływ światła. 30zl rolka. Może jutro w końcu ją przykleję, to dam Ci znać jaki jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...