Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ale gdzie ja rozsączać?

Moim zdaniem studnia tańsza - zwłaszcza ze miałam 3 kręgi betonowe jako pozostałosc po studni co była na działce.

 

Takze drenaż opadkowskowy wokół domu + rura do studni i tyle.

 

A rozsączenie to drenaż opaskowy wokół domu + system rozsączania - w sumei nie wiem czy by to taniej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

Czy ktoś może polecić jakąś ekipę do wykonania płotu z przodu i wykonania płotu z paneli (z tyłu)?

Z przodu: wylana podmurówka, słupki z klinkieru + wypełnienie (najprawdopodobniej drewniane)?

 

Kupował ktoś ostatnio panele ogrodzeniowe gdzieś w dobrej cenie i jest zadowolony?

 

U mnie robila ogrodzenie firma PPHU Promet

Wiesław Sołtys

Ozorowice k. Wrocławia

 

Ceny mieli najlepsze na ten czas kiedy robiłem ogrodzenie, zero uwag co do jakosci

Ogłaszają sie na allegro http://allegro.pl/show_user.php?uid=22814695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystopole zaoferowalo mi humus po 350. W Manexie sie oglaszaja ze maja po 250 z jakiejs ich inwestycji. Wszystko za wywrotke 18 T. Ja wciaz szukam. Potrzebuje okolo 180m3 zwyklej i 50m3 czarnej ziemi.

 

Hej CODI,

Jak cos znajdziesz to daj znać, tez będę potrzebował zakupić, możemy sie zgrać z zakupem, może zyskamy lepsza cenę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robila ogrodzenie firma PPHU Promet

Wiesław Sołtys

Ozorowice k. Wrocławia

 

Ceny mieli najlepsze na ten czas kiedy robiłem ogrodzenie, zero uwag co do jakosci

Ogłaszają sie na allegro http://allegro.pl/show_user.php?uid=22814695

 

 

z tą dobra opinią o firmie Promet mój maż by dyskutował :-) u nas też robili ogrodzenie, fakt ze tani i efekt końcowy jest w sumie ok, ale ile krwi nam napsuli..to historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą dobra opinią o firmie Promet mój maż by dyskutował :-) u nas też robili ogrodzenie, fakt ze tani i efekt końcowy jest w sumie ok, ale ile krwi nam napsuli..to historia.

 

Pewnie z terminem nawalili, cos tak czuje. Bo u mnie tez to trwało i trwało.

Łapią zlecenia a później sie nie wyrabiają. Jak komuś zależy na czasie to trzeba to wziąć pod uwagę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystopole zaoferowalo mi humus po 350. W Manexie sie oglaszaja ze maja po 250 z jakiejs ich inwestycji. Wszystko za wywrotke 18 T. Ja wciaz szukam. Potrzebuje okolo 180m3 zwyklej i 50m3 czarnej ziemi.

Ja dopiero co dosypywałem sobie ziemi próchnicznej wyprodukowanej z kory. Bardzo ładna. Policzyłem, że potrzeba mi 1.5 m3, zostało mi 1/3 (chyba przywieźli więcej), a zapłaciłem 100zł z dowozem "przy okazji" (20km). Pewnie jak duży transport, to i do Wrocka (85km) by zawieźli. Firma nazywa się KAMI i jest z Bonikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy że dostałeś 2m3 za 100 zł....duża wywrotka 10m3 kosztowałaby mnie więc jakieś 500 zł.

Pojawiła się pewna szansa na tanią czarną ziemię, trzeba tylko załadować i przewieźć. Cena 0 zł. Niestety na przeszkodzie stoi biurokracja. Jesli uda mi się ją ominąć dam znac.

 

Edit...no i przegrałem z biurokracją. Na Rędzinie sa hałdy humusu czekające na przewiezienie na Janówek. Firma która wykonuje prace prosiła o kontakt z RZGW który jest właścicielem terenu. Niestety RZGW nie sprzedaje samego humusu, jesli juz kawałek ziemi/działki i wówczas koniecznych jest przetarg itp .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleccie prosze dobrego fachowca od elewacji - ocieplenie welna (duze plyty, kolkowanie), tynk prawdopodobnie silikonowy, podloze trzeba w niektorych miejscach wyrownac najpierw tynkiem. Wstepnie umowiony sie na mnie wypial, a ja chce zaczac prace 1 sierpnia i skonczyc (tynk moze byc pozniej) jeszcze tego samego miesiaca. Prace w pd-wsch Wroclawiu.

 

Dodam, ze pan Grzegorz Ryl z Olawy nie ma okienka wolnego (najwczesniej wrzesien, ale to tez malo prawdopodobne), pan Robert "również fachowiec który zna się na swojej robocie" ma wylaczony telefon, a pan Radek "Naprawde konkretny gosc i super fachowiec" nie istnieje wg operatora telekomunikacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzwanianie powinno działać w 2 strony. W zeszłym tygodniu miałem spotkanie ze swoim ociepleniowcem, którego polecałem i gdy Go zapytałem czy dogadał się z pewną osobą z naszej grupy, to dopiero wtedy przyznał się, że nawet nie dostał odpowiedzi - sam musiał "nagabywać" klienta o odpowiedź. Nie zawsze każdemu musi pasować zarówno cena jak i sama osoba, ale to nie zwalnia nas od poszanowania czasu drugiej osoby.

 

 

Witam

No wojgoc, czuję się wywołana do tablicy. Jeżeli faktycznie chodzi o mnie, to Pan którego mi polecałeś faktycznie nagabywał mnie wręcz o odpowiedź w sprawie złożonej oferty. W gwoli ścisłości wszystkie informacje od niego uzyskałam 16 czerwca, 24 zaś zostałam wezwana do odpowiedzi i to w sposób mało wyszukany. Uważam że dwa tygodnie to rozsądny termin na podjęcie decyzji. Dodam ze ceny które otrzymałam trudno nazwać atrakcyjnymi, w przeciwieństwie do tych, które jak sam pisałeś, płaciłeś Ty. Także medal ma dwie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam folie w łazienkach [ strona północna, pod kolor elewacji ] i faktycznie dają radę, ale od południa jest ryzyko pęknięcia szyby [ podobno ] gdy folia się nagrzeje, więc jej skuteczność nie może być zbyt duża.

 

Do tego zimą też ta folia będzie, a materiał [ na rzepy lub taśmę 2 stronną ] będzie można demontować i nie będzie ograniczał nasłonecznienia wnętrza, które wtedy jest wskazane.

 

Znalazłem taki materiał i polecam innym z podobnym problemem nagrzewania się wnętrza przez okna :)

 

Link:

 

http://allegro.pl/moskitiera-okienna-drobna-na-meszki-odbija-cieplo-i3350769648.html

 

Z zewnątrz może nie wygląda jakoś rewelacyjnie, ale nie widać co się dzieje w środku nawet wieczorem przy włączonym świetle, mocno ogranicza nagrzewanie wnętrza [nie czuć ciepła brązowych paneli na które pada światło słoneczne], do tego działa jako moskitiera, a od wewnątrz widać wszystko z delikatnym przyciemieniem [jak przez siateczkę typ 5060 markiz okien dachowych Velux].

 

Montaż jest szybki i łatwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystopole zaoferowalo mi humus po 350. W Manexie sie oglaszaja ze maja po 250 z jakiejs ich inwestycji. Wszystko za wywrotke 18 T. Ja wciaz szukam. Potrzebuje okolo 180m3 zwyklej i 50m3 czarnej ziemi.

z Oleśnicy, ale to moja okolica, oferują mi 26t ziemi ogrodowej (jak ją nazwano) za 500 zł. Z transportem do Wrocławia wyjdzie trochę więcej. Przeliczając Wasze stawki, wychodzi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No wojgoc, czuję się wywołana do tablicy. Jeżeli faktycznie chodzi o mnie, to Pan którego mi polecałeś faktycznie nagabywał mnie wręcz o odpowiedź w sprawie złożonej oferty. W gwoli ścisłości wszystkie informacje od niego uzyskałam 16 czerwca, 24 zaś zostałam wezwana do odpowiedzi i to w sposób mało wyszukany. Uważam że dwa tygodnie to rozsądny termin na podjęcie decyzji. Dodam ze ceny które otrzymałam trudno nazwać atrakcyjnymi, w przeciwieństwie do tych, które jak sam pisałeś, płaciłeś Ty. Także medal ma dwie strony

 

a jaka podal cene? nie moge znalezc posta Wojgoca na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...