Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a jaka podal cene? nie moge znalezc posta Wojgoca na ten temat.

 

no u nas też był ten pan na wycenie

i też ceny mało atrakcyjne były:

 

o ile dobrze rozszyfrowuję zapiski meza:

 

ruszt x 2 + 1 płyta = 55 zł

ruszt x2 + 2 płyty = 60 zł

wełna na strychu - 8 zł/m2

wełna na czyms tam (niemogę rozczytać meża :D ) 5 zł

podłoga OSB na strychu - 30 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u nas też był ten pan na wycenie

i też ceny mało atrakcyjne były:

 

o ile dobrze rozszyfrowuję zapiski meza:

 

ruszt x 2 + 1 płyta = 55 zł

ruszt x2 + 2 płyty = 60 zł

wełna na strychu - 8 zł/m2

wełna na czyms tam (niemogę rozczytać meża :D ) 5 zł

podłoga OSB na strychu - 30 zł/m2

 

jak te ceny się mają do innych otrzymanych? to ceny ostateczne czy do negocjacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz były po negocjacjach.

 

Inne wyceny: miałam po 45 i 50 zł /m2 bez dodatków typu + x zł za wełnę

a połozenie płyt osb na strychu to w pakiecie.

 

No to ja w ogóle dostałam za sufit jednopoziomowy prosty na stelażu krzyżowym 80 zł a za dwupoziomowy 120 + 25 zł za każdy punkt świetlny

 

Dodam że to cena po negocjacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Forum przeglądam od wielu miesięcy hobbystycznie, ale w końcu przyszła pora i na mnie.

Zaczynam budowę w Oleśnicy. Dom będzie na płycie fundamentowej i nie ma co ukrywać - szukam tanich dostawców materiałów w okolicach. Obecnie szukam pospółki pod płytę. Czy którąś z poniższych kopalni/dostawców polecacie, lub nie, a może kogoś zupełnie innego?

Kopalnia Boguszyce, Kopalnia Stronia III (firma Grzyb), lub Piaskop z Chrząstawy.

Szukam też sprawdzonego inspektora nadzoru z Oleśnicy, bo kierownika budowy mam w postaci szwagra, ale z racji tego, że mieszka we Wrocławiu, nie będzie zbyt często zaglądał. Zależy mi na kimś, komu będzie się opłacało podjechać, czy wręcz podejść gdy będzie taka potrzeba, wiadomo że za odpowiednią opłatą. Buduję na Ratajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam teraz zamowic kilka drzewek do ogrodu na allegro.

Musze najpierw zrobic kilka murkow oporowych z cegly klinkierowej i wyrownac teren gdzieniegdzie.

Na poczatku posadze tylko drzewa, a pozniej dopiero mniejsze rzeczy.

Musze tak to zaplanowac, zeby przy okazji pobytu w domu dosadzac jakies okazy, a jak juz wroce na stale to dopiero cala reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellaj, jak będą upały, to nawet drzewko wysadzone z doniczki z pełną bryłą korzeniową może Ci trafić szlag (tak wynika z doświadczeń forumowiczów opisywanych w wątku pytania do Elfir). poczekaj z tym sadzeniem może do września? a w ogóle jesienią można kupić dużo taniej te same drzewka drzewka z gołym korzeniem i to jest podobno najbardziej opłacalne oraz najbardziej korzystne dla roślin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę ściągnąć płyty betonowe z Radomia. Transport jest bardzo drogi. Na Grupie często polecano szamba z Radomia. Czy ktoś z Grupy planuje w najbliższym czasie (lipcu) jego kupowanie - można byłoby razem się zgrać?

Spierea, planujemy zamawiać w najbliższych dniach szamba z Radomia, z dostawą na początek sierpnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellaj - tak jak Ci pisała Elfir: z doniczkami zawsze kłopot. ja mam od 3 lat 3 winorośle w doniczkach (kupione tuż przed pomysłem o zakupie nowej działki, więc już nie zostały posadzone na starej, a na nowej jeszcze nie ma pod nie bezpiecznego miejsca), nawet mi biedactwa owocuja, ale wciąż a to przesychają, a to je przędziorki atakują, a to chloroza łapie... a byłyby w ziemi, to by były silne i zdrowe, bo to bardzo porządne odmiany. więc jak Ci bardzo zależy, to spróbuj, ale musisz się liczyć z tym, że roślinki może szlag trafić :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...