Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ellaj, jest świetna szkółka w Kątach na ul. Okrzei. ceny są różne - zależnie od gatunku i pory roku (jesienią najtaniej bo z gołym korzeniem). ostatnio wiosną kupowałam dość spore magnolie w doniczkach (taki maks mieszczący się w opelku ;)) to były po ok 30- 35 zł za sztukę, a borówka amerykańska po 6 albo 8 złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Zapytam ponownie - bo nie dostałem żadnej odpowiedzi a temat zaczyna być dla mnie pilny.

Czy ktoś może polecić kogoś do wykonania podbitki? Najlepiej z materiałem, ale nie koniecznie.

Z góry dzięki.

 

Mój dach i podbitkę robił KA- MAX RAFAŁ SAWA, robota zrobiona dokładnie i bez problemów. Telefon znajdziesz w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slezanka, kupilam juz swierk serbski, slidosliwe lamaracka, thuje smaragd i cyprisika groszkowego. To na allegro.

A teraz myslalam o szkolce Konieczko (przez Internet oczywiscie), bo maja wiekszosc tego co potrzebuje i ceny przystepne.

Potrzebuje: sosne Fukai, glediczje Sunburst 4szt., grab pospolity 4szt., klon okraglolistny 3szt., sosne Schwerine, sosne bosniacka 3szt., swierk Hermann Naue 3szt., sosne carsten 3szt., swierk czarny i sliwe dziecieca szczepiona na pniu.

To takie najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slezanka, kupilam juz swierk serbski, slidosliwe lamaracka, thuje smaragd i cyprisika groszkowego. To na allegro.

A teraz myslalam o szkolce Konieczko (przez Internet oczywiscie), bo maja wiekszosc tego co potrzebuje i ceny przystepne.

Potrzebuje: sosne Fukai, glediczje Sunburst 4szt., grab pospolity 4szt., klon okraglolistny 3szt., sosne Schwerine, sosne bosniacka 3szt., swierk Hermann Naue 3szt., sosne carsten 3szt., swierk czarny i sliwe dziecieca szczepiona na pniu.

To takie najwazniejsze.

Ellaj, możesz podać ten namiar na allegro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dachowki Creaton Domino. Mam kilka ofert ale wszystkie oscyluja wokol 65 zl za mkw i okolo 24k za calosc. Wczesna wiosna mialem to samo za jakies 18-20k. Zastanawiam sie czy nie zrobic pelnego deskowania i nie poczekac do wiosny, kwota wyjdzie ta sama ale pokrycie bedzie lepsze. Z waszego doswiadczenia kiedy ceny spadna? Gdzie poza Milenium projekt, Dachy z blachy/Marcinkowice i 3 hurtowniami we Wrocku szukac ? Oferteo, Alledrogo przerobione (te tanie to 8% VAT) i slabo. Moze wprost od producenta, ktos przerabial ?

W gre wchodza inne plaskie jak Nelskamp Nibra G10, Jacobi Stylist czy ostatecznie Tondach Figaro DeLux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te trzy hurtownie to Bystrzycka (najdroższa), Kema i hurtownia z Międzyleskiej. Ceny jakby się umówili.

Millenium Creatona ma drogo ale dobrą cenę na Nbrę G10. Co do strony wizualnej, dom będzie dość nowoczesny w bryle, 1 lukarna, szare okna i wykończenia aby zagrało to z dachówką.

Dachówki płaskie wychodzą obecnie najdrożej. Nowy Creaton z fabryki w Polsce (ale pofalowany, nazwy nie pomnę) to tylko 38 mkw i jest póki co w promocji.

Ale żonie się nie podoba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ciepła zainstalowana :)

Zbiornik cwu - 400l - nagrzany do 60stopni w 1:15 min.

Ruszyliśmy z wygrzewaniem posadzek, temperatura ustawiona na 30stopni zasilania podłogówki, przez pierwszą dobę pompa pracowała 10 godzin. Czy to nie za długo, jeżeli przyjąć, że przy obecnych temperaturach w budynku na parterze jest 24 stopnia, na górze 26stopni, posadzka w momencie uruchomienia ok 24stopnia.

Generalnie Danfos chodzi cicho, męki start sprężarki - faktycznie jak lodówka :)

Zobaczymy jak to będzie wyglądało na koniec okresu wygrzewania posadzek no i w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...