Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

2,9-14

4,7-20

 

Do 14kw pasuje zbiornik 160l? nie bedzie za duzy? metrow bedzie jednak kolo 145, bo zapomnialem, ze nad garazem sa pomieszczenia uzytkowe.

Roznica w cenie miedzy 14, a 20 nie jest duza, ale po co wydawać niepotrzebnie kase jak nie trzeba.

 

A z tymi fachowcami to różnie była, większość powie daj 24 kw ;-)

 

ps. ten vitodens podobno dosc fajny piec, mi ktos polecal buderusa

 

W tym domu o ile wstawisz wszystkie okna i nie pootwierasz ich zimą to spokojnie 10 kW wystarczy razem z CWU, więc weź ten mniejszy.

 

Te minimum 2,9 kW i tak w okresach przejściowych może powodować "taktowanie" - czy masz jeszcze mniejszy kocioł do wyboru ?

 

Co prawda ogrzewam ekogroszkiem, ale mam ciepłomierz i przy większym metrażu nigdy jeszcze nie miałem większego średniodobowego zużycia ciepła niż 7 kW.

 

Mam zasobnik 120 l Galmet Neptun Kombi i spokojnie wystarcza, ale dzisiaj wziąłbym 140 l bo różnica w cenie jest bardzo mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

W tym domu o ile wstawisz wszystkie okna i nie pootwierasz ich zimą to spokojnie 10 kW wystarczy razem z CWU, więc weź ten mniejszy.

 

Te minimum 2,9 kW i tak w okresach przejściowych może powodować "taktowanie" - czy masz jeszcze mniejszy kocioł do wyboru ?

 

Co prawda ogrzewam ekogroszkiem, ale mam ciepłomierz i przy większym metrażu nigdy jeszcze nie miałem większego średniodobowego zużycia ciepła niż 7 kW.

 

Mam zasobnik 120 l Galmet Neptun Kombi i spokojnie wystarcza, ale dzisiaj wziąłbym 140 l bo różnica w cenie jest bardzo mała.

 

Dziś rozmawiałem z Buderusem i pan powiedział mi, że piec 14kw spokojnie wystarczy, ale jesli chce zupełnie komfortowo (szybko i sprawnie) ogrzewać wodę przy 4-5 osobach w domu i zasobniku 160l, to poleca mi 20kw (gaz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo komfortowo, 160 l musi sie nagrzewac w ciagu 5 min do temperatury ponad 40 stopni... Czemu nie dac wiekszego zasobnika, zeby bylo komfortowo?

Podczas kąpieli w wannie zużywa sie ok 150l. Dwum osobom, jedna po drugiej juz będzie ciężko sie wykąpać przy 160l.

 

Zgadza się - to wszystko zależy od zapotrzebowania na CWU.

 

U mnie wystarcza 120 litrów na dużą wannę bo zanim się w niej ktoś zdąży wykąpać woda w zasobniku jest już nagrzana [przy 14 kW to zajmie to około 15 minut do 50 st C].

 

Gorzej gdy jedna osoba kąpie się w wannie a druga chce wziąć prysznic w tym samym czasie - wtedy faktycznie albo trzeba by grzać CWU do 80 st C albo mieć większy zasobnik, ale to się u mnie jeszcze od kilku lat nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam polecanego na forum pana Sylweriusza (ocieplenia poddaszy, zabudowa GK inne).

 

Pan Sylwek tak zdolnie upieprzyl mi sciany gruntem (przed akrylowaniem styku GK i scian), ze nijak nie jestem w stanie zaciekow zamalowac (tak, probowalem juz grunt, farbe gruntujaca i farbe na plamy i zacieki).

 

po pierwszym malowaniu:

20130821_143745.jpg

20130820_194449.jpg

20130820_194355.jpg

po drugim malowaniu:

20130821_115909.jpg

po trzecim malowaniu:

20130821_143951.jpg

 

Oczywiscie pan Sylwek sie wypiera i twierdzi, ze to nie jego wina, ze tak sie gruntuje i ze nie ma problemu tego zamalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam polecanego na forum pana Sylweriusza ...

 

No pięknie, a wystarczyło przy gruntowaniu zwrócić na to uwagę.

 

Ja ze swojej strony OSTRZEGAM wszystkich przed moja ekipą, spieprzyli prawie wszystko co możliwe.

(ścianki działowe, ściany szczytowe, więźbę)

 

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA

"LACHOWICZ" EWELINA LACHOWICZ

Jutrzyna

57*-120 Wiązów

 

Tak, to ta Pani, która startowała na burmistrza rok temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, a wystarczyło przy gruntowaniu zwrócić na to uwagę.

 

Wystarczyloby, gdyby nie zrobili tego w ciagu paru godzin, jak bylem w pracy. Nie po to biore ekope, zeby brac urlop i pilnowac ich 24/7, aczkolwiek staram sie byc jak najczesciej i co pare dni brac wolne.

 

Pan Sylwek obiecal pokryc koszt dodatkowej farby, ale mojego urlopu na malowanie mi nie zwroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - to wszystko zależy od zapotrzebowania na CWU.

 

U mnie wystarcza 120 litrów na dużą wannę bo zanim się w niej ktoś zdąży wykąpać woda w zasobniku jest już nagrzana [przy 14 kW to zajmie to około 15 minut do 50 st C].

 

Gorzej gdy jedna osoba kąpie się w wannie a druga chce wziąć prysznic w tym samym czasie - wtedy faktycznie albo trzeba by grzać CWU do 80 st C albo mieć większy zasobnik, ale to się u mnie jeszcze od kilku lat nie zdarzyło.

 

Masz rację, wszystko zależy od zapotrzebowania na wodę oraz na temperaturę podgrzewanej wody.

 

Gdyby przy pompie danfoss z wbudowanym zbiornikiem 180L, można było bez problemu rozbudować w przyszłości o dodatkowy zbiornik, to brałbym te 180 L bez pytań. Można postarać się dopasować do brania kąpieli w pewnym odstępie czasowym aby nie mieć przykrej niespodzianki pod prysznicem :) Ale właśnie ze względu na brak możliwości rozbudowy o dodatkowy zbiornik, postanowiliśmy nie ryzykować i wzieliśmy większy zbiornik, przy którym wody nie powinno zabraknąć nawet przy kąpieli dwóch osób naraz w różnych łazienkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję dobrej firmy z okolic Wrocławia/Oleśnicy do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na jakąś konkretną, na razie jesteśmy na etapie poszukiwania fachowca godnego polecenia. czy ktoś z forumowiczów budował POŚ i może się wypowiedzieć w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić niedrogie źródło styropianu na ocieplenie?

 

Właśnie, ocieplenie. Zacząłem interesować się tematem i już mnie głowa boli. Kołkować - nie kołkować, frezy to pomyłka - frezy są super, grafitowy się kurczy - grafitowy ma super lambdę, lambda to tylko marketing - nie, trzeba kupić min. 031, piankować - nie pankować

 

ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ocieplenie. Zacząłem interesować się tematem i już mnie głowa boli. Kołkować - nie kołkować, frezy to pomyłka - frezy są super, grafitowy się kurczy - grafitowy ma super lambdę, lambda to tylko marketing - nie, trzeba kupić min. 031, piankować - nie pankować

 

ech....

 

Miloszk, my robiliśmy ze zwyklego styropiani 20cm, nie frezowany, bo ponoć dużo odpadów. Panowie styki uszczelniali pianką. Kołki, mówią, że dają na wysokie domy, takie jak nasze nie muszą być, nasz wykonawca jednak zrobił.

 

Jeżeli chodzi o klejenie, to polecają klej nie dawać plackami, tylko zamknięte koło na brzegach styropianu i środek. Jeżeli juz kołkujemy, to miejsce gdzie jest kolek, wycina się pod średnicę kołka, który po montażu przykrywa się wyciętym koreczkiem :)

 

Lista startowa musi być, aby gryzonie nie weszły.

 

Jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam polecanego na forum pana Sylweriusza (ocieplenia poddaszy, zabudowa GK inne).

 

Pan Sylwek tak zdolnie upieprzyl mi sciany gruntem (przed akrylowaniem styku GK i scian), ze nijak nie jestem w stanie zaciekow zamalowac (tak, probowalem juz grunt, farbe gruntujaca i farbe na plamy i zacieki).

Oczywiscie pan Sylwek sie wypiera i twierdzi, ze to nie jego wina, ze tak sie gruntuje i ze nie ma problemu tego zamalowac.

a co to za grunt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, w Waszych dziennikach parę razy natknęłam się na informację, że korzystacie z jakiegoś fajnego programiku do rozliczania ulgi budowlanej. Niestety teraz kiedy potrzebuję, nijak nie mogę znaleźć namiaru na niego. Poratujcie jakimś linkiem albo nazwą
Renorl, link do programu http://pit.republika.pl/vzm.htm (podsyłałam go Mooreli). Korzystałam z niego, jest bardzo prosty. Trzeba zapłacić za 2 sms-y (2x 5 zł netto) - jeden program, drugi wyszukiwarka do sprawdzenia czy można odliczyć dany towar czy nie. Wniosek składałam już i dostałam zwrot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!!!!

Jesteś wielka:)!

 

 

 

 

 

 

 

Renorl, link do programu http://pit.republika.pl/vzm.htm (podsyłałam go Mooreli). Korzystałam z niego, jest bardzo prosty. Trzeba zapłacić za 2 sms-y (2x 5 zł netto) - jeden program, drugi wyszukiwarka do sprawdzenia czy można odliczyć dany towar czy nie. Wniosek składałam już i dostałam zwrot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...