Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mila_Wroc, a szkło w tej barierce będziecie mieć mocowane do muru na zewnątrz otworu (tafla wychodzi na mur poza obrys otworu) czy przez uchwyty wystające z warstwy ocieplenia wewnątrz obrysu otworu okiennego w murze? Bo ja szukam kogoś kto mi wykona ten drugi wariant, coś jak tutaj:

 

http://imageshack.us/a/img850/2310/img0593hq.jpg

 

Zresztą jutro się do Ciebie odezwę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobre pytanie..

Nie iwem jak to będzie, ale tak myśle ze jakbyś teraz załozył te mocowania to nawet w wersji nr 1 mozna by to potem w ociepleniu schować :hmm:

bede moze w tym tyg dzwonicdo mojego barierkowca to mogę go dopytać, a jakby był wkrótce na montażu (bo on nie z wro) to może by się i z Tobą spotkał, no chyba ze już kogoś masz?

 

My robimy z nierdzewki - na jednym oknie takie skzó, na balkonie po prostu barierki

a na schodach barierka + pochwyt drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersję nr 1 można zrobić spokojnie nawet po skończeniu elewacji i jest dużo prostsza, wystarczy się przewiercić na wprost do muru.

Niestety moim zdaniem to gorzej wygląda, no i jak później umyć część szyby nachodzącą na mur z szczeliną ok 2 cm...

 

a wygląd to wtedy tak

 

http://www.bartinox.pl/photos/40129/zabezpieczenia_okienne_3.JPG.jpg

 

jak coś chętnie pogadam z Waszym fachowcem,barierki zresztą też będziemy niedługo robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wszystko zależy od zapotrzebowania na wodę oraz na temperaturę podgrzewanej wody.

 

Gdyby przy pompie danfoss z wbudowanym zbiornikiem 180L, można było bez problemu rozbudować w przyszłości o dodatkowy zbiornik, to brałbym te 180 L bez pytań. Można postarać się dopasować do brania kąpieli w pewnym odstępie czasowym aby nie mieć przykrej niespodzianki pod prysznicem :) Ale właśnie ze względu na brak możliwości rozbudowy o dodatkowy zbiornik, postanowiliśmy nie ryzykować i wzieliśmy większy zbiornik, przy którym wody nie powinno zabraknąć nawet przy kąpieli dwóch osób naraz w różnych łazienkach.

Jak dla mnie ta dyskusja trochę pachnie przesadyzmem. Proszę się nie obrażać za mój tekst, bo... każdego dotykają takie wydumane problemy na etapie budowy. Kupując auto, nie bierzemy pod uwagę, że za 5 lat nam się przyda, bo będziemy chcieli zabrać zabytkowy kredens po babci, a na taki transport przydałaby się ciężarówka. W dawnych czasach, gdy rodziny były większe, a kąpiel brana była w sobotę wieczorem jeden po drugim, ludziom jakoś wystarczał bojler elekryczny 100l. Fakt faktem, że trzeba było sprawdzać czy woda już ciepła. Teraz mając i większy zasobnik, i mocniejszy (od tego bojlera) kocioł, i baterie termostatyczne, i więcej czasu na kąpiel, zastanawiacie się czy... nie lepiej kupić "ciężarówki", nie biorąc pod uwagę jakie ona ma spalanie. Każdy zasobnik traci ciepło - zarówno przez płaszcz, jak też przez przyłącza. Nie sprawdzałem dokładnie, ale coś mi świta, że po 24h było 20 stopni zamiast 40 i to zapewne dlatego, że niewiele niższa była temperatura w kotłowni. Większy będzie tracił więcej. Jeżeli kocioł ma jedną moc na grzanie c.o. i cwu, to przewymiarowany przez cwu, będzie miał niższą sprawność przy grzaniu c.o.

Co się tyczy przesadyzmu w moim wykonaniu - to była kwestia jak sterować kominkiem przy podłogówce, grzejnikach i otwartych przestrzeniach. Myślałem, dumałem i ... nie kupiłem jeszcze nawet sterownika do kotła, a jakoś nie odczułem dyskomfortu, kiedy paliłem w kominku.

Wracając do tematu - zgadzam się z Susenserem. Póki nie ma się dużej rodziny, o ustalonym trybie życia (kąpiel w wannie wszystkich między 20:00 a 21:00), to podnosząc za wczasu temperaturę na zasobniku i rozciągając delikatnie czas kąpieli - spokojnie da radę żyć z małym kotłem i małym zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłam sie na pyrolize w czyszczeniu a to droga impreza..

Moze jest jakis sensowny model z pyrolizą i by miał prowadnice teleskopowe?

Nie wiem jak jest obecnie, ale jak kupowałem przed ponad 2 laty, to jedno wykluczało drugie - prowadnice nie wytrzymują temperatury przy wypalaniu. Ja kupiłem Siemensa z pyrolizą, w promocji były prowadnice za free, ale będę musial je wyciągać przed wypalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he spiraea dla Spirea ;)

Faktycznie fajnie to kwitnie. Strasznie się to potrafi rozrość, ale daje się ładnie obciachać nożycami do żywopłotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest obecnie, ale jak kupowałem przed ponad 2 laty, to jedno wykluczało drugie - prowadnice nie wytrzymują temperatury przy wypalaniu. Ja kupiłem Siemensa z pyrolizą, w promocji były prowadnice za free, ale będę musial je wyciągać przed wypalaniem.

 

hmmm.. mamy jakiegoś boscha sprzed dobrych 6 lat lepiej, który w standardzie miał program clean polegający na wypalaniu ścianek oraz prowadnice teleskopowe. Niestety nie wiem czy to pyroliza... A zamiast prowadnic teleskopowych, to pamiętam model z wózkiem, który wraz z frontem pozwalał wyjechać z potrawą i podjechać prosto pod stół - niestety taka opcja nie nadaje się do zabudowy słupkowej, ale ten "bajer" wtedy mi się strasznie podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. mamy jakiegoś boscha sprzed dobrych 6 lat lepiej, który w standardzie miał program clean polegający na wypalaniu ścianek oraz prowadnice teleskopowe. Niestety nie wiem czy to pyroliza...

Nie pamiętam skąd wiem, że trzeba wyciągnąć - może z forum, może z salonu, może z instrukcji, a może po prostu z sieci (np. TUTAJ )).

Droższe modele Siemensa mają pyrolizę (activeClean), a tańsze specjalną powłokę (ecoClean?). Braciszek Bosch będzie miał to samo, tylko nazwa może być ciut inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, może czas w końcu przeczytać instrukcję :)

Ja - wbrew temu że jestem mężczyzną - zwykle czytam instrukcje :) Choć czasem z opóźnieniem ;)

Wracając do teleskopowych - chodzi o to, że jako element ruchomy są dość dokładnie spasowane. Poza tym są cienkie. Kiedy zaczyna się wypaleanie, temperatura jest dużo wyższa niż normalna i mogłyby się wypaczyć. Tak na marginesie - piekarniki z pyrolizą ponoć nie mogą być montowane koło lodówki i w ogóle mają większe wymogi na prześwity, a może się zdarzyć iż materiał z którego są zrobione meble zaprotestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałam wypowiedzieć się na temat moich doświadczeń z ekipą od wylewek polecaną tu na forum- Pana Jarka K. Otóż ze współpracy nie jestem zadowolona i z mojej strony nie polecam. Pan Jarek trzyma"10 srok za ogon" i nie bardzo wie co i gdzie robił. Nie została u mnie dolana podłoga w jednym miejscu. Zgłosiłam to (na prośbę wysłałam maila ze zdjęciem) i dostałam zapewnienie że robota zostanie poprawiona 26 czerwca. Oczywiście w środę nikt się nie pojawił, ani nie zadzwonił. Po powrocie z urlopu (na który wyjechałam w środę wieczorem) przy okazji wizyty Pana Adama R.- hydraulika, temat feralnej wylewki został ponownie poruszony. Tym razem to Pan Adam dzwonił do Pana Jarka i prosił o poprawkę. Wówczas Pan Jarek powiedział Panu Adamowi, że nie zapłaciłam Panu Jarkowi za styropian i on nic poprawiał nie będzie, dopóki się nie rozliczę. Pech chciał, że styropianu nie brałam od Pana K., styropian rozkładał Pan Adam (podłogówka na całości), który nie pamiętał czyją WZ na materiał podpisywał, jednak piłeczka została przerzucona. Niewiele myśląc pojechałam do sklepu w którym się zaopatrywałam i poprosiłam o odszukanie WZ-etki podpisanej przez Pana hydraulika (Faktury mam w domu). Zrobiłam skan i wysłałam mailem do hydraulika, który zapewnił mnie ze przesłał go do sławetnego Pana Jarka. Do dziś dnia cisza. Nie zostałam przeproszona za pomówienie( bąź co bądź zarzucono mi kradzież 2000 zł), ani też nie poprawiono feralnej wylewki. Nie chce mi się opisywać całej przygody z wylewkarzami, bo dużo by pisać, wrzucam jedynie zdjęcie mojego "kawałka podłogi".

Nie polecam i przestrzegam żeby nie płacić zanim nie zobaczy się roboty, bo to był mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nadeszła ta chwila, kiedy trzeba się wykańczać. Wobec tego szukam wykonawców, którzy ze mnie nie zedrą skóry, ale zrobią dobrze:

- podłogi - deski lite klejone do podłoża

- wentylacje mechaniczną z rekuperatorem

- przydomową oczyszczalnię ścieków

- kafle w łazienkach i kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nadeszła ta chwila, kiedy trzeba się wykańczać. Wobec tego szukam wykonawców, którzy ze mnie nie zedrą skóry, ale zrobią dobrze:

- podłogi - deski lite klejone do podłoża

- wentylacje mechaniczną z rekuperatorem

- przydomową oczyszczalnię ścieków

- kafle w łazienkach i kuchni

 

Na kafle i rekuperacje mam fajne ekipy, jak chcesz to pisz na priv Z resztą niestety nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dajcie proszę znać dlaczego na priv a nie oficjalnie tu na forum (młody na forum jestem więc może nie znam dobrze zasad)?

Rozsądek podpowiada by pomóc też pozostałym i tym w przyszłości - i dać im odpowiedź zanim zadadzą pytanie.

Inaczej ktoś za dwa dni napisze taki sam post, z taką samą prośbą. A postów tutaj sporo :)

 

Na kafle i rekuperacje mam fajne ekipy, jak chcesz to pisz na priv Z resztą niestety nie pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dajcie proszę znać dlaczego na priv a nie oficjalnie tu na forum (młody na forum jestem więc może nie znam dobrze zasad)?

Rozsądek podpowiada by pomóc też pozostałym i tym w przyszłości - i dać im odpowiedź zanim zadadzą pytanie.

Inaczej ktoś za dwa dni napisze taki sam post, z taką samą prośbą. A postów tutaj sporo :)

 

Ok Może masz rację

Rekuperacja- Pan Marcin - 603131975

Kafle + Regipsy - Pan Andrzej - 784338698

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiarów na dekarza który potrafiłby estetycznie wykonać obróbki blacharskie ścianek attykowych daszków płaskich na rąbek stojący (tak to się chyba nazywa) oraz obróbki blacharskie bocznych połaci dachu. Super jakby też nie był przy tym za drogi ;)

Możecie kogoś polecić ?

 

Moze i mozemy, ale ja ciagle czekam.

Mialam termin na czerwiec, ale przez pogode chyba sie opoznilo i teraz pan Marcin sie nie odzywa:(

W kazdym razie, jestem umowiona z panem Marcinem Czekajem.

Polecany tez byl pan Cieciwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...