Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mi bardzo zależało aby nie tracić miejsca na szafki/półki w garażu, stąd dokładne wyliczenia gdzie będzie jednostka, aby mi się rury na ścianie nie plątały... U nas ostatecznie wyszło po gniazdku na piętro, szufelki w kuchni i wiatrołapie, a w garażu gniazdo w jednostce...

 

u nas wyszło jedno gniazdo na parterze, szufelka w kuchni i wiatrołapie, oraz dwa gniazda na piętrze. No i musi być jednostka z gniazdem aby było w garażu....

 

Co do miejsca, centrala przewidziana we wnęce, gdzie i tak żadne półki bym nie wieszał, więc nie było potrzeby robienia na wymiar....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na końcu, do zgłoszenia zakończenia budowy jest potrzebne.

 

Dzięki.

 

Mając wszystkie przyłącza, robiąc wykończenie, mogę już składać papiery na odbiór budynku? czy kiedy mogę to robić? Mam się tam zameldować? Dopiero uchwalili nazwę ulicy, ale jeszcze nie wszedł w życie dziennik ustaw i nie mam numeru domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie odwiedź wątki ogrodnicze. Tam więcej wiedzy o tym, jaką mieszankę wybrać. Dobrze wiedzieć jaka ziemia za oknem i jakie warunki (nasłonecznienie, wilgotność) tam panują.

To jest chyba ten wątek o trawach.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1840-Jaka-trawa-w%C4%85tek-zbiorczy-o-gatunkach-odmianach-i-mieszankach-na-trawniki

 

EDIT: widzę, że już się znalazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggy, z rzeczy grubych, musisz mieć np ocieploną elewację (żeby się obrys budynku już nie zmienił), taras (jeśli jest w projekcie), wtedy zlecasz inwentaryzację powykonawczą geodecie. z rzeczy drobnych a ważnych - należy mieć np barierki na balkonach. zameldować się nie możesz bez odbioru (w każdym razie ja musiałam okazać kwit o odbiorze w gminie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggy, z rzeczy grubych, musisz mieć np ocieploną elewację (żeby się obrys budynku już nie zmienił), taras (jeśli jest w projekcie), wtedy zlecasz inwentaryzację powykonawczą geodecie. z rzeczy drobnych a ważnych - należy mieć np barierki na balkonach. zameldować się nie możesz bez odbioru (w każdym razie ja musiałam okazać kwit o odbiorze w gminie).

 

chyba są rózne praktyki bo nas zameldowali bez odbioru. na zapolskiej powiedzieli ze musi byc numer "policyjny" w księdze wieczystej lub akcie notarialnym. u nas od początku była nazwa ulicy i numer więc nie było problemu.

a do odbioru potrzebny jest jeszcze wpis kierwonika budowy do dziennika o zakończeniu budowy. nasz powiedział ze musi być w środku przynajmniej łązienka zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggy, z rzeczy grubych, musisz mieć np ocieploną elewację (żeby się obrys budynku już nie zmienił), taras (jeśli jest w projekcie), wtedy zlecasz inwentaryzację powykonawczą geodecie. z rzeczy drobnych a ważnych - należy mieć np barierki na balkonach. zameldować się nie możesz bez odbioru (w każdym razie ja musiałam okazać kwit o odbiorze w gminie).

 

ocieplenie jest, barierki są. Taras w poniedziałek już będzie gotowy.

 

Czyli co, w przyszłym tygodniu mogę zlecić geodecie pomiar powykonawczy i jazda oddawać budynek do użytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba są rózne praktyki bo nas zameldowali bez odbioru. na zapolskiej powiedzieli ze musi byc numer "policyjny" w księdze wieczystej lub akcie notarialnym. u nas od początku była nazwa ulicy i numer więc nie było problemu.

a do odbioru potrzebny jest jeszcze wpis kierwonika budowy do dziennika o zakończeniu budowy. nasz powiedział ze musi być w środku przynajmniej łązienka zrobiona.

 

chociaż jedna? :) no to już też jest.

 

Ale jeszcze nie ma tabliczki z nazwą ulicy :( jest uchwalona i zatwierdzona, ale chyba jeszcze nie minął okres wejścia w życie :( no i numeru nie mamy, bo bez ulicy nie możemy wnioskować chyba...

 

Ale mogę zacząć załatwiać odbiory różnych przyłączy, zlecać geodecie naniesienie na mapę wszystkich niezbędnych rzeczy i później załatwiać formalności z numerem, zameldowaniem i innymi rzeczami? Czy muszę najpierw mieć ulicę i numer domu, aby jakiś adres do tych odbiorów wpisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - u mnie gmina wymagała zaświadczenia z powiatu o odbiorze budynku, żebym się mogła zameldować.

 

 

do wszystkich - oddam w dobre ręce ok 15 sztuk JUKKI OGRODOWEJ, która wygląda tak, gdy nie kwitnie:

http://images8.fotosik.pl/108/78a1db3ac148d744.jpg

 

i tak, gdy kwitnie:

http://kwiaty-ogrody.pl/wp-content/uploads/2010/05/jukka-ogrodowa.jpg

roślina jest mega łatwa w uprawie. teoretycznie wymaga ziemi zasadowej i przepuszczalnej, ale w praktyce urośnie wszędzie, byle miała słońce i nie za mokro. idealna na tak zwaną "patelnię" - czyli miejsca, gdzie jest sucho i słonecznie, a jak ktoś ma piaszczystą glebę, to już w ogóle stworzy jej raj :)

 

wszystkie wyhodowałam osobiście z jednej zaszczepki w ciągu ostatnich 8 lat, oddaję, bo mój mąż ich nie lubi, a mnie się zmieniła koncepcja rabaty, na której aktualnie są.

 

w zamian chętnie przyjmę czerwone lub różowe piwonie albo róże parkowe, ale jak ktoś będzie miał tylko dobre słowo, to też może być :) odbiór osobisty, ale nie trzeba przywozić szpadla - pożyczę własny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc,

 

pan Adam jeszcze nam jutro grzejniki zakąłda, piec jakos wkrótce i moze go o przełożenie jednego przyłacza do umywalki poproszę.

 

 

 

Ziggy - a taras jaki masz? Drewno czy kompozyt?

 

Bo szukam kogos kto mi własnie taras zrobi w sensownej cenie.

jakie deski (firmę) z kompozytu polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc,

 

pan Adam jeszcze nam jutro grzejniki zakąłda, piec jakos wkrótce i moze go o przełożenie jednego przyłacza do umywalki poproszę.

 

 

 

Ziggy - a taras jaki masz? Drewno czy kompozyt?

 

Bo szukam kogos kto mi własnie taras zrobi w sensownej cenie.

jakie deski (firmę) z kompozytu polecacie?

 

Mila,

na taras poszły deski Bankirai. Na początku myśleliśmy o kompozycie, byliśmy już przekonani na 90%, póki nie pojechaliśmy zobaczyć na żywo... Wybraliśmy deski egzotyczne...

 

Robi ekipa co robiła u Spirei. Wypowiem się jak skończą. Dzisiaj układali legary, jutro mają skończyć. Najpóźniej w poniedziałek dodam zdjęcia i wypowiem się o ekipie.

Dzisiaj to wygląda tak:

DSC_0152.jpg?psid=1

DSC_0156.jpg?psid=1

DSC_0155.jpg?psid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila,

na taras poszły deski Bankirai. Na początku myśleliśmy o kompozycie, byliśmy już przekonani na 90%, póki nie pojechaliśmy zobaczyć na żywo... Wybraliśmy deski egzotyczne...

 

DSC_0152.jpg?psid=1

DSC_0156.jpg?psid=1

DSC_0155.jpg?psid=1

 

Ja rozważam te deski http://multiprodukt.pl/pl/c/Plastivan-DuoFuse/36

 

Ale musze policzyć ile to z m2 wychodzi.

W tarasie interesuje mnie najbardziej by był bezobłsugowy ;)

Żadnego olejowania, impregnowania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila,

na taras poszły deski Bankirai. Na początku myśleliśmy o kompozycie, byliśmy już przekonani na 90%, póki nie pojechaliśmy zobaczyć na żywo... Wybraliśmy deski egzotyczne...

 

 

Ja rozważam te deski http://multiprodukt.pl/pl/c/Plastivan-DuoFuse/36

 

Ale musze policzyć ile to z m2 wychodzi.

W tarasie interesuje mnie najbardziej by był bezobłsugowy ;)

Żadnego olejowania, impregnowania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam te deski http://multiprodukt.pl/pl/c/Plastivan-DuoFuse/36

 

Ale musze policzyć ile to z m2 wychodzi.

W tarasie interesuje mnie najbardziej by był bezobłsugowy ;)

Żadnego olejowania, impregnowania itd.

 

Mila,

 

Chyba mam od nich oferte na kompie, cały system do montażu po przeliczeniu na m2 wychodził więcej niż 400 zl.

 

Znajdę na kompie och ofertę i podeślę do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...