Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A jakie teraz są stawki za ocieplenie (styro) + tynk? Możecie podać jakieś namiary na kogoś dobrego?

 

mnie robił wszystko pan Lech, tel 691 76 39 26

potem robił jeszcze u Spirei sam tynk

 

jesteśmy zadowoleni, aczkolwiek mąż na początku jednego z jego pracowników mocno przećwiczył w temacie wyprowadzania ocieplenia pod dachem. no i dobrze jest sobie napisać w umowie wszystko, co się chce mieć.

 

możesz się powołać na Monikę z Sadowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie robił wszystko pan Lech, tel 691 76 39 26

potem robił jeszcze u Spirei sam tynk

 

jesteśmy zadowoleni, aczkolwiek mąż na początku jednego z jego pracowników mocno przećwiczył w temacie wyprowadzania ocieplenia pod dachem. no i dobrze jest sobie napisać w umowie wszystko, co się chce mieć.

 

możesz się powołać na Monikę z Sadowic.

 

 

To się zdziwiłem, 50 zł/m2 to sporo. Liczyłem raczej na 40-45 :(

 

A swoją drogą czy można prosić o jakiś wycinek z Twojej umowy, żeby zobaczyć co pisaliście. Chodzi mi o część gdzie właśnie opisano "co się chce". I ciekaw jestem o co chodziło z tym wyprowadzeniem ocieplenia. U mnie będą robić w tym miesiącu to bym wiedział jak ich "ćwiczyć" mam ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowy w wersji cyfrowej mi gdziesik wsiąkły, chyba były na drugim kompie, chwilowo nie mam dostępu.

 

co do wyprowadzanie ocieplenia pod dachem, chodziło o ładne przycięcie styro pod kątem, żeby się elegancko schodził z wełną w połaciach dachu.

 

A masz może zdjęcie jak to wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam dobrego stolarza do wykonania obicia schodów betonowych drewnem.

Możecie kogoś polecić?

 

Pozdrawiam

 

Ja jestem zadowolona z moich schodów. Jedne robiłam na samodzielnej konstrukcji, drugie kładzione na beton. Robił Pan Marek 501725263.

Na początku byłam trochę przerażona "ciężkością" kontaktu, ilością pytań i ich szczegółowością, ale widziałam schody u znajomych więc wytrwałam:) Konkurencyjny cenowo, dokładny, ale jeśli chcesz wizualizację czy kontakt mailowy to odpada, bo Pan z poprzedniego pokolenia- nie używa myszki tylko ołówka i papieru milimetrowego. Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby zobaczyć co pisaliście. Chodzi mi o część gdzie właśnie opisano "co się chce". I ciekaw jestem o co chodziło z tym wyprowadzeniem ocieplenia. U mnie będą robić w tym miesiącu to bym wiedział jak ich "ćwiczyć" mam ja :)

 

jadąc z pamięci, ja np. dołączyłem jako załącznik rzuty elewacji z zaznaczonym rodzajem i grubością ocieplenia w każdym miejscu, oraz zaznaczeniem kluczowych elementów. Poza tym wytyczne wykonania w stylu

- rodzaj systemu ocieplenia, aby wykonawca nie dokupił sobie czasem zwykłego kleju/siatki jak mu braknie

- metoda klejenia płyt np. obwodowe (ramka) + placki, jakie minimalne pokrycie itp.

- pianowanie powierzchniowe połączeń między płytami

- oklejenie ścian szczytowych z góry, wypełnienie ociepleniem murłaty z zewnątrz itp.

- ilość i rodzaj kołków na m2, u nas np. w zapisie było frezowanie i zatyczki styropianowe (termodyble), w tym specjalne wytyczne dla części gdzie ba elewacji będą płytki

- ile styropian ma nachodzić na ramę okienną

- czy mają być listwy przyokienne

- czy i gdzie stosować taśmę dylatacyjną

- czy stosować listwę startową, czy narożnik z kapinosem, jakie narożniki itp. w zależności co chcecie mieć zrobione w konkretny sposób a wykonawca mógłby zrobić inaczej ...

 

czyli trochę formalizmu rzeczy które i tak się zawsze omawia, ale na budowie warto się zabezpieczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zdaje się ze masz je na serwerze M$ pod adresem https://nbvdbq.sn2.livefilestore.com/.... Ale żeby je zobaczyć trzeba mieć konto u nich i się zalogować (taki jest efekt po wklejeniu pełnego linka) - stąd zapewne nie możemy zobaczyć Twoich zdjęć. Musisz je umiescić gdzies gdzie będą widoczne bez logowania itp. Pewnie jako zalogowany spokojnie je widzisz.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus zastrzeżenie, że wykonawca jest zobowiązany przestrzegać wszystkich zaleceń producenta systemu, ktore sobie można ściągnąć z www i dołączyć jako załącznik do umowy.

 

Dzięki za porady, na pewno pomogły. Jedno mnie tylko ciekawi, czy listwy przyokienne daje się już na etapie zbrojenia czy dopiero na etapie tynków? I czy dawać je w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwy przyokienne mają od razu siatkę zbrojącą. Najlepiej chyba przykleić listwę która wyznacza jak daleko ma najść ocieplenie na ramę okienną, do tego docisnąć styropian, a na koniec zazbroić i otynkować. Są różne listwy w zależności od grubości docelowego tynku.

Czy dawać? to juz każdy sam musi sobie odpowiedzieć.. Koszt w sumie nieduży, teoretycznie równo ładnie wykańcza okno i daje w miarę szczelną dylatację. Ale jak się będzie spisywać po nastu/dziesięciu latach to się dopiero okaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...