Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jeśli masz wysoki poziom wód gruntowych to rozważ papę, jeśli nie to daj folię

 

Za niski nie jest,ale mam 0 wyciągnięte 60cm ponad grunt. Do tego sam piach do 3m z tego co widziałem jak robili przyłącza. Biorąc pod uwagę podciąganie kapilarne piachu:

Żwir <3 cm

Piasek gruby 3 - 15cm

Piasek średni 15 - 30cm

Piasek drobny 30 - 50cm

Piasek pylasty 50 - 200cm

Pył 200 - 500 cm

Glina 500 - 1500 cm

 

Dam folie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz teren się nie rózni od twojego w sensie profilu i dzieli nas max 40 cm jeśli chodzi o wysokośc. Moi sąsiedzi dawali pape i to termozgrzewalną. Łączyli wszystko na gorąco z izolacją ścian tak aby zrobić wanne z papy. Czy to dobrze czy źle nie wiem ale Pan Kami.... jest budowlańcem więc chyba wiedział co robi :)

U mnie też zaczynają podłączenia sieci robić. Długo negocjowałem z naszym wspólnym wykonawcą ... u mnie plusem jest że zna teren dokładnie bo robił przyłącza u wszyskich sąsiadów wokół.

 

CODI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz teren się nie rózni od twojego w sensie profilu i dzieli nas max 40 cm jeśli chodzi o wysokośc. Moi sąsiedzi dawali pape i to termozgrzewalną. Łączyli wszystko na gorąco z izolacją ścian tak aby zrobić wanne z papy. Czy to dobrze czy źle nie wiem ale Pan Kami.... jest budowlańcem więc chyba wiedział co robi :)CODI
no wiedział:rolleyes: - zrobił z duuuzym zapasem na zmiane warunków geologicznych:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to, nasze działki są zlokalizowane na Maślicach. Woda jest wysoko, wiosną nawet na głębokości 20-30 cm, średnio około 50-60cm. W 1997 na łąkach stała woda w 2009 wybiła kanalizacja deszczowa. Takie zabezpieczenie powinno zminimalizować potencjalne skutki takich sytuacji. Wszyscy jesteśmy podniesieni, Boruva o 60, ja o 40 (będąc i tak około 40 wyżej niż jego działka) sąsiad o 30 cm. Developer za mną podniósł teren o 1,3m. To też powoduje że zamierzam zrobić "wanne" z papy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić wkład kominowy do gazu?

 

Ja chciałem aby był to komin ceramiczny a nie blaszany. Głównie ze względnu na długość gwarancji. Brałem tego producenta http://www.kominy-niko.pl/ przez firmę

 

CENTRUM KOMINA Spółka z ograniczoną

odpowiedzialnością Sp.k.

Osadnicza 35, 65-001 Zielona Góra

Tel.: 68 323 71 90

 

Kupowałem z transportem kurierem. Co ciekawe za przesyłkę policzyli 750 zł (w sumie było 3 przewody spalinowe + 3 wentylacyjne) a i tak wyszło sporo taniej niż szukając po dostawcach tutaj w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę Wrocławską do której wniskuję o przyjęcie :)

 

Zmienię z lekka temat bo szukam pomocy.

 

Jestem troszkę nietypowym forumowiczem ponieważ dom już zbudowałem i w zasadzie powinienem teraz mądre porady dawać "nowym", ale z powodów rodzinno/prywatno/zawodowych z wielką przyjemnością z W-wy do Wrocka sie przeprowadziłem.

Dom zbudowany sprzedany a, że budowa to choroba nieuleczalna (w moim przypadku) to znowu się buduję ... a dokładniej za 1-2 tygodnie powinienem mieć pozwolenie na budowę ;)

 

Tak więc nauczony (ciężkim) doświadczeniem współpracy w wykonawcami w łikend siadłem przed kompem do szukania ekipy do budowy SSO i oto co znalazłem:

 

- 18 autoreklam ... z czego około połowa bardzo dobrych (znaczy nie kilka postów i wszystkie rekalmą)

- 9 wykonawców polecanych z kontaktami ... z czego 2 już nie buduje, 3 do Wrocławia ma za daleko (Oława, Oleśnica, Wołów), 2 zawalonych robotą, 1 zły numer, 1 ma wycenić

- 6 wykonawców polecanych bez kontaktu ... kontakty na prv'a, choć posty są dość stare więc z doświadczenia wnioskuję, że marne szanse żeby je dostać.

 

Tak więc... POMOCY!

 

Kto w Was ostatnio (1-3 lata) budował i może polecić budowlańców swoich.......jeszcze raz dla uściślenia: ekipa SSO.

 

Pozdrawiam

 

PS Proszę nie odsyłajcie mnie na "Białą Listę Wykonawców Wrocław" (czy jakoś tak to się zwało) ... niezły to dział ogłoszeń drobnych !!!

PS Gdyby ktoś szukał parę fajnych ekip w W-wie zapraszam na moje posty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę Wrocławską do której wniskuję o przyjęcie :)

 

Zmienię z lekka temat bo szukam pomocy.

 

Jestem troszkę nietypowym forumowiczem ponieważ dom już zbudowałem i w zasadzie powinienem teraz mądre porady dawać "nowym", ale z powodów rodzinno/prywatno/zawodowych z wielką przyjemnością z W-wy do Wrocka sie przeprowadziłem.

Dom zbudowany sprzedany a, że budowa to choroba nieuleczalna (w moim przypadku) to znowu się buduję ... a dokładniej za 1-2 tygodnie powinienem mieć pozwolenie na budowę ;)

 

Tak więc nauczony (ciężkim) doświadczeniem współpracy w wykonawcami w łikend siadłem przed kompem do szukania ekipy do budowy SSO i oto co znalazłem:

 

- 18 autoreklam ... z czego około połowa bardzo dobrych (znaczy nie kilka postów i wszystkie rekalmą)

- 9 wykonawców polecanych z kontaktami ... z czego 2 już nie buduje, 3 do Wrocławia ma za daleko (Oława, Oleśnica, Wołów), 2 zawalonych robotą, 1 zły numer, 1 ma wycenić

- 6 wykonawców polecanych bez kontaktu ... kontakty na prv'a, choć posty są dość stare więc z doświadczenia wnioskuję, że marne szanse żeby je dostać.

 

Tak więc... POMOCY!

 

Kto w Was ostatnio (1-3 lata) budował i może polecić budowlańców swoich.......jeszcze raz dla uściślenia: ekipa SSO.

 

Pozdrawiam

 

PS Proszę nie odsyłajcie mnie na "Białą Listę Wykonawców Wrocław" (czy jakoś tak to się zwało) ... niezły to dział ogłoszeń drobnych !!!

PS Gdyby ktoś szukał parę fajnych ekip w W-wie zapraszam na moje posty ;)

 

U mnie właśnie skonczyli SSO, ekipa Pana Piotra Ciesielskiego tel. 723 307 324

Faceta mogę polecić, solidny, da się dogadać, doradzi, pomoże. Ceny raczej też dobre. Teraz go biorę do ocieplenia.

 

Możesz spróbować. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym się chętnie dowiedział. Wstępie mam na tapecie coś takiego

http://bluewater24.pl/zmiekczacz-wody-na-duzy-dom-zm-work-30.html

 

ponoć dobra głowica, spore złoże itp... ale dopiero zaczynam rozpoznanie

 

Jest o połowę droższy od najtańszych z Allegro

 

http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-d40-automat-dla-5-6-os-gratisy-i3553801202.html

 

może ma więc lepszą głowicę, na pewno ma gwarancję 5 lat a to 2,5 raza więcej.

 

Wady taniego z Allegro, który używam od 5 lat - podobnego do tego

 

http://allegro.pl/zmiekczacz-do-wody-na-caly-dom-ocean-rx30-promocja-i3529195522.html

 

 

- podczas regeneracji nie ma wody w kranach [dlatego ustawia się ją np. na 1 w nocy],

- licznik przepływu wody - magnes na plastikowym wirniku - zabrudził się czymś i zaczął zacinać po niecałych 2 latach używania - został wymieniony z głowicą - pomimo to po pewnym czasie znowu zaczął się zacinać - w sumie muszę się za niego wziąć bo włączam ostatnio regenerację ręcznie,

- zasobnik na solankę [z tworzywa] wypacza się po wsypaniu 2 worków soli i nalaniu wody niemalże do odpływu przeciw przepełnieniowego [wraca do kształtu gdy jest mniej napełniony].

 

Teraz kwestia co kto woli - ja lubię czasem pomajsterkować, więc wolałbym tańszy z większym złożem [40 litrów], które rzadziej trzeba regenerować [więc traci się mniej wody - potrzeba na to ok. 150 litrów], a jeśli ktoś woli dołożyć do lepszej głowicy, jednoczęściowej obudowy i dłuższej gwarancji te 50% ceny to ten Bluewater wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dostawcy pianki PUR w grubościach 3 lub 2 cm bez folii (ew z folią na jednej stronie). Szukałem w Casto i hurtowni na Ostrowskiego. Mają grube lub w ogóle.

 

z płytami PIR 30mm jest spory problem, teraz wchodzi na rynek jakaś polska firma z tańszymi płytami ale od min. 4cm, 3'ki są sprowadzane i prawie wszędzie czeka się ok 3 tyg...

Zobacz w PW ARIS na grabiszyńskiej, kupowałem tydzień temu Therma TF70 3'kę w aluminium to mieli na magazynie 20 płyt, z czego ja wziąłem 8. Mieli też na stanie Kooltherm K3 w osłonie z włókna szklanego jakby Ci bardziej pasowało. U mnie potrzebowałem pod skrzynki żaluzji fasadowych, więc wolałem zabezpieczone aluminium, aby się pianka nie utleniała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...