Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Zaczęliście już sezon grzewczy? bo ilekroć wychodzę na dwór, czuję, że to już, a potem wracam do ciepłego wnętrza (skąd w nim to ciepło, się pytam) i dochodzę do wniosku, że jednak jeszcze nie :)

Ze ścian i podłogi. W okresie letnim nagrzały się, w dzień nie tracą jeszcze ciepła, więc pozostaje wyłącznie chłodek nocny. Ocieplenie zapobiega wyziębieniu ścian i podłóg, a z kolei jest cała masa urządzeń, które generują ciepło w domu. Pamiętaj o zasadzie zachowania energii - energia nie ginie tylko zmienia swoją postać.

Gotujesz obiad - całe ciepło zużyte na gotowanie podgrzewa Ciebie i powietrze w domu.

Lodówka - chłodzi wewnątrz, ale grzeje na zewnątrz.

Pralka - część ciepła wytworzonego w trakcie prania idzie w kanalizację, ale większość zostaje w domu. Nawet ta energia, która pierwotnie zostaje zamieniona w energię kinetyczną, to później zamieniana jest na cieplną.

Żelazko - nie trzeba tłumaczyć. Daje taką energię jak spory grzejnik.

Nawet żarówka to grzejnik. Kiedyś mała sprawność powodowałą momentalne wytwarzanie energii cieplnej, a teraz ciut więcej idzie na światło, które i tak potem zamieniane jest na ciepło.

No i wreszcie... ludzie. Każdy z nas to jakieś 100W. Czemu na imprezach bywa gorąco? Bo zagęszczenie ludzi przekracza zapotrzebowanie pomieszczenia na energię (50-100W/m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zaczęliście już sezon grzewczy? bo ilekroć wychodzę na dwór, czuję, że to już, a potem wracam do ciepłego wnętrza (skąd w nim to ciepło, się pytam) i dochodzę do wniosku, że jednak jeszcze nie :)

 

Masz duże okna, więc słońce przez nie pewnie mocno nagrzewa wnętrze [tak jest u mnie].

 

Do tego z powodów przedstawionych przez Frankai na ciepło zamienia się ok. 90% zużywanej energii elektrycznej [+ tej z gazu jeśli masz kuchenkę na gaz] - już z samego tego można obliczyć z jaką mocą ogrzewa się dom.

 

Grzeję od tygodnia kotłem i w salonie mamy 22, a w łazienkach ok 24*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggy - a masz już podłogówki wygrzane przed układaniem podłóg?

 

Moorela - ja mam ustawione na 21 stopni, ale jak tylko zaświeciło słońce, to nam się robiło i tak 22-23 :) poza tym mam wrażenie, że w dobrze ocieplonym domu to nawet jak włączysz piekarnik na 20 minut, to robi różnicę. myśmy wczoraj to zaobserwowali, robiąc hot dogi :D

 

Tak, wygrzewalismy w sierpniu w największe upały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wygrzewalismy w sierpniu w największe upały :)

 

Szczęściarz... Też planowałem wygrzewanie w lecie, tymczasem trochę się poprzesuwało i dopiero zabieramy się za podłogówkę, później trzeba odczekać miesiąc i może się okazać że przyjdą mrozy, a wtedy nie wiem czy świeżo zamontowana pompa da radę z wygrzewaniem wylewek w wystudzonym budynku :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz... Też planowałem wygrzewanie w lecie, tymczasem trochę się poprzesuwało i dopiero zabieramy się za podłogówkę, później trzeba odczekać miesiąc i może się okazać że przyjdą mrozy, a wtedy nie wiem czy świeżo zamontowana pompa da radę z wygrzewaniem wylewek w wystudzonym budynku :|

 

HMM, nie wiem co powiedzieć. Na pewno, zabierze jej dużo czasu orz energii przy wygrzewaniu podłogówki i budynku przy niskich temperaturach. Można zawsze spróbować podnieść temperaturę w środku kominkiem, nagrzewnicami.. Ale to są koszty :(

 

A może w listopadzie aż tak dużych mrozów nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz... Też planowałem wygrzewanie w lecie, tymczasem trochę się poprzesuwało i dopiero zabieramy się za podłogówkę, później trzeba odczekać miesiąc i może się okazać że przyjdą mrozy, a wtedy nie wiem czy świeżo zamontowana pompa da radę z wygrzewaniem wylewek w wystudzonym budynku :|

bacardi, my niby tempo mamy niezłe a i tak gaz popłynie u nas dopiero w poniedziałek, i wtedy zaczniemy też wygrzewać podłogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas rusztowania do tynków stoją już od prawie dwóch tygodni, nie pozwalam ekipie zacząć tynkowanie w taką pogodę. Mam cichą nadzieję, że z tydzień jeszcze będzie bez deszczu, aby można było dokończyć elewację jeszcze w tym roku. Ekipa od kostki, ze względu na pogodę też czeka z wejściem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas w końcu pierwsze koty za płoty.

Krótko i na temat - mieliśmy małą rozbiórkę.

Mamy trochę cegieł pełnych rozbiórkowych - jeśli komuś się przydadzą - oddam za darmo - trzeba sobie przyjechać powybierać i zabrać co się podoba.

Krótki czas niestety na zabranie - tylko jutro (czwartek) - w piątek wyjeżdżają z resztą gruzu.

Kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki uzdatniacz wody wybrać? Jakie macie u siebie? czy jesteście zadowoleni? na co zwrócić uwagę, czego należy unikać?

 

Suspenser już się wypowiedział. Ja biorę D40 ze względu na wielkość i głowicę Clack CI.

Przejrzałem swego czasu cały wątek poświęcony zmiękczaniu i wyszło, że większość ceny to marka. Najważniejsza to w zasadzie głowica i czasami złoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser już się wypowiedział. Ja biorę D40 ze względu na wielkość i głowicę Clack CI.

Przejrzałem swego czasu cały wątek poświęcony zmiękczaniu i wyszło, że większość ceny to marka. Najważniejsza to w zasadzie głowica i czasami złoże.

 

Mi ogólnie po lekturze wyszło, że bezpiecznie jest wybrać coś na głowicach Clack / Fleck / Logix (Autotrol), a na złoże zwrócić uwagę aby nie było noname (u nas jest popularne nienajgorsze Purolite C100E). Większe złoże to może być parę lat więcej bez potrzeby jego wymiany, a z wielkością urządzenia tez nie ma przesadzać, bo większe to dłuższy okres między regeneracją ale też więcej wody. Natomiast okres ten i tak nie może być większy niż bodajże 3-4 tyg, więc jeśli urządzenie będzie za duże to będziemy mieć tylko straty... Tyle udało mi się wyłapać w miarę istotnych informacji :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie,

 

pochodzę z Grupy Rybnickiej.

:cool:

 

Ale w sierpniu przeprowadziłam się do Wrocławia, więc będę zaglądać już również do Was.

:yes:

 

Poszukujemy nowego pracownika do naszego nowego Oddziału we Wrocławiu.

Gdybyście szukali pracy... bądź znali kogoś z doświadczeniem w transporcie / spedycji to zapraszam :

 

 

Firma KARENA S.A. poszukuje Spedytora ( dot. spedycji samochodowej ) z woj. dolnośląskiego, do naszego nowego Oddziału we Wrocławiu.

Wymagane doświadczenie w transporcie / spedycji.

 

Zapewniamy dobre warunki zatrudnienia ( umowa o pracę, niezbędne narzędzia pracy ) oraz pracę w zgranym i sympatycznym zespole.

 

Aplikacje prosimy wysyłać na mail :

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...