Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Trzeba czasem odpocząć od kwestii budowlanych i poćwiczyć logiczne myślenie. Czasem dyskusja trwa dwie strony i kończy się cytowaniem kilkunastu postów i wyjaśnieniem co prezydent chciał powiedzieć, kiedy powiedział to co powiedział. No - może nie prezydent powiedział, a kolega napisał, ale skoro było o prezydencie, a w dodatku pojawił się Wałęsa, to już nie mogłem inaczej wyjaśnić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ta nasza dyskusja nie wnosi, ale cóż....

Rozrywkę wnosi ;)

 

A jeden fachowiec mówi x zł a drugi 4x zł.

I tak, wiem, że mamy wolny rynek i znajdą się klienci i dla jednego i drugiego...

Byłeś w Egipcie lub innym kraju z bogatą tradycją targowania się? "4x" nie robi na mnie wrażenia ;)

Mówiąc poważniej - zawsze i wszędzie będą naciągacze, którzy zamiast uczciwego postawienia sprawy próbują zedrzeć skalp, bo a nóż się uda. Ciesz się, że budujesz się teraz, bo kiedyś nie praktykowało się kosztorysów, wycen, a wzmianka o umowie lub sądzie mogłoby doprowadzić wykonawcę do rechotu pępka. Teraz prosisz 3 firmy o wycenę, sprawdzasz w necie, rozbierasz na czynniki pierwsze i wiesz czy się zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego akurat ten rodzaj drewna? W projekcie masz przecież podaną klasę a nie gatunek drzewa.

Zaraz, zaraz - nie masz gatunku? Może klasa mówi wszystko o parametrach, ale w moim projekcie jest wyraźnie: "Dach wykonać w konstrukcji drewnianej krokwiowo-jętkowej z drewna sosnowego klasy K27 i wilgotności 13% ze spadkami jakie pokazano na rysunkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekarz nie odzywa sie do mnie, ale jak piszecie, ze pogoda nieciekawa i pada to sie nie dziwie.

Że też te dzieci chorują w najgorszym momencie :( Mój miał 5 miesięcy, żeby zachorować na ospę i wysypało go dokładnie kiedy mieliśmy lecieć do USA. Za wcześnie by się zastrupił, za późno by ukryć. Tyle tylko, że dało się zwrócić bilety (te za mile) płacąc bodajże 50 EUR.

 

Padało jakiś czas, ale teraz - przynajmniej u mnie - susza. Potem przyszły przymrozki (ostatnie fasolki szlag trafił), a od 1.5 tygodnia bodajże nic nie kapie, więc musiałem się zlitować, odkręcić "zieloną wodę" i uruchomić podlewanie. Kto ma - a nie doktoryzował się z zieloności tak jak Tatarak - niech pamięta, że rododendrony są bardzo wrażliwe na suszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu ta pogoda się poprawiła... Droga dojazdowa skończona, tynki zewnętrzne na 95% (strasznie chłopaki się ociągają :( ), odwodnienie z dachu oraz rozsączanie pod trawnikiem (przyszłym) rozprowadzone, studnia zakopana i chłopaki zabierają się za robienie ścieżek wokół domu :) Aby jak najdłużej to pogoda się utrzymała....

 

Do przeprowadzki zostało... hmm, mniej niż miesiąc :):wave: a co, zrobimy sobie prezent na kolejną rocznicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś z was zamontowanego "geberita" w taki sposób, że do podłogi jest tylko przykręcony wkrętami na około 4-5cm do samego jastrychu? Znajomy instalator mówi, że koniecznie musi być przykręcony porządnymi wkrętami najlepiej aż do stropu-wylewki betonowej.

Może powinienem skorzystać z okazji do milczenia ;), ale nie jestem tym przypadkiem. Na parterze przykręcony do chudziaka, na piętrze do stropu. Mocowane były przez ułożeniem ocieplenia i wylewkami.

Jeżeli miałbyś mocno zakotwiony w ścianie - to obstawiam, że mógłby sobie być lekko chwycony do jastrychu, no ale po to wymyślono stelaże, żeby się dało mocować przy lekkich ściankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggy, dasz sobie ukraść wykończeniowca na jeden dzień w listopadzie? daj, co? ;) już z nim gadałam wstępnie, bo mam robotę na jeden dzień.

 

A co tam, proszę ;) Na kiedy potrzebujesz? U nas naprawdę już końcówka, czekamy na szafy aby powoli rzeczy zacząć przewozić...

 

Dogadajcie wstępnie, a ja potwierdzę, abym tylko nie miał jakichś dostaw, bo Pan Krzysztof jeszcze odbiorami się zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Czy w okolicach Wrocławia jest dostępne drewno modrzewiowe na więźbę? Ten rodzaj drewna jest praktycznie nieosiągalny, bo po prostu nikt tego nie kupuje...

zadzwoń tutaj http://www.polskiedrewno.pl/ Brałam u nich modrzew na taras. Mogli robić specjalne długości pod zamówienie, mają legary to może i więźbę można u nich zamówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz - nie masz gatunku? Może klasa mówi wszystko o parametrach, ale w moim projekcie jest wyraźnie: "Dach wykonać w konstrukcji drewnianej krokwiowo-jętkowej z drewna sosnowego klasy K27 i wilgotności 13% ze spadkami jakie pokazano na rysunkach"

 

W projekcie jest klasa drewna C30 tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...