Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A ja następnym razem wolałabym nie oszczędzać i wziąć inspektora nadzoru :) Jak się będę jeszcze kiedyś budować, to chyba tak zrobię. Akurat przy okazji czegoś innego, mój A. stwierdził dzisiaj, że nie chciałby mi nigdy porządnie podpaść ;) Forgetit, gratuluję w takim razie kierownika. A tak z ciekawości - sam nim jesteś, to ktoś z rodziny, znajomy, czy obca osoba?

 

Ja jestem kierownikiem, a żona tez budowlaniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Sądzisz, że u kogoś innego kierownik za odpowiednie wynagrodzenie nie robiłby tych wszystkich rzeczy, które wymieniłaś?

Kiedyś dostałem propozycję bycia kierownikiem na budowie domku, za 600zł za całość.Kiedy powiedziałem, że to na dojazdy nawet nie starczy klient się obraził i stwierdził, że ma jeszcze kilku innych chętnych za taka sumę.

Jak można nadzorować budowę za cenę dwóch kranów do łazienki, albo za cenę ułożenia płytek w przedpokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można nadzorować budowę za cenę dwóch kranów do łazienki, albo za cenę ułożenia płytek w przedpokoju?

Takie czasy - chińszczyzna, allegro i przetargi 100% cena. Była kiedyś dyskusja, w której ktoś zacytował fachowca, że jak z forum, to nawet nie robi oferty. Czemu? No bo "wyedukowani" forumowicze znają stawki, robią casting - min. 4 oferty i wybierają najtańszą (lub wyglądającą na najtańszą). Jak brałem swojego kierownika, to miałem świadomość, że jest głównie do formalności i konsultacji. Mieszka 200 metrów od mojej budowy i ciut ponad kilometr dalej. Jak wpadał to na 10-20 minut, żebym go zapytał tak czy siak. A i tak to było 2 razy więcej i dawno temu. Jaki kierowniki - którzy są nielicho opłacani - zechce się fatygować za mniej niż 100zł/wizytę? Albo pieczątka - albo duża kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Widzę że na Grupie pojawił się wątek KierBuda ;) a tak sie składa że my właśnie jestesmy na etapie poszukiwania kirownika dla naszej przyszłej budowy. Możecie kogoś polecić? Dodatkowo poszukujemy elektryka do zrobienia zewnętrznej rbetki budowlanej i podłączeń do prądu ze skrzynki ZK. Proszę o namiary na priv. dzięki.

Udanej niedzieli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że u kogoś innego kierownik za odpowiednie wynagrodzenie nie robiłby tych wszystkich rzeczy, które wymieniłaś?

Kiedyś dostałem propozycję bycia kierownikiem na budowie domku, za 600zł za całość.Kiedy powiedziałem, że to na dojazdy nawet nie starczy klient się obraził i stwierdził, że ma jeszcze kilku innych chętnych za taka sumę.

Jak można nadzorować budowę za cenę dwóch kranów do łazienki, albo za cenę ułożenia płytek w przedpokoju?

Prawdę mówiąc nie wiem. Za swojego kierownika płaciłam 2 tys. Był na odbiorach wszystkich zbrojeń plus inne newralgiczne punkty, typu fundamenty, strop itp. Jak miałam wątpliwości, problemy to dzwoniłam, jeździłam i pomagał. W zasadzie było chyba ok. Natomiast brakowało mi osoby, która byłaby częściej - inspektora nadzoru, który zna się na rzeczy i obok mnie dokonywałby odbioru i pilnował wszystkiego (w ww cenie chyba nawet nie oczekiwałam regularnych wizyt kierownika). Nie znamy się na budowlance, więc swoją wiedzę musiałam czerpać z jakichś opracowań budowlanych przygotowywanych przez gazety, forum i w poważniejszych sprawach z kierownika. Dlatego napisałam, że gdyby zdarzyła mi się kolejna budowa, to szukałabym inspektora nadzoru, który byłby regularnie na budowie. Po sąsiedzku powstaje nowy dom i właściciele pojawili się kilka razy, natomiast codziennie jest tam ktoś, kto pilnuje wykonawców i patrzy im na ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - to Ty nie potrzebujesz inspektora tylko doradcy :) Być może są odpowiednie definicje, ale jak dla mnie kierownik, to sprawy formalne, organizacyjne i bieżący dozór na budowie. I to on powinien mieć tę wiedzę budowlaną, oraz służyć radą. Inspektor to szczebel wyżej - pilnuje także kierownika, sprawdza jakość wykonanych prac, weryfikuje kosztorysy. Miałem inspektora w trakcie zdalnej części budowy. To był pierwszy ciężki okres w budowlance. Biorą od 1% wartości prac w górę. Później i ja już go nie potrzebowałem i on nie miał czasu. Opowiadał mi trochę jakimi sprawami się zajmuje i jakie to są zarobki. Gość zap...ł od 5 rano do wieczora, ale jak mi się wówczas zwierzył - jego zarobki to Mercedes w 3 miesiące. Wcześniej tylko się dziwił jak można utrzymać rodzinę za 8 tys. No a ja to prowincja. Ile musi zarabiać inspektor we Wrocławiu?

EDIT: jak ja czegoś nie wiedziałem, to w pierwszym rzędzie wołałem kierownika. Jak było coś nie tak w projekcie to kierownika i architekta. Jak miałem wątpliwości co do jakości prac to kierownika i inspektora. Jak mnie nie było, to inspektor mnie zastępował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą od 1% wartości prac w górę. Później i ja już go nie potrzebowałem i on nie miał czasu. Opowiadał mi trochę jakimi sprawami się zajmuje i jakie to są zarobki. Gość zap...ł od 5 rano do wieczora, ale jak mi się wówczas zwierzył - jego zarobki to Mercedes w 3 miesiące. Wcześniej tylko się dziwił jak można utrzymać rodzinę za 8 tys. No a ja to prowincja. Ile musi zarabiać inspektor we Wrocławiu?
z takiego Inspektora to żaden pożytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cisza, to rzadko bywała na Grupie :o Raz czy drugi się zdarzała, ale nie żeby tak kilka serii.

 

No więc sobie przerwę na chwilkę i tak sobie coś tam potrzeszczę, bom gaduła. Co prawda nie gadam, ale forma utworzona od pisania, kojarzyłaby się z polityką.

 

Ciekawe czy ta cisza to koniec roku czy koniec sezonu? Tak czy owak - sezon wykańczania. Budów i ludzi w działach sprzedaży.

 

Paliłem 4 czy 5 raz i zaczynam być prawie pewny - płynowi do czyszczenie szyb kominkowych mówię :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo się palić nauczyłem http://forum.autokacik.pl/images/graemlins/mlot.gif

 

Paliłem dwa razy.. Za pierwszym razem długo nie chciało się rozpalić, ale później już paliło się dobrze. Niestety obie szyby były brudne. Cały dom w dymu :), ale podobno, zawsze przy pierwszych kilku paleniach w nowym kominku muszą się wypalić różne substancje… Drugi raz, już dymu nie było, tylko lekki zapach jak z wędzarni, szyba po wyczyszczeniu znowu się ubrudziła, ale mniej. Mam nadzieje, kilka ćwiczeń i też nauczę się prawidłowo układać drewno w kominku aby szyba nie brudziła się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś zioła wrzucasz...?:D

...

Zaraz zioła :p

Wystarczyło nie domykać wlotu powietrza :)

 

A co się tyczy wrzucania ziół do ognia... W mojej ostatnio popełnionej prezentacji przywołałem legendę, jakby to germańskie czarownice wrzucały łodygi dymnicy pospolitej do ognia by zaprosić duchy z podziemnego świata :D I stąd nazwa dymnica (Fumaria officinalis L.). Nie - nie przebranżowiłem się. Przynajmniej nie na razie :D To była prezentacja, którą pomagałem robić żonie. Ale co się tyczy przebranżowienia, to kto wie ;) Tajemniczo tylko dodam - Grupa ma swoje macki wszędzie :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

możecie poratować namiarami na firmy od parapetów zewnętrznych? celuję raczej w stalowe

 

Polecam aluminiowe, kupowałem firmy aluron w hz roto w Mirkowie. Naprawdę ładne, grube, w dość dobrej cenie - stalowym parapetom daleko do ich wyglądu. Podjedź, mało nimi handlują, ponieważ głównie sprzedają okapniki tej firmy, ale coś tam mają do oglądnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej, uczciwej firmy od kominków we Wrocławiu lub z okolic. Jeśli ktoś miał pozytywne doświadczenia w tym temacie proszę o pomoc w namiarach na fajnych mistrzów kominkarzy. Mam w zamiarze montaż wkładu narożnego. Stąd dalsza część pytania - macie może jakieś doświadczenie dotyczące firmy produkującej kominki i ewentualnie konkretnego modelu? Jakieś rady co do wyboru wkładu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zamiarze montaż wkładu narożnego. Stąd dalsza część pytania - macie może jakieś doświadczenie dotyczące firmy produkującej kominki i ewentualnie konkretnego modelu? Jakieś rady co do wyboru wkładu?

Poczytaj sobie na forum kominkowym. Wiem że wątek "jaki wkład" ma wiele stron, ale tam zdobędziesz najwięcej informacji.

Narożny (z dwoma szybami) skrytykowałem tutaj jakieś 2-3 strony temu, przy okazji podając parę podstawowych aspektów, które sam brałem pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nazywam się Paweł i jestem nowy na forum. Na wiosnę planuję rozpocząć budowę swojego domu w gminie Żórawina. Czy możecie polecić swoich sprawdzonych wykonawców? Na forum udało już mi się znaleźć kilka osób ale może ktoś jeszcze kogoś poleci.

Szukam również sprawdzonego kierownika budowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...