Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam forum

Poszukuję osoby - hydraulika do pierwszego uruchomienia pompy ciepła jak i późniejszego jej serwisowania okolice Wrocławia gm. Długołęka

Cały zakres hydrauliki wykonuję sam chodzi o serwis i ewentualne późniejsze naprawy

Nie mam możliwości montażu przez serwis fabryczny jak i jego instalatora - mam za daleko więc pompę dostanę kurierem;)

Jak macie taką osobę do obsługi np. upłynął wam okres gwarancji proszę o namiary na priwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć!

 

Szukam wykonawcy mebli kuchennych. Przeglądałem oferty tych, którzy są tutaj polecani. Cześć nie istnieje (np. Meblemix), a realizacje innych (Daszczyka) nie przypadły mi do gustu. Kuchnia ma być w miarę prosta, nowoczesna (w sensie wizualnym), najlepiej tania i dobra :)

 

Czy ktoś ostatnio robił meble i może polecić wykonawcę?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble w mojej rodzinie i wśród znajomych od kilku lat robi Stolmex z Łęki Opatowskiej. Chyba wciąż nie mają przedstawiciela we Wro (więc telefon, email w koncu 100 km S8 na ostateczne ustalenia), pomiary robicie sami, dostawę zapewnia firma, montaż za dodatkową opłatą też...niby dużo obowiązków na was...ale meble są bardzo dobrze wykonane i co najważniejsze niedrogie w porównaniu z np Meblux-em. Kiedy kupiliśmy pierwsze meble u nich 9 lat temu wybór był nieduży, ostatnie meble dla mojej siostry mają juz wszystkie bajery jak różnego typu mocowania blum-a, rozbudowane wyposażenia słupków i narożników. Możesz zamówić fornir, laminaty i dowolne wymiary (nie ma wymiarów standardowych) co jest bardzo dużą zaletą w stosunku do innych producentów itp.

Drogo wychodziły nietypowe (granitowe albo konglomeratowe) blaty i agd które w gruncie rzeczy kupisz lepiej w sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Szukam wykonawcy mebli kuchennych. Przeglądałem oferty tych, którzy są tutaj polecani. Cześć nie istnieje (np. Meblemix), a realizacje innych (Daszczyka) nie przypadły mi do gustu. Kuchnia ma być w miarę prosta, nowoczesna (w sensie wizualnym), najlepiej tania i dobra :)

 

Czy ktoś ostatnio robił meble i może polecić wykonawcę?

 

Marcin

 

Jak to nie istnieje ?

 

http://meblemixinfo.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, czy moglibyscie podeslac mi linka do dyskusji na forum odnosnie mierzenia kubatury pod WM? mamy problem z dokładnym okresleniem kubatury w naszym domu. kilka firm policzylo nam zupełnie rozne kubatury i w zwiazku z tym zaproponowali rozne jednostki glowne a co sie z tym wiaze -koszt. kiedys widzialam na forum ze byla rozmowa o tym jak sie poprawnie liczy kubature pod WM...Ale nie moge znalezc tego wątku :( pomóżcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę wrocławską

Bardzo proszę o namiary na porządną firmę z oknami PCV we Wrocławiu.

Obecnie występujemy na drogą sądową ze sklepem Looksus-Vista z Ose, która sprzedała nam okna Dobropastu wraz z roletami. Nie polecam. Okna założone we wrześniu, ekipa zmyła się przed naszym przyjazdem, a po oglądnięciu okazało się, że mają liczne zadrapania, uderzenia, a nawet ślady "pacykowania". Okien nie wyregulowano, na klamki czekaliśmy wieki. Okien nie odebraliśmy i zażądaliśmy wymiany. Sprzedawca podpisał się pod wszyskimi usterkami. Sprawa ciągnie sie od października (właściwie okna założono nam na koniec września 2013) do teraz. Finalnie odstąpiliśmy od umowy i kazaliśmy zdemontować okna, ale sprzedawca nie zwrócił nam ani grosza. Zatrzymał sobie nawet rolety, za które wpłacilismy sporą zaliczke. Śmieje nam się w twarz i mówi, że mamy pecha i że to nasz problem, a nie jego, że zakupiliśmy okna takiego producenta. Ma głęboko w poważaniu wszelkie przepsiy i obowiązujące prawo. Ostrzegam przed tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy dokonałem zdalnego zakupu za zachodnią granicą. Lampę nad stół w jadalni. Wofi Sacramento. W Polsce 1 161 zł ( o ile jest bo w tym sklepie czeka się na potwierdzenie dostępności), a w Niemczech na Amazonie kupiłem za 752.99 zł. Ponad 400zł taniej !!! Nie było problemu, że to polska karta i dostawa w Niemczech (do naszej centrali).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz w projekcie ? U mnie prokektantka policzyla mkw i m3. To co zaproponowal ms-went zgadzalo sie.

Mam jeden problem. Czy anemostat mozna zalozyc na scianie bocznej pod sufitem zamiast w stropie ?

 

hej,

 

część firm wyliczyła zapotrzebowanie na 480m3/h inne 380m3/h. Skąd ta różnica? kubatura parteru z pomieszczeniami takimi jak wiatrołap, kotłownia i garderoba ma ok 360m3, poddasze 180m3. chcielibysmy sie dowiedziec dla jakich pomieszczeń jakakrotność wymiany jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica wynika pewnie z tego, że są różne szkoły...

Ogólnie często mówi się, że instalacja powinna być tak dobrana aby móc wymienić całą kubaturę wentylowanych pomieszczeń w ciągu 1 godziny.

Jest też podejście od strony minimalnych wymagań higienicznych, które mówi że pomieszczenie typu X wymaga minimalnej wymiany Y m3 powietrza na godzinę dla jednej osoby. Poza tym, jak już się przyjmie określone współczynniki wymiany dla typu pomieszczenia i uwzględni zrównoważenie pomiędzy nawiewami i wywiewami to wyjdą nam krotności wymiany dla pomieszczenia, które też powinny się zmieścić w pewnych granicach aby nie mieć przeciągów itp... Ostatecznie dostajemy jakąś wypadkową stąd mogą być i różnice... W skrócie przyjąłbym, że im dom jest większy, tym różnica pomiędzy zasadą 1 wymiany kubatury na godzinę a zasadą minimalnych wymagań higienicznych bardziej się będzie rozjeżdżać...

 

btw tutaj jest nawet fajnie opisany przykładowy sposób obliczeń :)

http://www.pro-vent.pl/wentylacja-domu-projekt,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...