Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję bardzo ,myślałam ,że takie forum jest pomocne ,ale się pomyliłam .
forum jest bardzo pomocne:yes::yes::yes:

Wojgoc,ty chyba sie czujesz tutaj jak guru,bo szybko ludzi stawiasz do pionu ,dzięki .

nie mam takiego uczucia w sobie:no:.

Zadajesz pytanie ogólnikowe a oczekujesz wyczerpującej odpowiedzi. Bo co Ci da informacja, ze ktoś kupił deskę po 70zł/m2 skoro to pozagatunkowy dąb a Ciebie interesuje np. jesion bielony w 1 gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristel, to jest bardzo fajne i pomocne forum, ale - jak już pisałam niejeden raz i pewnie jeszcze raz napiszę - tworzą je żywi ludzie, którzy lubią być traktowani, jak żywi ludzie, a nie jak wyszukiwarka rozwiązań na aktualne bolączki inwestora.

 

A ludzie mają to do siebie, że:

1) chętnie pomagają ludziom, których "znają". Może mi umknęło, ale czy się przedstawiłaś? Napisz coś o sobie, że jesteś stąd a stąd (nie wiem, z północnej strony województwa, nikt nie wymaga pełnego adresu), że jesteś na takim a nie innym etapie budowy, że budujesz taki lub inny domek.

2) chętnie pomagają ludziom, którzy również pomagają innym. Skoro interesujesz się deskami, to pewnie jesteś na zaawansowanym etapie budowy. Możesz się podzielić namiarami na dobre ekipy, sprawdzone hurtownie, rzetelnych dostawców, pochwalic się sensownym wzorem umowy z dekarzami albo przestrzec przed jakimiś partaczami.

Byłoby miło.

 

To forum byłoby dużo bardziej pomocne, gdyby KAŻDY dał od siebie chociaż troszkę, zanim zacznie oczekiwać pomocy od innych. Nie bierz tego wszystkiego do siebie, bo nie jesteś pierwszą osobą, która się na nas "zawiodła", bo wpadła tu znienacka, wklepała listę pytań i rozczarowała się brakiem błyskawicznej reakcji. A jeśli "nie masz czasu, żeby się z nami zakolegować", to weź proszę pod uwagę, że my wszyscy tutaj też budujemy (albo zaraz zaczniemy, więc mamy kupę rzeczy na głowie, albo już skończyliśmy i teraz musimy zarobić na kredyt ;), mamy pracę zawodową, dziecka, różne rozliczne obowiązki itd. a jakoś żeśmy wespół wzespół parę tysięcy postów sklecili ;)

 

Wojgoc owszem bywa obcesowy i warto by go próbować wychować (albo chociaż nauczyć używania emotikonów ;)), ale tym razem go biorę w obronę.

 

Powiedziałam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, wszystko jasne bo ta cała KRISTEL to się nie popisała jak na pierwszy post, ale chyba Cię poniosło z tym wywnętrzaniem się zanim zadasz pierwsze pytanie na forum. żebyś kiedyś nie dostała takiego posta:

 

"Hej jestem KRISTEL, mam 26lat, jestem sexownym rudzielcem z miseczką D. Buduję cudowny różowiutki domeczek , Gracjanek2. Mam słodziutkiego chłopaka, i jeszcze dwóch chłopaków którzy robią mi hydraulikę. Aktualnie moja wspaniała ekipa kładzie mi płytki (kupiłam trawertynik po 123zł/m2 w Casto przy Magnolii... ah jaki to cudowny sklepik! Samemu można sobie wydrukować fakturkę... jak masz więcej niż 5 produktów to papierek może nieć i metr długości hi hi, ha ha... Czy moglibyście mi doradzić jakie deseczki mogę sobie położyć na podłodze w sypialni?? Najlepiej jakbyście mi polecili jakąś dobrą i tanią, hihi DiT mi wyszedł, fertig deseczkę ;-)

Oj jacy wy kochani, zaraz z pewnością dostanę milionik odpowiedzi, a Pan wojgoc i reszta 'złotej' drużyny podeśle same merytoryczne njusy...

Buziaczki kis kis :) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, wszystko jasne bo ta cała KRISTEL to się nie popisała jak na pierwszy post, ale chyba Cię poniosło z tym wywnętrzaniem się zanim zadasz pierwsze pytanie na forum. żebyś kiedyś nie dostała takiego posta:

 

"Hej jestem KRISTEL, mam 26lat, jestem sexownym rudzielcem z miseczką D. Buduję cudowny różowiutki domeczek , Gracjanek2. Mam słodziutkiego chłopaka, i jeszcze dwóch chłopaków którzy robią mi hydraulikę. Aktualnie moja wspaniała ekipa kładzie mi płytki (kupiłam trawertynik po 123zł/m2 w Casto przy Magnolii... ah jaki to cudowny sklepik! Samemu można sobie wydrukować fakturkę... jak masz więcej niż 5 produktów to papierek może nieć i metr długości hi hi, ha ha... Czy moglibyście mi doradzić jakie deseczki mogę sobie położyć na podłodze w sypialni?? Najlepiej jakbyście mi polecili jakąś dobrą i tanią, hihi DiT mi wyszedł, fertig deseczkę ;-)

Oj jacy wy kochani, zaraz z pewnością dostanę milionik odpowiedzi, a Pan wojgoc i reszta 'złotej' drużyny podeśle same merytoryczne njusy...

Buziaczki kis kis :) "

poszedłeś po bandzie:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w Casto przy Magnolii... ah jaki to cudowny sklepik! Samemu można sobie wydrukować fakturkę "

 

To w Casto można samemu wydrukować fakturę? Taka nowoczesność?

 

Nooo to jest dopiero NEWS!!! :))))

 

Co do desek - tanie deski - w marketach.

Drogie deski - wszystko zależy od wyboru i gustu. Kolega zamawiał z drugiego końca Polski i czekał kilka tygodni. Niestety zabrakło i na resztę trzeba było czekać znowu, a i odcień przyszedł już lekko inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie poprawiałem ani nie edytowałem:no::no::no:

 

nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby Cię o to podejrzewać :)

 

Tatarak, ... chyba Cię poniosło z tym wywnętrzaniem się zanim zadasz pierwsze pytanie na forum

 

Może i mnie poniosło. Kogo nigdy nie poniosło, niech pierwszy rzuci kamieniem. ;) A Ciebie nie irytuje, jak ludzie - abstrahując od Kristel - chcą tylko brać, nic nie dając od siebie? To jest forum WYMIANY doświadczeń itp.

A swoją drogą, gdzie Ty chodzisz po tych internetach, że taki "słitaśny przykładzik" mi zapodałeś? Ja bym czegoś takiego z głowy nie wymyśliła, a źródło ewentualnej inspiracji musi być strrrrrrasznym miejscem ;)

 

Olala,ale się narobiło ,gromy lecą na mnie z każdej strony .Jestem stała czytelniczką tego forum ale jak Tatarak powiedziała ,nie dająca nic od siebie.Pewnie to i prawda ,ale nie chciałam zrobić takiego zamieszania ,:no:

Pozdrawiam .

 

A tam od razu gromy i z każdej strony. Jeśli jesteś stałą czytelniczką także Grupy, to powinnaś wiedzieć, że to nie pensja dla panienek i czasami aż iskry idą spod klawiatur.

A mówiąc poważnie - jeśli poczułaś, że coś na tym forum skorzystałaś, a dotychczas nic nie dałaś od siebie, to wiesz - codziennie masz setki szans :) pozdrowienia!

 

zamieszanie byłoby wtedy, gdyby dyskusja zajęła 3 strony na grupie:D

nie mów hop!, dopiero się rozkręcamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A Ciebie nie irytuje, jak ludzie - abstrahując od Kristel - chcą tylko brać, nic nie dając od siebie? To jest forum WYMIANY doświadczeń itp.

A swoją drogą, gdzie Ty chodzisz po tych internetach, że taki "słitaśny przykładzik" mi zapodałeś? Ja bym czegoś takiego z głowy nie wymyśliła, a źródło ewentualnej inspiracji musi być strrrrrrasznym miejscem ;)

 

Hehe jak pisałem, rozumiem intencję... Co nie zmienia faktu, że wiele osób wpada na forum 'uzyskać informację na szybko, na skróty' czy to dobrze czy źle... zależy od punktu widzenia.

 

Ubawiłaś mnie tym skąd, wziąłem przykładzik.... z głowy, na żywca, na szybko ;-) idę więc na badania ;-)

Serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak pisałem, rozumiem intencję... Co nie zmienia faktu, że wiele osób wpada na forum 'uzyskać informację na szybko, na skróty' czy to dobrze czy źle... zależy od punktu widzenia.

 

Ubawiłaś mnie tym skąd, wziąłem przykładzik.... z głowy, na żywca, na szybko ;-) idę więc na badania ;-)

Serdeczności

 

:lol2::lol2::lol2:

Ojej, a co tu sie wyprawia? :)

a w sumie to niewiele. Co u Ciebie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tataraczku, bede niedlugo miala robione dwa skosy w jednym pokoju, ktore mi zamokly. I caly pokoj mam rozwalony.

Ale przyjdzie przemily pan Piotr i mi to zrobi od poczatku.

Pozniej ma przyjsc pan Marcin od dachu. Zrobi mi kosze, kominy z czerwonych zamieni na grafitowy :). No i dach tez przemaluje na grafitowo.

Bedzie pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby zmowa "starych" była pełna - przyłączam się do Tataraczki i Wojgoca ;) Ktoś kto nas czyta regularnie wie, że to przedziwna koalicja:rotfl:

ElwoodWrocław - czy Ty sam nie dostałeś po uszach na starcie? Nie poprztykaliśmy się? Coś mi tam się kołacze po głowie, ale nie pamiętam co. Skleroza (ta potoczna) to czasem zbawienna przypadłość ;) - nie przeszkadza w dalszym miłym grupowaniu. Czyż nie?

KRISTEL wykonała "mea culpa" i będzie dobrze.

 

Co się tyczy desek - mój parkieciarz ma sklep (w Wieruszowie). Nie wiem jak u niego z deskami, ale nie wzbrania się przed robotą we Wrocławiu. Sprawdzić zawsze można. Namiar w "Moje Ekipy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElwoodWrocław - czy Ty sam nie dostałeś po uszach na starcie? Nie poprztykaliśmy się? Coś mi tam się kołacze po głowie, ale nie pamiętam co. Skleroza (ta potoczna) to czasem zbawienna przypadłość ;) - nie przeszkadza w dalszym miłym grupowaniu. Czyż nie?

 

A któż by rozpamiętywał ;-) takie drobiazgi. Fakt jakieś parę ciepłych sformułowań poszło w dwie strony, co nie zmienia faktu, że nie ma tego złego... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któż by rozpamiętywał ;-) takie drobiazgi. Fakt jakieś parę ciepłych sformułowań poszło w dwie strony, co nie zmienia faktu, że nie ma tego złego... ;-)

Oj tam "ciepłych". Języki pisany jest wredny - łatwo go interpretować na różne sposoby. Kiedyś odpisywałem od ręki. Potem zmądrzałem i zwykle zamykam i otwieram po chwili. Jakoś inaczej to czasem brzmi ;)

Ważne by początkujący nie strzelił focha na dobre, a niestety byli tacy, co od razu po sobie pozamiatali. Takie przypadki były od samego początku i będą do końca. Pamiętam czasy, gdzie dziennie na całym forum było tyle postów, ile teraz "produkujemy" w jeden dzień na Grupie (10-50). Dało radę wszystko przeczytać :) Już wtedy łatwo było się dorobić zarzutów o udział w klice starych userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...