Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a co jest w cenie 45zł?

bo to jakiejś 25-20zł taniej niz 2 lata temu.

Mała korekta ekipa którą wybrałem bierze 47 za mkw, w cenie jest:

- wykonanie ocieplenia (tylko wierzchnia warstwa 10cm, wełna 18cm między krokwiami juz jest),

- wykonanie stelaży (na esy),

- montaż płyt GK,

- szpachlowanie,

- obróbka okien połaciowych,

- ocieplenie i obudowanie dwóch kominów,

- 3 dodatkowe scianki pionowe.

Dach jest prosty dwuspadowy, 1 lukarna, całość system Kanuf-a, dostawy są w mojej gestii, malowanie robię sam.

Jeśli wrzucisz zamówienie w oferteo to znajdują się czarodzieje po 30 zł za mkw za robote i po 90-100zł z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela, tak mam teraz, mki wymurowane do poziomu podłogi w salonie -20 cm. Wewnątrz zasypany piasek. Na to planowałem zbrojoną wylewkę i mniej więcej 12 cm tarasu (tak mi się wydawało). Taras nie będzie zadaszony, martwi mnie że woda będzie wsiąkać w ziemię tarasu i powoli go rozsadzać.

Przeglądając materiały dotyczące kompozytu zawsze jest mowa o betonie pod nimi.

np

http://www.plastivan.pl/wp-content/uploads/2013/01/Installation-guide-Duofuse-decking-PL-10-2013.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich mających deski/kompozyt na tarasie. Ile cm ma całośc z legarami. Zalewam za moment taras i nie wiem jaki poziom ustawić.

 

o wysokość pytasz? u nas legar+deska+listwa wykończeniowa = ok. 6,5 cm. ale chyba każdy producent ma trochę inne wymiary. a przy drewnie masz na pewno wyższe legary, więc chyba musisz teraz podjąć decyzję.

 

ja mam podbudowę jak pod podjazd. skoro jego nie rozsadza, to i taras powinien wytrzymać. takie rozwiązanie zaproponował montażysta z długim stażem. ponieważ legary nie są do takiego podłoża niczym przytwierdzone, a po prostu na nim leżą, to nawet jak coś "zapracuje" od mrozu, w końcu i tak wróci na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest w cenie 45zł?

bo to jakiejś 25-20zł taniej niz 2 lata temu.

 

u mnie podobnie jak u CODI'ego

cena 45 mkw za:

- wykonanie ocieplenia (tylko jedna warstwa, wełna 18cm między krokwiami juz jest),

- wykonanie stelaży (na esy),

- montaż płyt GK (u mnie jedna warstwa),

- szpachlowanie,

- obudowanie dwóch szachtów kominowych,

 

dach dwuspadowy, bez lukarn, bez okien połaciowych - ot, takie tam proste skosy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie jak u CODI'ego

cena 45 mkw za:

- wykonanie ocieplenia (tylko jedna warstwa, wełna 18cm między krokwiami juz jest),

- wykonanie stelaży (na esy),

- montaż płyt GK (u mnie jedna warstwa),

- szpachlowanie,

- obudowanie dwóch szachtów kominowych,

 

dach dwuspadowy, bez lukarn, bez okien połaciowych - ot, takie tam proste skosy :)

 

a co to znaczy wykonanie stelaży "na esy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES-y i grzybki to dwa rodzaje zamocowań profili aluminiowych wykorzystywanych do stelaży.

ES - to metalowa listwa z otworami na wkręty którą mocujesz do belki i później na blachowkręty do profila a następnie zaginasz nadmiar (wymagana dość twarda blacha, najlepiej grubości 1mm, CASTO odpada bo są miękkie jak masło).

grzybek - to nowszy system montażu na click (wymagane pasujące profile). Zaleta szybkość montażu minus (nie tylko moim zdaniem) konstrukcja nie jest wystarczająco sztywna.

 

Oglądałem wczoraj deski kompozytowe w Liroy-u i na necie (deski WPC, sklep z Wrocławia). Ceny około 50-55 zł za deskę (240cm x + 14,5 lub 16,5cm). Mam taras 6m na 2,8m potrzebuję więc 32-35 desek + listwy, legary. Sumarycznie cena to max 2500 zł więc nie jest tak źle.

 

Pytanie do użytkowników desek, na co zwracać uwagę przy wyborze ? Jak utrzymuje się jasne a jak ciemne.

Zdziwiłem się że kompozyt z Liroya był dość mocno porysowany i było to wyraźnie widoczne? Czy te są słabe czy wszystkie tak mają ? Da się to jakoś usunąć ? Przeszlifować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj deski kompozytowe w Liroy-u i na necie (deski WPC, sklep z Wrocławia). Ceny około 50-55 zł za deskę (240cm x + 14,5 lub 16,5cm). Mam taras 6m na 2,8m potrzebuję więc 32-35 desek + listwy, legary. Sumarycznie cena to max 2500 zł więc nie jest tak źle.

 

Pytanie do użytkowników desek, na co zwracać uwagę przy wyborze ? Jak utrzymuje się jasne a jak ciemne.

Zdziwiłem się że kompozyt z Liroya był dość mocno porysowany i było to wyraźnie widoczne? Czy te są słabe czy wszystkie tak mają ? Da się to jakoś usunąć ? Przeszlifować ?

 

 

Przy wyborze zwracać uwagę na to, aby nie kupować deski kompozytowej w marketach budowlanych ;) To jest produkt pośledniego gatunku, ma inne proporcje składu (tworzywo do mączki drewnianej), dlatego będzie się rysował, odbarwiał, etc. Tak mówił montażysta naszego tarasu (już po dokonaniu zakupu, więc raczej nie po to, żeby mnie przekonać do towaru swojego pracodawcy). Oglądałam też próbki różnych desek kilku producentów, bo miał tego cały neseserek,i to "marketowe" można poznać po grubości ścianek, miękkości i jakiejś takiej "chińskości" w dotyku. różnica jest taka jak między oryginalnym lego a burymi klockami z garażowej wtryskarki :(

 

Co do utrzymywania - myśmy rozważali jasnoszary i grafitowy, Wybraliśmy ciemny między innymi dlatego, że wszyscy (sprzedawcy i montażysta) zgodnie twierdzili, że najłatwiej utrzymać go w czystości. Póki co nie wiem, czy słusznie, bo nie mamy trawnika, więc ciągle się na niego nanosi piasek. Co do zarysowań - podobno można je przeszlifować, byle zgodnie z kierunkiem "rysunku deski", nie w poprzek.

 

I jeszcze co do wymiarów tarasu. Sprawdź sobie wymiary desek różnych producentów. Nasz miał w standardzie 4 mb i 2,4 mb, ale robi też pod wymiar. Może warto rozważyć taki wariant, bo inaczej wyjdzie Ci dużo odpadów lub łączenia desek po długości (nie wiem, w którą stronę chcesz dawać deski). A może warto taras w którąś stronę poszerzyć, jeśli jest taka możliwość?

 

Myśmy wczoraj rozpoczęli sezon tarasowy obiadem na powietrzu :) fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czy może ktoś polecić dobrego i nie bardzo drogiego speca od kominków. Pozdrawiam.

 

Hej,

mogę polecić firmę jakar z Wrocławia http://www.jakar.net/

Pan jest sympatyczny, konkretny i raczej nie zdziera kasy. Wykonywał kominek i okładał kamieniem ścianę u rodziny. Ja na razie czekam na zamówiony wkład, wtedy przystąpimy do wykonania kominka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...