Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A tak przy okazji, czy ktoś może polecić dobrego i rozsądego cewnowo stolarza do wykonania okładzin schodów żelbetowych i blatów do łazienek? :)

 

Ja zamawiałem parapety u [email protected] (szczegły do znalezienia w google)

Cenowo mi odpowiadało (prawie dwa razy taniej niż castorama), parapety mają być w tym tygodniu do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania tanio 5 wiader tynku strukturalnego silikonowego caparol NQG baranek 1,5 cena 150 wiadro, dowioze gratis, zostal mi bo zuzycie mniejsze niz w karcie katalogowej producenta, starczy na ok. 50-60 m2. kolor bazowy czyli bialy, jak cos mozna oddac do barwienia. cena jaka placilem to 250 wiadro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka... szukam godnego polecenia glazurnika / płytkarza / kafelkarza do zrobienia małej łazienki. Hydroizolacja, kafle, geberit, przełożenie punktów wodnych w inne miesjce, zmontowanie kabiny itd czyli standard. Zdążyłem się zorientować, że rozrzut cenowy jest dość znaczny (od 3600zł do 7000zł??). Nie znalazłem do tej pory nikogo w 100% odpowiedniego - albo gbur albo za drogi itd. Możecie kogoś polecić komu będę mógł zostawić klucze do domu i kto zrobi łazienkę lepiej niż ja sam? Okolice Wrocławia - do 20km od centrum kier N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka... szukam godnego polecenia glazurnika / płytkarza / kafelkarza do zrobienia małej łazienki. Hydroizolacja, kafle, geberit, przełożenie punktów wodnych w inne miesjce, zmontowanie kabiny itd czyli standard. Zdążyłem się zorientować, że rozrzut cenowy jest dość znaczny (od 3600zł do 7000zł??). Nie znalazłem do tej pory nikogo w 100% odpowiedniego - albo gbur albo za drogi itd. Możecie kogoś polecić komu będę mógł zostawić klucze do domu i kto zrobi łazienkę lepiej niż ja sam? Okolice Wrocławia - do 20km od centrum kier N.

 

Te wszystkie wyceny są dobre :)

Kończę parter i miałem juz 3 ekipy płytkarzy:

1. Niedrogi (około 50 zł/mkw), dobrze kładzie ale jest z rodzaju grzebek, nie ma sprzętu aby poradzić sobie z gresem i fazowaniem, zrobił pom gosp i garaż na więcej nie miał czasu.

2. Niedrogi ale (około 45 zł/mkw skończyło się na 400 zł za paliwo) zaczal łazienkę dokładnie taką jak Ty i po 5 dniach się zwinął. Jest jednym z polecanych na forum wykończeniowców ale nie będę wymieniał kto to bo inni naprawdę chwalą. U mnie wyłożył się na próbie tuszowania niedoróbek. Próbował szczypcami doprowadzać do porządku gres, nie uzywał szlifierki z diamentem. Parę razy zwróciłem uwagę na błędy w końcu powiedział że nie da radę i rzucił wszystko bez wypowiedzenia.

3. Drogi i ... dość dobry (około 80 zł za mkw). Sprzęt ok, chęci też ale wciąż kilka błędów które skończyły się koniecznością zakupienia dodatkowej paczkipłytek, przedłużeniem roboty jak i powiększeniem rachunku.

4. Drogi i podobno dobry. Był i wycenił łazienkę na 150zł/mkw za całość roboty od A-Z (36 mkw płytek). Odpuściłem, widziałem jednak łazienkę kolegi i nie za bardzo jest się do czego doczepić, robota terminowa i koszty zgodnie z przewidywaniami. Widziałem auto gościa i wyposażenie które z sobą wozi, po wyglądzie, typie i liczbie sprzętu szacun ale też wiem skąd cena (btw pracuje głównie w Niemcowni więc bywa słabo dostępny).

 

Kogo wybierasz, podzielę się namiarami :)

 

+ 5. Ja ze szwagrem :)

Wyszło na to że przy minimum chęci, samozaparcia i paru weekendów można to zrobić samemu. Zona zaprojektowała wszystko ja kupiłem sprzęt i połozyliśmy pozostałe płytki na podłogach i ścianach + dokończyłem biały montaż w 2 innych pomieszczeniach. Koszt to maszynka Lux Tools do cięcia (taka lepsiejsza), 2 specjalistyczne tarcze do flex-a i koronki Bosha do wiercenia w gresie, resztę miałem. Cena razem jakieś 550 zł + nasz czas :).

Jeśli masz płytki do ukosowania nie męcz się za 18-20 zł dotnie Ci to kamieniarz na zicher. Jak coś moge kogoś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ 5. Ja ze szwagrem :)

Wyszło na to że przy minimum chęci, samozaparcia i paru weekendów można to zrobić samemu. Zona zaprojektowała wszystko ja kupiłem sprzęt i połozyliśmy pozostałe płytki na podłogach i ścianach + dokończyłem biały montaż w 2 innych pomieszczeniach. Koszt to maszynka Lux Tools do cięcia (taka lepsiejsza), 2 specjalistyczne tarcze do flex-a i koronki Bosha do wiercenia w gresie, resztę miałem. Cena razem jakieś 550 zł + nasz czas :).

mam łazienkę:yes: do zrobienia i ta 5 opcja mnie interesuje:D - kiedy możesz zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam łazienkę[/font][/color]:yes: do zrobienia i ta 5 opcja mnie interesuje:D - kiedy możesz zacząć?

 

Wiedziałem że nie odpuścisz.

Dla mnie cena była promocyjna, rzekłbym po kosztach :-P, dla Ciebie z musu będzie inna.

 

Wiem jak traktuje się opowieści o tym co to ja ze szwagrem mogę zrobić. Mam to szczęście że chłop ma podobne podejście jak ja i jest w połowie budowlańcem (tzn specem od dróg i mostów). Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego :)

 

Ja sam nie jestem budowlańcem ale lubię grzebane w rzeczach na których się nie znam, traktuję to jako dodatkowy challenge i jako odskocznie od mojej pracy zawodowej której na co dzień namacalnych efektów nie widać mimo że pożera mnóstwo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Niedrogi ale (około 45 zł/mkw skończyło się na 400 zł za paliwo) zaczal łazienkę dokładnie taką jak Ty i po 5 dniach się zwinął. Jest jednym z polecanych na forum wykończeniowców ale nie będę wymieniał kto to bo inni naprawdę chwalą. U mnie wyłożył się na próbie tuszowania niedoróbek. Próbował szczypcami doprowadzać do porządku gres, nie uzywał szlifierki z diamentem. Parę razy zwróciłem uwagę na błędy w końcu powiedział że nie da radę i rzucił wszystko bez wypowiedzenia.

 

 

Codi, jak nie chcesz na forum, to napisz mi na priva, kto to taki, bo mnie ciekawość zżera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że nie odpuścisz.

Dla mnie cena była promocyjna, rzekłbym po kosztach :-P, dla Ciebie z musu będzie inna.

 

Wiem jak traktuje się opowieści o tym co to ja ze szwagrem mogę zrobić. Mam to szczęście że chłop ma podobne podejście jak ja i jest w połowie budowlańcem (tzn specem od dróg i mostów). Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego :)

to w najbliższym czasie skontaktuje sie o wycene:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...