Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Z ciekawości - malowaliście chałupy sami po budowie czy wykończeniowcy? Moi chcą 10 zł / m2 malowania. Tynki mam gipsowe i wg mnie git ale oni twierdzą, że najlepiej byłoby to i tak przeciągnąć gładzią "bo będzie widać". Tyle, że za to też chcą 10 zł / m2. Licząc z grubsza 600m2 malowania. Kurna nie dam przecież 12000 za malowanie ścian. To 15 tys. za położenie dachu dałem.

 

Ciekawe jestem jak Ci co już skończyli sobie z tym fantem poradzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - malowaliście chałupy sami po budowie czy wykończeniowcy? Moi chcą 10 zł / m2 malowania. Tynki mam gipsowe i wg mnie git ale oni twierdzą, że najlepiej byłoby to i tak przeciągnąć gładzią "bo będzie widać". Tyle, że za to też chcą 10 zł / m2. Licząc z grubsza 600m2 malowania. Kurna nie dam przecież 12000 za malowanie ścian. To 15 tys. za położenie dachu dałem.

 

Ciekawe jestem jak Ci co już skończyli sobie z tym fantem poradzili :)

 

Rzecz gustu. ja mam tynki gipsowe, sam wszystko pomalowałem, bez gładzi i jakaś drobna dziurka mi wcale nie przeszkadza (żonie też jakby się pytania miały pojawić).

Z kolei sąsiad na tynkach gipsowych robi gładź, bo chce mieć lustro. Ja nawet jakbym chciał mieć lustro to nic by z tego nie wyszło z dwójką małych dzieci w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - malowaliście chałupy sami po budowie czy wykończeniowcy? Moi chcą 10 zł / m2 malowania. Tynki mam gipsowe i wg mnie git ale oni twierdzą, że najlepiej byłoby to i tak przeciągnąć gładzią "bo będzie widać". Tyle, że za to też chcą 10 zł / m2. Licząc z grubsza 600m2 malowania. Kurna nie dam przecież 12000 za malowanie ścian. To 15 tys. za położenie dachu dałem.

 

Ciekawe jestem jak Ci co już skończyli sobie z tym fantem poradzili :)

 

 

U siebie malowałem razem z żoną - nawet sama kolory dobierała i mieszała barwniki do otrzymania odpowiednich odcieni :)

 

W dodatku mamy tynki tradycyjne a je maluje się trudniej.

 

Skoro to tyle kosztuje to niezła nam stawka wyszła za kilka niepełnych dni pracy :)

 

Ja bym gładzi nie robił bo u znajomych nie ma i jest ok, poza tym im gładsze ściany tym akustyka pomieszczeń bardziej zbliża się do efektu studni co jest szczególnie istotne w przypadku pokoju kinowego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie malowałem razem z żoną - nawet sama kolory dobierała i mieszała barwniki do otrzymania odpowiednich odcieni :)

 

W dodatku mamy tynki tradycyjne a je maluje się trudniej.

 

Skoro to tyle kosztuje to niezła nam stawka wyszła za kilka niepełnych dni pracy :)

 

Ja bym gładzi nie robił bo u znajomych nie ma i jest ok, poza tym im gładsze ściany tym akustyka pomieszczeń bardziej zbliża się do efektu studni co jest szczególnie istotne w przypadku pokoju kinowego ;-)

 

no właśnie też sądzę że malowanie za taką kasę to bzdura. a i ścian idealnych nie potrzebuję :) wolę za 12 tys mieć podjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę ze wybrukowałam się granitem przed i wokół domu :)

 

I to w bardzo dobrej cenie! Panowie przyjezdni, sprawna ekipa 6 osób, z całym sprzętem, nie marudni, nie upierdliwi. Grzeczni i jeszcze łądnie po sobie posprzątali.

I z jakości też jestem na razie zadowolona.

 

jakby ktoś cos to na PW

choc moze w polecanych ich też wpisze bo jak na razie zasłużyli :)

 

A cod malowania to my zlecalismy ale za cholerę juz nie pamietam poile te atrakcje były..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zara no, co wy tu o mojej żonie gadacie :p

 

nie marudzi, dostała ładną łazienkę :) poza tym wie ile pracy włożyłem w chałupę bez kredytu. wszystkiego od razu się nie da, a wypalał się na extra suficie na rok nie mam zamiaru.

znaczy, że wykupiłeś czasowo Żony moduł marudzenia:).

A czemu extra sufit tylko na rok?:eek: - nowy dom budujesz:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lockter, nam wykończeniowec malował w miejscach trudno dostępnych (klatka schodowa, sufit nad dwupoziomową jadalnią), a resztę malowaliśmy sami, bo raz, że krejzi prajsis chcieli za to malowanie ;) a dwa, że i tak "musiałam" być cały czas na miejscu i pilnować, żeby sobie poszczególne ekipy nie wchodziły w strefy wpływów, bo miałam wizje, że mi ktoś zrobi metaforyczną dziurę w ścianie i w życiu nie dojdę kto ;)

 

a, i też wolę jak tynki są ociupinę chropowate, bo gładź typu lustro wywołuje we mnie takie wrażenia jak zgrzyt styropianu po szkle - ale to kwestia gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - malowaliście chałupy sami po budowie czy wykończeniowcy?

Nawet się nie zastanawiałem - po pierwsze najpierw musiałbym znaleźć czas na malowanie. Po drugie - jak sobie pomyślę, jaki research robiłbym zanim odważyłbym się na malowanie, to nie wiem, za ile lat bym zaczął malowanie.

Zawet za zrobienie drugiej lampy nie mogę się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co Ci pozostaje, to żyć nadzieją. Kobiety nigdy nie zrozumiesz. A najgorsze co można zrobić, to dogadzać kobiecie ;)

 

"Mądry się znalazł" skomentowała żona, bo przyszła i przeczytała ;-)

 

 

Dobra, pytania mam:

 

1. Co mogę sensownego zamontować z rolet zewnętrznych, w przypadku, gdy mam styropian 15cm jeszcze bez kleju i tynku? Nie mam cofniętych nadproży. Ciąć styropian, czy zamontować na nim? Co wybrać taniego i sensownego? Chcę tylko na dwa okna.

 

2. Poleci ktoś źródło taniego ogrodzenia - siatki z krawężnikami? Chodzi o materiały. Siatka ocynk jakiś 1, 1,2m wysoka, moze 1,5. Właśnie, jaką wysokość wybrać? :)

 

3. Robię sobie sam drenaż + połączenie z rynnami. 4 kosze w 4 rogach domu. W jakiej odległości puścić rury w ziemi? Przy murze, pod daszkiem, czy dalej od muru? Ma to jakieś znaczenie?

 

4. Ile może kosztować prosta obudowa kominka - robocizna? Od podłogi na prosto do sufitu, bez wykończenia kamieniami, tylko płyty, komora i to wszystko.

 

5. Kto poleci ludzi od budowy studni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra, pytania mam:

 

1. Co mogę sensownego zamontować z rolet zewnętrznych, w przypadku, gdy mam styropian 15cm jeszcze bez kleju i tynku? Nie mam cofniętych nadproży. Ciąć styropian, czy zamontować na nim? Co wybrać taniego i sensownego? Chcę tylko na dwa okna.

 

2. Poleci ktoś źródło taniego ogrodzenia - siatki z krawężnikami? Chodzi o materiały. Siatka ocynk jakiś 1, 1,2m wysoka, moze 1,5. Właśnie, jaką wysokość wybrać? :)

 

3. Robię sobie sam drenaż + połączenie z rynnami. 4 kosze w 4 rogach domu. W jakiej odległości puścić rury w ziemi? Przy murze, pod daszkiem, czy dalej od muru? Ma to jakieś znaczenie?

 

4. Ile może kosztować prosta obudowa kominka - robocizna? Od podłogi na prosto do sufitu, bez wykończenia kamieniami, tylko płyty, komora i to wszystko.

 

5. Kto poleci ludzi od budowy studni?

 

 

2. Siatkę już kilka razy zamawiałem tu:

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=111894&us_id=10498578

 

Wysokość to jak lubisz - u mnie jest 160 cm, tylko grubość drutu weź co najmniej 2,5 mm [plus guma jeśli chcesz ogumowaną] bo mam z drutu 1.6 + guma i jest wiotka a pies ją demoluje gdy ma ochotę [dlatego dokupowałem 2,5 ocynk i ja wzmacniałem].

 

3. U nas drenaż jest prostopadle do domu - idzie pod siatkę, a potem wzdłuż niej do końca działki co przy podłożu piaszczystym gwarantuje, że się nie przepełni nawet przy największej ulewie [rura pomarańczowa jest owinięta spiralnie geowłókniną].

 

5. Studnia wiercona: 698 826 372 lub 71 372 63 97 - było szybko, sprawnie i w dobrej cenie, działa od kilku lat bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mądry się znalazł" skomentowała żona, bo przyszła i przeczytała ;-)

Mądry to niekoniecznie, ale doświadczony to i owszem. A że każda kobieta zaprzeczy moim obserwacjom, to jasne jak słońce. Faceci często reagują tak jak deklarują. Kobiety - rzadko. Może to i lepiej, bo jest ciekawiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Robię sobie sam drenaż + połączenie z rynnami. 4 kosze w 4 rogach domu. W jakiej odległości puścić rury w ziemi? Przy murze, pod daszkiem, czy dalej od muru? Ma to jakieś znaczenie?

 

deszczówkę trzeba "odsunąć" od fundamentów, przy samym domu (1-1,5m) warto położyc kawałek pełnej rury (pomarańczowa kanalizacyjna), dopiero dalej drenażową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deszczówkę trzeba "odsunąć" od fundamentów, przy samym domu (1-1,5m) warto położyc kawałek pełnej rury (pomarańczowa kanalizacyjna), dopiero dalej drenażową

 

a jakie to ma znaczenie gdzie która idzie? przecież po pierwsze to są dwa różne poziomy zakopania (zwykle drenaz na poziomie ław czyli koło 1m, a rynny na tyle by się schowało i zachowane zostały spadki - czyli ze 30 cm). po drugie nie łączy się jednego i drugiego, dopiero w studzience zbiorczej i to tak aby deszczówka wchodziła niżej niż drenaż - po to aby z deszczówki nie leciało do drenażu. a co do odsunięcia drenażu od ławy fundamentowej to powinno być przy ławie - włóknina tak aby objąć żwir z rurą w środku.

 

http://s30.postimg.org/hi0bjahgd/drenaz.jpg

 

 

ja tak mam i działa

 

a przy okazji może się komuś przyda - polecam zamiast typowych studzienek rewizyjnych taki wynalazek. cenowo bije studzienki na głowę ja to zastosowałem na początku drenażu i na rogach budynku.

http://s8.postimg.org/88dc8lkfl/2902a6617b6fa9ed3b69d6483d4aebe6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to ma znaczenie gdzie która idzie? przecież po pierwsze to są dwa różne poziomy zakopania (zwykle drenaz na poziomie ław czyli koło 1m, a rynny na tyle by się schowało i zachowane zostały spadki - czyli ze 30 cm). po drugie nie łączy się jednego i drugiego, dopiero w studzience zbiorczej i to tak aby deszczówka wchodziła niżej niż drenaż - po to aby z deszczówki nie leciało do drenażu.

 

A w czym to szkodzi?

 

ostatni obrazek mi się nie wczytuje, poproszę o źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...