Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hi ziomale znad Odry :)

 

Coś obiło mi się o uszy, że na początku września w Waszym zacnym grodzie ma się odbyć kilka inscenizacji Pierścieni Nibelungów i Walkirii Wagnera.

 

Bodajże w Hali Ludowej (?) i chyba w wykonaniu Opery Dolnośląskiej (?).

Czy ktoś z Was wie coś więcej ? Jakieś dokładniejsze daty, godziny. Gdzie i po ile można kupić bilety ? Może jakieś www ?

 

Będę b.wdzięczny za jakieś informacje :)

witaj Jasiu :-)

na stronach opery dolnośląskiej powinienes znależć to czego szukasz :-) http://www.opera.wroclaw.pl/index.php?wht=pierscien&sub=PN_01_kalendarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

na stronach opery dolnośląskiej powinienes znależć to czego szukasz :-) http://www.opera.wroclaw.pl/index.php?wht=pierscien&sub=PN_01_kalendarium

 

No tom sobie poczytał i wyszło, że na początek (ZŁOTO RENU) jestem już spóźniony 10 m-cy :(

 

Ale na Walkirię i reszte jeszcze zdążę :)

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Dachowiec dopytywałem się o wełnę ponieważ mam taką samą,tylko nie XL.Myśle żę wiesz o tym,że na silikaty które masz nie trzeba kołkować wełny.Kołkuje się tylko naroża ,nadproża,ościeża.Malowanie zew.na tynk mineralny,silikatowy,farba silikatowa.Malowanie wew.tapety zwykłe papierowe i klej do tapet papierowych.Farba tylko emulsja zwykła paroprzepuszczalna,kredowa ,niektóre akrylowe(musisz patrzeć na paroprzepuszczalność farby)Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie do Ivonesci: jak sobie radzicie z podgrzewaniem ciepłej wody latem przy pomocy piecokominka? rozumiem, że teraz jak macie gaz to piecokominek działa na zasadzie wspomagania w chłodne i zimne dni... zastanawiałem się co zrobić latem jak nam się zachce zapalić w kominku... nie wiem może to abstrakcja ale wtedy muszę mieć odrazu odbiór przynajmniej na kotle CWU...

Odbiór ciepła z kominka jest najpierw na zbiornik CWU, a potem na kaloryfery. Na naszym kominku mozna ustawić sobie, kiedy ma się włączyć pompa która podaje gorącą wodę na grzejniki. Zimą ustawiona była na temp. 40stopni, a teraz latem na 70. Czyli jeśli nie przesadzisz z podkładaniem, to masz ciepłą wodę i zimne grzejniki.....a teraz to tak jak napisałeś - mamy gaz i kominek odpalamy rzadko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jestem pierwszy dzień po urlopie

Prosiłam o wsparcie psychiczne i nikt mnie nie wspiera :( :cry:

nie chce mi się pracować

nic mi się nie chce

nie chce mi się nawet dzwonić do budowlańców

ani styropianów szukać (ponoć idą w górę)

ani cegieł

ani nawet dachówek

 

Żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce

urlopy powinny być zabronione :-?

Co mam zrobić?

Góra roboty do przerobienia a nie da rady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłam z Beskidzie Sądeckim - w Piwnicznej. To są moje rodzinne strony, tam sie urodziłam, więc urlop był tym bardziej udany - swoim dziecim pokazałam te miejsca w kórych spędzałam wszystkie wakacje w dzieciństwie.

Nawet je zapędziłam na nieduży spacerek na szlaku - ale trochę marudziły. Młodszy pod górkę był niesiony a z górki usnął.

Bardzo polecam wszystkim te miejsca - wprawdzie trochę daleko od nas, ale Beskid Sądecki jest naprawdę super - szczególnie z jak się jedzie z małymi dziećmi - w lecie czy w zimie.

No i znowu się człowiek na samą myśl o wakacjach rozleniwia

 

a co do budowy - wprawdzie wszystko załatwione ale nie jest to niestety samograj, trza pilnować, a styropian w górę idzie, trzeba zamówić bo mam w dobrej cenie (15-tka za 149 PLN za m3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urlopie byłem w bułgarskim Pirynie i tylko raz nas zlało. A wczoraj po południu była w Karkonoszach przepiękna pogoda i widoczność...

Ymmm, Beskid Sądecki - super miejsce na włóczęgę. Czy w stronę Szczawnicy, gdzieś koło rezerwatu Biała Woda, jest jeszcze taka bacówka dość wysoko w górach, gdzie jeszcze łoscypki wędzą prawdziwie owcze i żentycy napić się można? Choć właściwie to już Małe Pieniny chyba są...

Kurka, też nie raz się tam włóczyłem, czy to pieszo czy też rowerem.

Eeeehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FS15 na ściany,

FS20 chyba na posadzkę ?

 

Na ściany FS15, no i chodziło mi o grubość styropianu - 15 cm

Na forum jest firma która ma dobre ceny na styropiany - estech, tel. 501 177 643, materiał przywożą na budowę.

Mają też fajne ceny na folie i detale do dachu (spinki, klamry, grzebienie etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...