Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witajcie!

 

Czy ktoś może miał przyjemność (lub nieprzyjemność) korzystania z usług firmy wroclawskiedachy.pl pana Grzegorza Gajewskiego (Dobrzykowice, gm. Czernica)?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki nt. tej firmy.

 

 

A korzystając z okazji witam wszystkich na grupie, zamierzamy z żoną rozpocząć budowę na początku wakacji właśnie w miejscowości Dobrzykowice :)

 

Pozdrawiam,

szb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Zaczynam z mężem przygodę budowania domu we Wrocławiu i szukamy kierownika budowy....

 

Bardzo proszę o info na priv i może jakieś dodatkowe namiary na kogoś kogo polecacie ;)

 

Witaj,

 

Napisz czy kierownik ma być tani, tylko od kilkukrotnego sprawdzenia stanu i "przybicia pieczątki" czy konkretny nadzorujący budowę [lecz znacznie droższy].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Napisz czy kierownik ma być tani, tylko od kilkukrotnego sprawdzenia stanu i "przybicia pieczątki" czy konkretny nadzorujący budowę [lecz znacznie droższy].

 

Wolelibyśmy zdecydowanie takiego, który pilnuje. Wiemy, że to ma swoją cenę, ale mamy nadzieję, że część potencjalnych problemów zniwelujemy, bo sami nie znamy się na tyle, żeby dobrze ocenić pracę ekipy. Wiemy, że kierownik to też nie ideał, ale wierzę, że uczciwy będzie się starał wyłapać usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolelibyśmy zdecydowanie takiego, który pilnuje. Wiemy, że to ma swoją cenę, ale mamy nadzieję, że część potencjalnych problemów zniwelujemy, bo sami nie znamy się na tyle, żeby dobrze ocenić pracę ekipy. Wiemy, że kierownik to też nie ideał, ale wierzę, że uczciwy będzie się starał wyłapać usterki.
A PnB już macie? Projekt typowy czy indywidualny? Domek prosty czy skomplikowany?

Z doświadczenia powiem, że nawet najlepszego kierbuda nalezy sprawdzać, a Inwestor musi mieć sporo wiedzy by go nie zrobiono w balona.

Najlepiej zrobić rekonesans w okolicy swojej budowy, pogadać z Inwestorami o ich kierbudów, wziąć namiary i może się znajdzie porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do budujących się Wrocławian. Czy ktoś zna, miał styczność lub zatrudniał nawet pana Jana Gawrona? Posiada on firme działającą w naszym regionie, która zajmuje się generalnym wykonawstwem budynków jednorodzinnych. Budował u mnie, ale tak się składa, że posiadam jedynie nr telefonu oraz imię i nazwisko - bez danych firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, już nie odnośnie budowy, ale jej zakończenia, a mianowicie zawiadomienia o zakończeniu budowy.

Weszłam sobie na stronę powiatowego Inspektora i jestem przerażona ilością wymaganych dokumentów i ich bezsensem w sumie.

Przyłącze wody-woda płynie całą budowę, gdyby mi nie dokonali odbioru, nie wpięliby do sieci, nie założyli licznika i nie wystawiali rachunków-jak to jest u nas, słyszałam że niektórzy Inspektorzy wymagają przedstawienia rachunku za wodę, to samo prąd nie ja robiłam przyłącze ale dostawca, za co mnie odpowiednio skasował, prąd tez płynie od paru dobrych miesięcy.

 

Co do inwentaryzacji geodezyjnej, ma ktoś namiar na szybką i oczywiście niedrogą ekipę?

 

Co sie tyczy świadectwa charakterystyki energetycznej, mam w projekcie coś takiego jak projektowana charakterystyka energetyczna budynku, czy to wystarczy? biorąc po uwagę że dom wykonany zgodnie z projektem.

 

Jeśli chodzi o kominiarza, nie mam kotła tylko pompę ciepła, mam za to kominek i komin systemowy schiedla, czy mimo wszystko muszę wykonywac odbiór kominiarski jeśli kominek nie jest źródłem ciepła-pytam bo firma która montowała kominek, twierdziła że wystarczy oświadczenie kierownika budowy.

Jeśli nie to proszę o namiar na kominiarza, jeśli ktoś takowy posiada.

 

Budowa w okolicach Kątów Wrocławskich.

 

Z góry pięknie dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokoły z odbioru przyłącza wody i kanalizacji (o ile masz) dostałaś od dostawcy.

Geodeta najtaniej wyjdzie ten, który tyczył bo pewnie ma mapki.

Świadectwo - nie wystarczy to z projektu. Na znanym portalu aukcyjnym kosztuje 40zł i trwa to 3dni.

Kominiarz - musi być przegląd, każdy kominiaz ci to zrobi, zadzwoń do spółdzielni Florian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtorej tygodnia temu złozyłem wniosek z załącznikami, wzór masz na stronie PINB, zdaje się o nazwie PINB-7.

Najdłuzej czekałem na pisma z gazowni i energetyki MPWiK wystawiło mi zaświadczenie w ciągu godziny. Z tego co mówił kierbud muszą to być pisma mówiące o zakończeniu inwestycji i przyłączeniu do danej sieci zgodne z Prawem Budowlanym. To co dostałem mówiło jedno albo drugie więc wystapiłem ponownie o oswiadczenie otreści zgodnej literalnie z wnioskiem.

Geodeta w sumie 4 tygodnie ale to z powodu innych prac geodezyjnych które kolidowały z moja budową.

Kierbud musi Ci dac swój papier z uprawieniami, policzyć statystykę i napisac jedno oswiadczenie.

Do tego oryginał ksiązki i jedna kopia projektu z decyzją o pozwoleniu na budowanie.

Dziś dzwoniłem do PiNB i na jutro odbieram decyzję o pozwoleniu na uzytkowanie ... a raczej o braku sprzeciwu na uzytkowanie bo tak się to teraz nazywa.

 

Teraz dopiero zacznie się bieganina bo trzeba przepisac prąd w energetyce, zmienić zameldowanie, wszystkie dokumenty, banki....

 

Jedno pytanie do osób mających swoje sieci i przyłącza w drodze publicznej. U mnie to utwardzona "gruntówka" a i tak Zdium kasuje mnie za przyłącza wody i kanalizy (ponad 300 zł rocznie), MPWiK odmawia przyjęcia na stan. Da się to jakimś trickiem im przenieśc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przepisac prąd w energetyce

co do tego to mam uwagę - od kilku miesięcy TAURON nie wymaga już pozwolenia na użytkowanie aby przejść z taryfy budowlanej na zwykłą. jestem właśnie kilka dni po zgłoszeniu i czekam na zmianę umowy. wystarczy teraz zgłoszenie o zmianie charakteru pobieranej energii - druk o kodzie ZGC - co ciekawe to dość świeża sprawa i chyba niewygodna dla TAURONa bo tego druku nadal u nich na stronach nie ma :)

 

Jedno pytanie do osób mających swoje sieci i przyłącza w drodze publicznej. U mnie to utwardzona "gruntówka" a i tak Zdium kasuje mnie za przyłącza wody i kanalizy (ponad 300 zł rocznie), MPWiK odmawia przyjęcia na stan. Da się to jakimś trickiem im przenieśc ?

A to mnie tez ciekawi - zawsze kasują, na razie u mnie zadnej takiej oplaty nie bylo a tez mam przylacze do sieci w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego to mam uwagę - od kilku miesięcy TAURON nie wymaga już pozwolenia na użytkowanie aby przejść z taryfy budowlanej na zwykłą. jestem właśnie kilka dni po zgłoszeniu i czekam na zmianę umowy. wystarczy teraz zgłoszenie o zmianie charakteru pobieranej energii - druk o kodzie ZGC - co ciekawe to dość świeża sprawa i chyba niewygodna dla TAURONa bo tego druku nadal u nich na stronach nie ma :)

Dzieki za wskazówke, jutro lecę do punktu obsługi.

 

A to mnie tez ciekawi - zawsze kasują, na razie u mnie zadnej takiej oplaty nie bylo a tez mam przylacze do sieci w drodze.

Mieszkamy przy ulicy publicznej z dośc szumną nazwą i nadanym numerem (wciąz to tylko ubita droga gruntowa). Aby mój wykonawca mógł zrobić przyłącze musiałem zawnioskowac do ZDiUM o zajęcie pasa drogowego i podać tam przyczynę. Na tej podstawie po zakonczeniu otrzymałem pismo ze muszę wnosić corocznie podatek za uzytkowanie pasa drogowego na własne cele. Inne sieci przejmują przyłącza na swój stan i rozliczają to same. Jak mnie poinformowano w MPWiK Wrocław u nich nie dzieje się juz tak od 3 lat.

Wykonawca podpowiadał aby po prostu wysłać dokumentację z mapką i oświadczeniem o przekazaniu na biuro podawcze MPWiK ale to wydaje mi się dziecinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ten wniosek składam osobiście w biurze obsługi.

Wymagane dodatkowo są :

- aktualny stan licznika,

- dowód osobisty,

- chętnie pozwolenie na użytkowanie (aczkolwiek nie wymagane).

Zgodnie z info z infolinii, nie można tego podesłać emailowo, tylko pisemnie z xero załączników albo osobiście w biurze obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem przecież - wystarczy teraz zgłoszenie o zmianie charakteru pobieranej energii - druk o kodzie ZGC, przejdź się do BOKu

 

Tak, napisałeś, ale uwierzyć nie mogłem. W końcu dotarło do nich że do normalnej taryfy potrzebna jest tylko prawidłowo wykonana i potwierdzona przez elektryka instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisano "opcjonalnie" czyli nie trzeba - bylem i zlozylem ten dokument, przyjeli i ma ktos przyjechac niby spisac licznik - w ciagu 2ch tygodni, po tym ma przyjsc nowa umowa pocztą. choc to spisywanie licznika jest bezsensu bo przeciez podalem im stan licznika. ale przyjmuje ze po prostu chcą wycisnac jeszcze co sie da :) na razie minelo okolo tygodnia, czekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...