Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za namiary na wykonawców mebli kuchennych. Ja już swojego wybrałem i mam nadzieję, że będzie ok. Po wykonanym zadaniu dam znać w polecanych ekipach co i jak.

 

miloszk - ja polecam Lakbud albo Budus, bo miałem pozytywne doświadczenia - znajdziesz tam coś za ok 3000 z montażem, ale za troche cieplejsze lub drewniane drzwi trzeba dołożyć. NIE POLECAM drzwi.pl - komedia Barei spokojnie mogła by być nakręcona na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak, okolo 3 tygodnie bylem w BOKu, mial ktos zadzwonić i umawiac sie na spisanie licznika (co prawda nie wiem po co bo licznik jest w granicy) i nikt nie dzwonil, umowa miala przyjsc pocztą - nie przyszla ale za to jak zaloguje sie na EBOK to mam juz wpisaną taryfe G11. ale zadnych nowych prognoz czy czegos takiego tez jeszcze nie dostalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jeśli potrwa to tylko tydzień, choć coś mi mówi, że u mnie będzie dłużej... A czy technik z Taurona jakoś się umawiał? Czy po prostu kiedyś przyszedł i zmienił?

 

ja musiałem się wczoraj przypomnieć (minęło 2 tygodnie od złożenia wniosku) - dziś mają spisywać licznik

dzwonili i wczoraj i dziś by potwierdzić wizytę, ale osobiście naturalnie nie trzeba przy tym być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, czy możecie polecić kogoś (najlepiej firmę ale może być też ekipa) do zrobienia podmurówki z wylewanego betonu (z szalunkami itd.) pod przyszłe ogrodzenie panelowe? Do wykonania jest około 125mb takiego muru z prawdziwego zdarzenia. Wysokość całkowita to 80cm pod ziemią i jakieś 20-30cm nad ziemię, szerokość około 25cm, długość już podałem - 125mb. Trzy boki działki - 51mb/22mb/51mb.

Teraz pewnie ktoś zapyta a czemu tak? Bo są dziwne warunki ziemne, spadki, nierówności itd.

Słupki od paneli chcę docelowo przykręcić wkrętami do tego muru od góry ale to poza zakresem prac opisanych wyżej.

 

Dobrze by było gdyby taka ekipa/firma co by robiła ten murek betonowy, w przyszłości zrobiła też taras (bloczki obrys + piasek i płyty w środku) i może podjazd i chodniczki.

 

Jeśli są takie cuda na rynku wrocławskim to proszę o info:) Okolice Siedlca (droga na Skarszyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie polecić kogoś (najlepiej firmę ale może być też ekipa) do zrobienia podmurówki z wylewanego betonu (z szalunkami itd.) pod przyszłe ogrodzenie panelowe? Do wykonania jest około 125mb takiego muru z prawdziwego zdarzenia. Wysokość całkowita to 80cm pod ziemią i jakieś 20-30cm nad ziemię, szerokość około 25cm, długość już podałem - 125mb. Trzy boki działki - 51mb/22mb/51mb.

Teraz pewnie ktoś zapyta a czemu tak? Bo są dziwne warunki ziemne, spadki, nierówności itd.

Słupki od paneli chcę docelowo przykręcić wkrętami do tego muru od góry ale to poza zakresem prac opisanych wyżej.

 

Dobrze by było gdyby taka ekipa/firma co by robiła ten murek betonowy, w przyszłości zrobiła też taras (bloczki obrys + piasek i płyty w środku) i może podjazd i chodniczki.

 

Jeśli są takie cuda na rynku wrocławskim to proszę o info:) Okolice Siedlca (droga na Skarszyn).

 

Przecież to będą ogromne koszty - stosunkowo mówię bo to tylko beton w ziemi :) nie lepiej Ci zrobić ładną siatkę na słupkach osadzanych w otworach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę poznać te koszty.

Rozwiązanie panelowe (gotowe betonki) też nie jest tanie a dodatkowo badziewne i nietrwałe...

Moja działka jest wyżej od sąsiednich, dodatkowo obok mam pola orne gdzie ciągnikami jeżdżą nie do końca trzeźwi rolnicy więc po takim płotku z siatki za kilka miesięcy nic by nie zostało...

 

Dziwi mnie, że chcę coś zlecić (w sumie dość drogiego...) a nie ma chętnych do pracy :confused:

Na szukajfachowca.pl też nie ma chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę poznać te koszty.

Rozwiązanie panelowe (gotowe betonki) też nie jest tanie a dodatkowo badziewne i nietrwałe...

Moja działka jest wyżej od sąsiednich, dodatkowo obok mam pola orne gdzie ciągnikami jeżdżą nie do końca trzeźwi rolnicy więc po takim płotku z siatki za kilka miesięcy nic by nie zostało....

 

Mam panelowe z betonu i nie narzekam na trwałość, do tego jest ładnie pomalowane i estetycznie wygląda.

 

Teściowie mają takie już kilkanaście lat i tylko raz musieli wymienić 3 płyty gdy ktoś wjechał w nie samochodem - nie przebił się jednak przez ogrodzenie.

Wymiana była łatwa i szybka.

 

Sąsiad ma takie wkopane w ziemi - prawie cały jeden panel zakopany i nic złego się z nim nie dzieje.

 

Polecam przemyśleć sprawę czy nie lepiej, taniej i szybciej będzie zastosować takie gotowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...